Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  AMSTERDAM HAVALİMANI'NDA OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Amsterdam Schiphol Havalimanı'nda Araç Kiralama

  Küçük ama bir o kadarda şirin olan Amsterdam, Avrupa'ya seyahat eden turistlerin genelde ilk hedefi olmaktadır. Büyüleyici tarihsel ve modern yapılarının yanı sıra etkileyici ve farklı kültürel organizasyonlarıyla da tanınan Amsterdam, heyecan verici bir tatil vaat etmektedir. Kiralık aracınız ile herkesten bağımsız turlar düzenleyebilirsiniz. Amsterdam Schiphol Havalimanında araç kiralama için oldukça elverişli bir konuma sahip. Siz de bu rezervasyonu erkenden yaparak, Auto Europe erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilir ve en uygun fiyatlara aracınızı kiralayabilirsiniz. Dünya çapında önde gelen oto kiralama aracı kurumu olan Auto Europe her zaman uygun fiyatlara kiralık araç hizmeti sunmaktadır. Ayrıca tüm büyük oto kiralama şirketleri ile olan başarılı işbirliğimiz sayesinde 180 ülkede, 24.000 üzeri istasyonunda, siz müşterilerimize kiralık aracı hizmeti sunmaktayız.

  Havalimanı Bilgisi

  Amsterdam Havalimanı (AMS)
  Resmi Adı: Amsterdam Schiphol Havalimanı (Hollandaca: Luchthaven Schiphol)
  Adres: Evert v/d Beekstraat 202; 1118 CP Schiphol; Netherlands
  Konum: Havalimanı Amsterdam’ın sadece 9 km güneybatısında olan Haarlemmermeer bölgesinde bulunmaktadır.
  Havayolları: Hemen hemen tüm havayolu şirketleri Schiphol havalimanından uçuşlarını gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Amsterdam’a aktarmasız olarak uçabileceğiniz havayolu şirketleri şunlardır: Onur Air, THY, Pegasus, KLM, AtlasGlobal gibi havayolu şirketleri.
  Tel: +31 020 794 0800

  Terminaller

  Amsterdam Havalimanı kurulduğunda, ufak bir pistten ve birkaç barakadan oluşmakta olan yerel Askeri bir havalimanıydı. Günümüzde ise modern bir havalimanı haline gelen Amsterdam Schiphol Havalimanı, Avrupa’nın en büyük ve önemli hava trafiği düğüm noktalarından biri haline gelmiştir. Amsterdam Havalimanı Avrupa’nın en büyük ilk beş havalimanı arasında gösterilmektedir. Sadece bir terminalden oluşmaktadır. Devhasa terminalı 3 bölüme ayrılmıştır. Bu üç bölüm "Plaza" ve ana bölümün etrafında yer almaktadır. Havalimanında bölümler arasında kullanabileceğiniz servis araçları bulunmamaktadır. Fakat gideceğiniz yere daha hızlı bir şekilde ulaşabilmeniz için havalimanının neredeyse her yerinde yürüyen bantlar bulunmaktadır. Plaza etrafında dört geliş bölümü bulunmaktadır. Burada levhaların renklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Siyah yazılarla yazılmış, sarı levhalar diğer diğer geliş - gidiş bölümlerine, tren istasyonuna, otobüslere, taksilere ve kapalı otoparklara işaret etmektedir. Sarı yazılarla yazılmış koyu gri levhalar, oto kiralama şirketlerine, el bagajı dolaplarına, turzim danışmaya ve tuvaletlerin yönünü belirtmektedir. Beyaz yazılı mavi levhalar ise, Plazada bulunan çeşitli mağazaları işaret etmektedir. 1. katta Plaza’nın hemen üzerinde 3 farklı gidiş bölümü vardır. Tüm gidiş bölümleri arasında ulaşım rahatlıkla yapılabilmektedir. Tüm bölümlerde gidiş kontuarları ve check-in makineleri bulunmaktadır.

