Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  GEÇ İPTAL İADE PROGRAMI

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Covid-19 Pandemisi Sırasında Kendinizi Koruyun

  Kriz anlarında kendinizi belirli durumlara karşı hazırlı hisetmeniz oldukça önemli. Beklenmedik durumlara karşı sizi güvence altına alan Geç İade İptal Programı (Covid-19 koruması dahil) bunun en önemli unsuru diyebiliriz. Kiralama rezervasyonları teslimat zamanının 48 saat öncesine kadar ücretsiz olarak iptal edilebilse de bu program son 48 saatlik kısmı belirli durumlarda güvence altına alıyor. Üstelik böyle bir durum için 30 gün itiraz süresi de tanınıyor. Grevler, kötü hava koşulları ve şimdi de koronavirüs kaynaklı yasaklamalar veya kısıtlamalar nedeniyle birçok insan seyahat planlarını zorunlu olarak değiştirmek durumunda kaldı. Bu nedenle Auto Europe her durumda geçerli bir haklı itiraz hakkı tanıdı ve bu programı hizmete sundu. Siz de yapacağınız kiralamaya Geç İptal İade Programı'nı dahil edin ve olumsuz durumlara karşı hazırlıklı olun.

  Araç Kiralamanıza Geç İptal Programını Ekleyin

  Araç rezervasyonunuza Geç İptal İade Programı'nı (Covid-19 koruması dahil) eklemekten daha kolay birşey neredeyse yok. Online rezervasyon sırasında araç tercihinden sonra ürünü seçmeniz yeterli olacaktır. Dilerseniz müşteri temsilcilerimizle de 0850 390 28 67 nolu telefondan iletişime geçerek ürünü araç rezervasyonunuza ekleyebilirsiniz. Bu ürünün 48 saatten daha önce yapılan araç rezervasyonları ile en fazla 21 günlük ve toplam tutarın 3000 Avro'yu geçmediği kiralamalara uygulanabildiğini unutmayınız. Detaylı bilgilere aşağıdaki hüküm ve koşullar bölümünden ulaşabilirsiniz. Auto Europe ile araç kiralamanızda şimdiden iyi sürüşler dileriz.

  Auto Europe Geç İptal İade Programı Kullanım Koşulları ve Şartları
  Geç İptal İade Programı Hüküm ve Koşulları

  Auto Europe ile yaptığınız tüm rezervasyonlarınızı araç teslimatının 48 saat öncesine kadar Auto Europe Rezervasyonumu Yönet kısmından iptal edebilirsiniz.

  Bu programa sahipseniz ve iptal ile ilgili işlem başlatmak istiyorsanız, rezervasyon onay belgenizde bulunan Auto Europe telefon numaralarından bize ulaşabilir veya e-posta ile talebinizi iletebilirsiniz. Auto Europe ile mümkün olan en kısa sürede iletişime geçmenizi yaşanacak herhangi bir gecikme durumuna karşı önemle tavsiye ederiz.

  Program Kapsamı

  Geç İptal İade Programının size sunacakları şunlar:

  • 48 saat içersinde araç kiralamanızı iptal etmeniz gerekirse kiralamanızın ilk 21 günlük ücretin tamamına kadar olan miktarı tarafınıza iade edilir; veya
  • Kiralık aracınızı erken iade etmeniz gerekirse ilk 21 günün ortalama ücreti üzerinden kalan günlerin iadesi yapılır.

  Bunun için aşağıdaki durumların oluşması yeterlidir:

  1.1 Kiralayan kişinin kontrolü dışında gelişen durumlardan dolayı seyahatte gecikme ve gecikmeli varış sonucu kiralık aracı teslim alamaması

  1.2 Kiralayan kişinin kaza, bedensel yaralanma veya hastalığı nedeniyle ya da COVID-19 tanısı sonucu araç teslimatına uygun olmaması durumu.

