Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  COVID 19 SIRASINDA HERTZ İLE OTO KİRALAMA

  Hertz Araç Kiralama Bilgi Anonsu

  Araç Kiralama Hertz - Auto Europe22 Mayıs Cuma günü Hertz yönetim kurulu medya aracılığıyla Hertz şirketinin ABD İflas Koruma Yasaları uyarınca "Chapter 11" yani 11. maddeye başvurduğunu bildirdi. Bu başvuru şirketin ticari işlemlerine normal bir şekilde devam edebilmesine olanak sağlar ve aynı zamanda borçlarını yapılandırır. Daha önceki süreçlerde General Motors ve National/Alamo Car Rental şirketlerinin 11. madde başvurusu ile tekrar normal ticari hayatlarına döndüğünü biliyoruz.

  Bu durum yalnızca Hertz USA Business grubunu etkilemekle birlikte diğer ülkelerdeki Hertz faaliyetlerini ve bayi ofisleri etkilememektedir, bu gruplar normal ticari faaliyetlerine aynı şekilde devam etmektedirler.

  Auto Europe açısından ise bu durum gayet normal bir durumdur. Elbette ki Auto Europe durumu dikkatle takip etmektedir ve ihtiyaç olması halinde iflas nedeniyle müşterilerimizin kiralama şirketini değiştirmek için mecbur kalması durumunda uygun şartlar oluşturularak alternatifler sunulabilmektedir.

  Covid-19 salgınında Hertz ile araç kiralamada güvenlik ve sağlık önlemleri

  Hertz markası, Hertz Global Holdings Inc. şirketler grubunun bir parçasıdır. Bu grupta Hertz, Dollar, Thrifty ve Firefly şirketleri araç kiralama hizmetleri sunmaktadır ve yaklaşık olarak 10.200 bayi ofisi ile Kuzey Amerika, Avrupa, Karibikler, Güney Amerika, Afrika, Orta DOğu, Asya, Avustralya ve Yeni Zellanda'da hizmet vermektedir. Hertz ortaklığı dünyanın en büyük araç kiralama ortaklığıdır ve Hertz ismi de bu şekilde dünyanın önde gelen markaları arasındadır.

  60 yılı aşkın süredir araç kiralama sektöründe hizmet veren Auto Europe, Hertz ile uzun yıllara dayanan iş birliği ile gurur duymaktadır. Bu güçlü işbirliği Auto Europe'a müşterilerine en uygun fiyatları en uygun şartlara sunma fırsatı sağlamaktadır. Geniş hizmet ağı ile ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile başarılı bir şekilde sektörde yer alan markamız hem kiralama öncesi hem kiralama sırasında hem de kiralama sonunda yanınızda. Koronavirüs sırasında Hertz ile araç kiralama Auto Europe platformu üzerinden en uygun fiyatlara mümkün. Dilerseniz kiralamanın her sürecinde ihtiyaç duymanı haline 0850 390 28 67 nolu telefondan bize ulaşarak destek alabilirsiniz.

  Hertz ile Oto Kiralama - Koronavirüse Karşı Alınan Tedbirler

  Tüm Hertz araç kiralama ofisleri normal çalışma saatlerinde düzenli olarak çalışmaktadır. Hem müşterilerin hem de çalışanların sağlık ve güvenlik durumlarını garanti altına almak için COVID-19 gündemi, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verileri ve yerel uyarılar ile kısıtlamalar sıkı bir şekilde takip edilmektedir. Araçların, ofislerin ve tüm temas alanlarının sağlık önlemlerine uygun hale getirilmesi için Hertz, ek önlemler almaktadır ve bulaşı riskini en aza indirgemeye çalışmaktadır.

  Hertz ile araç kiralama sırasında Koronavirüsten korunma tedbirleri

  Tüm sektörlerde olduğu gibi araç kiralama sektöründe de son zamanlarda yaşadığımız alışılmışın dışındaki günlerde ek önlem paketleri açıklandı. Hertz şirketi de yerel makamların uyguladığı kısıtlamalara ek olarak bazı hijyen ve temizlik kuralları uygulamaya başladı. Covid-19 salgını sırasında Hertz ile araç kiralama yapan müşteriler araçların iç kısmının detaylı bir biçimde dezenfekte edildiğine ve her kiralama öncesi araçların anti-viral ürünlerle temizlendiğine şahit olacaktır. Araçların en çok temas edilen bölgeleri detaylı biçimde temizlenmektedir. Direksiyon, ön konsol, ekranlar, kapı içleri ve koltuklar dezenfekte edilirken en çok üzerinde durulan bölgeler. Araç kapısının temas edilen noktaları da dikkatle temizlenmektedir. Kiralama sırasında bulaşı yaşanan araçlar filodan çıkartılıp belirli bir süre kiralamaya kapatılmaktadır.

  Temizlik ve Hijyen Kuralları

  • Direksiyon, vites, ön konsol, ekran, tuş ve düğmeler, anahtar bölgesi ve koltuk bölgeleri uluslar arası kuruluşların önerdiği maddelerle dezenfekte edilmektedir.
  • Su, sabun ve kıyafetler belirli aralıklarla değiştirilmektedir.
  • Mümkün olduğunca tek kullanımlık ürünler tercih edilmelidir.
  • Aracın temas noktaları yine her teslimat öncesi temizlenmeli ve sağlık açısından güvenli hale getirilmelidir.
  • Tüm kiralamalar öncesinde araç anahtarları dezenfektanlarla temizlenmektedir.
  • Temizlik ve tüm hazırlıkların yapıldığı süreçte tek kullanımlık eldivenler kullanılmaktadır.
  • Normal mesai saatleri içersinde (08:00-16:00) tüm temas bölgeleri iki kez dezenfekte edilmektedir.

  YENİ: "Hertz Gold Standard Clean" hijyen ve temizlik damgası ile siz de araçların temizliğinden emin olabilirsiniz.

  Kiralık araçlarda "Hertz Gold Standard Clean" damgasına dikkat edin. Bu damga ile aracın salgın kurallarına uygun biçimde dezenfekte edildiğinden ve temizlendiğinden emin olabilirsiniz. Bu sayede kiralamanıza güvenle başlayabilirsiniz.