  Kiralık Araç - Alış ve Dönüş

  Partnerlerimizin çoğunun oto kiralama kontuarları Schiphol Plaza’daki geliş bölümünün hemen arkasında yer almaktadır. Merkezi konumu sayesinde oto kiralama kontuarı hemen bulunabilmektedir. Kontuarlarda evrak işleminizi bitirdikten hemen sonra Havalimanından yaklaşık olarak 5 - 10 dakikalık yürüme mesafesinde olan P1 otoparkına giderek aracınızı teslim alabilirsiniz. P1’e geldiğinizde asansörü kullanarak kiralama şirketinin araç teslim ofisine giderek aracınızı teslim alınız. Genelde 0 ya da -1 katındadır kiralama şirketleri.

  Oto Kiralama Şirketi Çalışma Saatleri
  Hertz 6:00 - 23.30
  Avis 6:30 - 23.30
  Enterprise 6:30 - 23.00
  Dollar 7:00 - 22.15
  Thrifty 6:00 - 23.30

  Hizmetler

  Amsterdam Schiphol Havalimanı, yolcularına bekleme sürelerini değerlendirmeleri için restaurantlar, kafeler, mağazalar ve hatta spa merkezleri sunmaktadır. Bu havalimanında diğerlerinden farklı olan rahatlık ve konforundan yararlanın ve tadını çıkarın. Acıkan müşterilerimize kesinlikle restaurantlardan birinde yemek ihtiyaçlarını gidermelerini tavsiye edebiliriz.

  Dünyanın ilk Havalimanı Kütüphanesini Amsterdam havalimanında ziyaret edebilirsiniz. Çoğu dijital istasyonları kitap okuma, müzik dinleme ya da Hollanda kültürünü öğrenme gibi imkanları sunmaktadır. Bekleme süresi daha uzun olanlara ise spa merkezlerini kullanmayı ya da Casino'lardan birinde şansını denemeyi tavsiye edebiliriz.

  Tüm yolcu ve ziyaretçilere açık olan Panaroma Terasına çıkarak, Hollanda'nın ünlü uçak üretim fabrikası olan Fokker'da üretilen en büyük uçak olma unvanını taşıyan Fokker 100 model uçağını görebilirler. Dileyen ziyaretçiler uçağı yakından ve hatta içerisinden de görebilirler.

  Havalimanı Geliş - Gidiş

  Havalimanı Amsterdam şehir merkezinden sadece 20 dakikalık bir mesafede olup, A4 otoyolu üzerinden rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Amsterdam'ın yanı sıra, tüm diğer şehirlerden de trenler ile Havalimanına ulaşılabilmektedir. Ayrıca çoğu büyükşehirden havalimanına hareket eden otobüslerde bulunmaktadır. Trenle havalimanına gelen yolcular terminalin bir kat altında bulunan duraklarda inip yukarı çıkmaları gerekmektedir. Otobüslerle gelenler ise doğrudan havalimanı ana giriş kapısında bulunan duraklarda inmeleri gerekmektedir. Otobüsler genelde hafta sonları çalışmamaktadır.

  Otopark - Tavsiyeler

  Havalimanında genelde her zaman boş otopark bulunabilmektedir. Araçlarını kısa veya uzun süreli park edecek olanlar Schiphol Parking tarafından işletilen otoparkları kullanabilirler. Amsterdam’ın küçük olması nedeniyle şehir merkezinde otopark bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu nedenle şehir merkezine girmeden civar kentlerde aracınızı park edip toplu taşıma araçlarını kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. En uygun otopark ise A10 otoyol kavşağında bulunan Park & Ride otoparklarıdır. Bu otoparklarda aracınızı park ettikten sonra, hemen çıkışında bulunan toplu taşıma araçları ile şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Amsterdam otoparkları dijital bir sistemle yönetilmektedir. Park ettiğiniz kısımda park saatine aracınızın plaka numarasını yazmanız gerekmektedir. Fiyatlandırma otomatik olarak bu saate girilen veriler üzerinden yapılacaktır. Ödemeler nakit olarak yapılamamaktadır. Sadece uluslararası kredi kartları ya da ulusal banka kartları geçmektedir.

  Faydalı Linkler

  Amsterdam Havalimanı Websitesi