  1.3 Hükümet yani yasal seyahat yasakları veya karantina kaynaklı, kiralama başlangıcının 48 saat öncesine kadar veya kiralama süresince oluşan engellerde (Hatırlatma: Hükümet seyahat yasağı veya karantina gerekçesiyle kira başlangıcının 48 saat öncesine kadar yapılan iptaller için Auto Europe doğrudan aranmalı ve bildirimde bulunulmalıdır.);

  1.4 Kiralayan kişinin ölümü veya birinci derece aile üyesinin ölümü.

  1.5 Kiracının zorunlu olarak kalıcı engellilik meydana getiren kaza, bedensel yaralanma veya hastalık geçirmesi.

  1.6 Grev, isyan, sivil ayaklanma, resmi sıkıyönetim kararı veya terörizm,

  1.7 Kar, sis, don, fırtına dahil oluşan olumsuz hava koşulları.

  1.8 Volkanik faaliyetler.

  1.9 Kiracının iş veya ev bölgesine yangın, uçak kazası, patlama, fırtına, sel, çökme, deprem, ağaç yıkılması, boru patlaması, yıldırım, kötü niyetli kişi veya hırsızlık kaynaklı ulaşım engelinin bulunması,

  1.10 Sel, yangın, veya halk sağlığı için verilen resmi bir karar nedeniyle kiralama veya teslimat noktasına gidilememesi.

  Program Kapsamı Dışı

  Geri ödeme programı doğrudan veya dolaylı olarak aşağıdaki nedenlerden oluşan durumlarda uygulanamaz:

  2.1 Kiracının seyahat etmek istememesi.

  2.2 Kiracının ihmali, dikkatsizliği veya farklı bir durumu nedeniyle sözleşme imzalayacak kişi adına olan gerekli kredi kartının bulunmaması veya bulunması fakat yeterli limit içermemesi durumu,

  2.3 Kiracının kiralama ülkesine gerekli vizenin alınamaması, bulunmaması veya yetişmemesi,

  2.4 Kiracının, hukuka, yasalara, yerel yönetmeliklere uymaması durumunda oluşan aksaklıklar,

  2.5 Kiracının araç rezervasyonunun iptaline, kiralık aracı zorunlu iadesine veya zorunlu geri dönüşüne neden olacak önceden bilinen sağlık ve benzeri sorunun bulunması,

  2.6 Kiracının yanlış beyanı, sahtekarlığı veya gerçeği gizlemesi durumu,

  2.7 Kiracının suistimali, gönüllü vazgeçmesi, fazlalık bulunması veya sözleşmeden geri çekilmesi durumunda,

  2.8 Herhangi bir kişi kaynaklı mali yetersizlik veya mali temerrüdü,

  2.9 Herhangi bir para biriminin döviz kur değişimi, faiz oranı değişikliği veya istikrar değişimi kaynaklı durumlar,

  2.10 Kiracının bedensel yaralanma veya hastalığı sonucu usule uygun tıbbi müdahale yapılmaması, gerekli tıbbi işlemlerden herhangi bir nedenle kaçınması veya verilen tıbbi tavsiyelere uymaması sonucu geri ödeme talep etmesi,

  2.11 Tıbben kanıtlanmamış hamilelik komplikasyonu durumu,

  2.12 Karantina veya gümrük uygulamaları gereği el koyma, imha veya kamulaştırma ile devlet veya yerel makam kararıyla mülkiyete gelen zarar veya hasarı sonucu oluşan durum,

  2.13 Kaçakçılık, yasadışı ticaret veya yasadışı taşıma ile nakliye durumu,

  2.14 Herhangi bir ülke tarafından yapılan seyahat uyarısına rağmen aracın o ülkede teslim alınmasının veya o ülkeye girişinin planlanması,

  2.15 Afganistan, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çeçenistan, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, İran, Irak, Batı Şeria, Gazze ve işgal altında bulunan İsrail, Libya, Nijerya, Kuzey Kore, Somali, Güney Sudan, Sudan, Suriye ve Yemen’de araç kiralama,

  2.16 Kiracının doğrudan ya da dolaylı olarak karıştığı ölüm, yaralama veya hastalık durumu ile cezai fiil, kasıtlı yaralanma ve intiharı,

  2.17 Savaş durumu veya tehdidi ile biyolojik ve kitlesel kanser ile kimyasal tehdidin altında kullanılması,

  2.18 Nükleer reaksiyon, nükleer radyasyon veya radyoaktif kirlenme ile herhangi bir nükleer atıktan veya yakıttan kaynaklı yangın durumu, herhangi bir patlayıcı nükleer düzeneğin veya bileşenin radyoaktif, toksik, patlayıcı, parlayıcı veya diğer tehlikeli özelliklerinden kaynaklı hasar veya kayıp durumu,

  2.19 Bu programın sözleşme yükümlülüğü dışındaki zararlar.

  Tanımlar

  3.1 Kaza, belirli bir zamanda ve belirli bir yerde meydana gelen ani, beklenmedik ve istenmeyen özel bir olay anlamına gelir.

