Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  COVID 19 SIRASINDA EUROPCAR İLE OTO KİRALAMA

  Covid-19 Salgınında Europcar ile Araç Kiralamada Güvenlik ve Sağlık Önlemleri

  Koronavirüs sırasında Europcar ile araç kiralamaEuropcar Mobility Group 1949 yılında Raoul-Louis Mattei tarafından Paris'te kuruldu. 1951 yılında Europcar ismini alan kuruluşun merkezi Fransa'da. Her yıl milyonlarca müşterisine hizmet veren Europcar grubu 60 yılı aşkın süredir başarıyla hizmet vererek dünya çapında ünlü bir araç kiralama şirketi haline geldi. Kendi ofisleri, bayi ofisleri ve iştiraklari ile 100'ün üzerinde ülkdede hizmet veren Europcar filosunda 200.000 araç bulundurmaktadır. Almanya, Büyük Britanya, Fransa, İtalya, İspanya, Avustralya, Yeni Zellanda, Portekiz, Belçika ve Avusturya şirketin ana lokasyonları diyebiliriz. Fakat bu ülkelerin yanısıra birçok ülkede de geniş filolarıyla hizmet vermektedir.

  Bu platformda yani Auto Europe üzerinden Europcar ile en uygun fiyatlara araç kiralayabilir, fiyatları diğer tüm kiralama şirketleriyle kıyaslayabilir ve şartlarınıza en uygun tercihi yapabilirsiniz. 180 ülkede 24.000 noktada hizmet veren Auto Europe, Europcar şirketinin 100 ülkedeki araç filolarına da en uygun şartlarda ulaşma imkanı sağlamaktadır. Sıradışı bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde Koronavirüs salgını sırasında Europcar ile araç kiralama işlemlerinizi Auto Europe üzerinden gerçekleştirebilir ve yine Europcar şirketinin aldığı tüm önlemlerle güvenle kiralama yapabilirsiniz. Kiralama işlemlerinizi dilerseniz internet sayfamız üzerinden birkaç adımda gerçekleştirebilir dilerseniz de 0850 390 28 67 nolu telefonu arayarak müşteri temsilcimizle tamamlayabilirsiniz.

  Europcar ile Araç Kiralama - Koronavirüse karşı alınan tedbirler

  Alışık olmadığımız durumlar yaşadığımız şu günlerde birçok hükümet ve sağlık otoriteleri COVID-19 pandemisi ile ilgili farklı önlemler ve verilecek ek hizmetler hakkında bildirimlerde bulunmaktadır ve tavsiyelerini gerekli sektörlere iletmektedir. Birçok sektörde talebin arttığı gibi ulaşım sektöründe de farklı gereksinimler ortaya çıktı. Europcar şirketi de toplu taşımadan uzak durmak isteyen ve hijyenik araçlarla salgın tehdidi yaşamadan ulaşım hizmeti almak isteyen müşterilerine uluslararası kurallara ve tedbirlere uygun hizmet sağlama amacıyla bu fikre öncülük eden kuruluşlar arasında.

  Temizlik ve Hijyen Kuralları

  Müşterilerin ve çalışanların güvenliği ve sağlığı ilk sırada gelmektedir. Europcar filosunda dünyanın en önde gelen ve en güvenilir araç markalarını bulundurmaktadır. Bu sayede hem teknik anlamda hem de konfor anlamında çıtayı yukarı çıkarmayı hedeflemektedir. Araç filosundaki araçların yaş ortalamaları 4 ay ile 8 ay arasındadır. Bu araçlar her kiralama sonrasında detaylı biçimde temizlenmektedir ve bu dönemde de ek olarak uluslararası kuruluşların tavsiye ettiği maddelerle dezenfekte edilmektedir. Tüm araçlar bir önceki müşteri ile bir sonraki müşterinin temas yoluyla sağlık güvenliğini tehlikeye atacak herhangi bir duruma müsade etmemek için detaylı, disiplinli ve bilimsel olarak elden geçirilmektedir. Araç anahtarları da temas olmadan teslim edilmekte ve kapalı bir paket içinde bulunmaktadır.

  Sık Sorulan Sorular

  Bu araçlarla Avrupa Birliği üyesi ülkelerin tümüne girebilir miyim?

  Şu anda Europcar araçlarına herhangi bir seyahat kısıtlaması uygulamamaktadır. Fakat yerel resmi makamların seyahat kısıtlamalarına lütfen göz atınız.

  Araç kiralama sırasında enfekte olmayacağımı garanti edebilir misiniz? Araçların hizmete hazırlanması için özel kurallar uygulanıyor mu?

  Tüm araçlar kiralama öncesi temizlenmektedir ve salgın dönemine ek olarak uluslararası kuruluşların belirledikleri tavsiyelere uygun bir şekilde dezenfekte edilmektedir.

  Covid-19 salgını sırasında araç iadeleri nasıl gerçekleşmektedir?

  • Europcar istasyonlarında yalnızca 2 müşterinin girişine izin verilmektedir: Kiralama başına 1 müşteri. Bazı müşterilerimiz farklı nedenlerden dolayı yardımcı bir kişiye ihtiyaç duyabilmektedir. Bu nedenle 1 + 1 kuralı uygulanmaktadır.
  • Müşteriler ile çalışanlar arasındaki sosyal mesafeyi korumak için en az 2 metre kuralı uygulanmaktadır. Araç teslimatlarında belgelerinizi iletişim haznesine yerleştirip tekrar bir adım geri atmanızı böylelikle sosyal mesafeyi korumanızı tavsiye ederiz.
  • Sözleşmenin tamamlanması ve aracın test edilmesinden önce lütfen araç dezenfeksiyonu için 5 dakika hesaplayınız.
  • Europcar bu dönemde temassız araç iade imkanı sunmaktadır. Araç durumu sözlü olarak teyit edilmektedir ve iade belgesine şu bilgi düşülmektedir: "COVİD-19 (İade) - İmza zorunluluğu yoktur"

  Kiralama sırasında enfekte olursam veya Covid-19 testim pozitif çıkarsa Europcar'dan aldığım araç ne olur?

  Covid-19 salgını sırasında Europcar ile araç kiralama yaptıysanız ve kiralama sırasında zorunlu olarak karantina altına alındıysanız, böyle bir durumda lütfen en kısa sürede Europcar şirketini durumdan haberdar ediniz. Böyle bir durumda araç 9 gün karantinaya alınır ve diğer müşterilere salgın iletilmesi konusunda önlem alınmış olur. Bu süreçte araç sizde kalır ve Europcar şirketi gün gün iletişim sağlamaktadır. Bu süreçte araca temas etmemenizi önemle rica ederiz. Europcar'a bildirimde bulunmadan aracın herhangi bir nedenle iade edilmemesi durumda Europcar şirketi ek gün hesaplamaktadır ve ücretini tahsil etmektedir.