  3.2 Olumsuz Hava Koşulu, resmi hükümet veya yerel bir otoritenin de kararı ve onayıyla kiralama bölgesinde kiralama süresince güvenlik ve hayati tehdit oluşturan, kiracının kiralama bölgesine gitmesine engel olan olumsuz durumdur.

  3.3 Atanan temsilci, JM Marketing Ltd. 34 Lime Street, Londra EC3M 7AT temsilen anlamına gelir.

  3.4 Bedensel yaralanma, araç rezervasyonu sonrasında meydana gelen bir olay veya kaza sonucu oluşan hastalık dahil fakat genelde fiziksel yaralanmadır ve tıbben de tanımlanabilir bir durumdur.

  3.5 Bağlı kişi, kiralayan kişi ile birlikte yaşayan ve kiralayan kişinin desteğine güvenen en az bir kişi anlamına gelir.

  3.6 Zorunlu İade, kiralayan kişinin 1.1 ile 1.10 maddeleri arasında bir nedenin sonucu olarak kiralanan aracı kiralama süresi tamamlanmadan zorunlu olarak iade etmesi anlamına gelir.

  3.7 Aile kelimesinin kapsamı; anne, baba, kardeş, çocuklar, eş, medeni eş, medeni eş çocukları, medeni hukuk tanımlı eş, büyükbaba, büyükanne, yasal vasiler ve koruyucu annedir.

  3.8 Karantina, kiralama noktasına varışın veya kiralama noktasından geri dönüşün ardından zorunlu olarak en az 72 saat izole edilme durumudur.

  3.9 Kiralama başlangıcı, Auto Europe voucher belgesi üzerinde bulunan kira başlangıç tarihi ve saati demektir.

  3.10 Kira Bitişi, Auto Europe voucher belgesi üzerinde bulunan kira bitiş tarihi ve saati demektir.

  3.11 Kiralama Maliyeti, Auto Europe voucher belgesi üzerinde yer alan kiralık aracın kiralanması için ödenen toplam tutardır.

  3.12 Kiralama yeri, Auto Europe voucher belgesinde yer alan; kiralık aracın teslim alınacağı yer anlamına gelir.

  3.13 Kiralama Süresi, Auto Europe voucher belgesi üzerinde yer alan kiralama başlangıç ve bitiş tarihi ve saatleri arasındaki zaman dilimidir.

  3.14 Kiralık Araç, Auto Europe voucher belgesi üzerinde yer alan bilgilere göre belirli bir süre için ücret kaşılığında kullanım hakkı elde edilen araçtır.

  3.15 Kiracı, Auto Europe voucher belgesi üzerinde yer alan sözleşme tarafıdır.

  3.16 Sınırlı Erişim, kiralayan kişinin kontrolü dışında kira başlangıç zamanından sonraki 48 saat içersinde kiralama lokasyonuna ulaşamaması anlamına gelir.

  3.17 Hastalık, kiralayan kişinin güvenli hareket ve kiralama noktasına ulaşımını engelleyen tıbben onaylı, zayıflatıcı olumsuz sağlık durumudur.

  3.18 Grev, resmi anlamda çalışanların yasal hakları kapsamında organize iş bırakma veya iş yavaşlatması anlamına gelir.

  3.19 Terörizm; hükümet, organize grup veya bireysel olarak fiilen gerçekleştirilen ve kişisel, manevi veya resmi haklara ve yine bireysel veya toplumsal güvenliğe tehdit oluşturacak veya oluşturmuş olumsuz, yasa dışı eylemlerdir.

  3.20 Seyahat yasağı, kiralama noktasına veya kiralama noktasından seyahat edilmesinin yasaklanması anlamına gelmektedir.

  3.21 Gecikme ve Geç Varış, kiracının kiralama noktasına güvenli gelişini engelleyen kiracının kontrolü dışında oluşan nedenlerden geç gelme kaynaklı kiralık aracı teslim alamaması anlamına gelir.

  3.22 Vize, kişinin yabancı bir ülkeye yasala uygun bir şekilde girişini sağlayan resmi izin belgesidir.

  3.23 Volkanik Patlama veya Volkanik Kül Olayı, volkanik patlama kaynaklı gök yüzünde oluşan kül bulutları nedeniyle uçuşların sağlanamaması durumudur.

  3.24 Savaş, belirli bir grup veya bir devlet yönetimi tarafından başka bir ülkeye veya bölgeye istila, zarar verme, siyasi değişim, ayaklanma, gasp, ilhak veya imha amaçlı hareketlerdir.

  Genel Şartlar

  Para iadesi talebi sırasında herhangi bir eksik bilgi paylaşımı, belgede yanıltma veya yalnızca bunun çabası, gerçeği gizleme veya ihmal yapılacak veya yapılan başvuruyu geçersiz kılar.

  4.1 Kiracı Auto Europe Geç İptal İade başvurusu için gerekli maruziyetini paylaşacak ve makul özeni gösterecektir.

  4.2 Bu iade programı kapsamında ödenmesi gereken bazı veya tüm ödemeler, kiracı tarafından yönlendirilme sonucu üçüncü taraflara ödenebilir. İade miktarının ödenmesi söz konusu başvuru ile ilgili olarak kiracıya karşı tüm yükümlülükleri yeterli ve eksiksiz yerine getirilmesi anlamına gelir.

  4.3 Auto Europe Geç İptal İade Programı, İngiltere kanunları esas alınarak mahkemelerine münhasır yetkisi ile yönetilecek ve yorumlanacaktır.

  4.4 İade programına başvurmanızı gerektirecek olayın ardından 30 gün içersinde Auto Europe’un durumla ilgili bilgilendirilmemesi bu sözleşmenin uygulanamamasına neden olabilir.

  İade başvurusu nasıl yapılır?

  5.1 Sözleşme tarafı olan kiralayan kişi bu programdan yararlanımasına neden olacak olaydan sonra Auto Europe’u mutlaka en kısa sürede bilgilendirmelidir. Olayın ardından 7 gün içersinde Auto Europe’un bilgilendirilmesi sözleşmenin uygulanabilmesi için zorunludur. Auto Europe ile rezervasyon onay belgesi üzerindeki telefon numaralarından iletişime geçebilirsiniz.

  5.2 Kiralayan kişi gerekli tüm belgelerini Auto Europe’a iletmelidir. Başvuru ve işlemlerin devamı için gerekli tüm belgeleri en kısa sürede belirlenen temsilciye iletilmesi gerekmektedir. Belgelerin iletimi ve başvurunun tamamlanması belgelerin talebinin üzerinden otuz (30) gün içersinde olmalıdır.

  5.3 Kiracı gerek duyulması ve bunun üzerine Auto Europe tarafından veya diğer temsilci tarafından talep edilmesi durumunda diğer belgeleri de işlemlerin devamını sağlayabilmek için temsilciye iletecektir. Bu belgelerin tamamı yine yaşanan olaydan itibaren otuz (30) gün içersinde iletilmelidir.

  5.4 Yalnızca Auto Europe voucher belgesi üzerinde belirtilen, Geç İptal İade Programı’na katılan kiracıların başvuruları alınacak olup, iade işlemine başlanacaktır.

  Gerİ Bİldİrİm ve Şİkayet

  Amacımız Geri Ödeme Programını tüm yönlerini hızlı ve verimli bir şekilde uygulanmasıdır. Geri Ödeme Programı ile ilgili oluşan olumsuzluklarda geri bildirimlerinizi iletmek için bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz:

  Auto Europe Deutschland GmbH
  Landsbergerstrasse 155
  80687 Münih, Almanya
  Münih Sulh Mahkemesi
  Ticari Sicil 149 828
  Email: Lloydscxl@autoeurope.pt

  Doğrudan memnuniyetsizlik ve şikayet ihtiyacı duymanız halinde aşağıdaki iletişim kanalından geri bildiriminizi yapabilirsiniz:

  JM Marketing Limited
  34 Lime Street
  London
  EC3M 7AT
  Email: complaints@jmmltd.com