Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  ROMA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Roma’da Araç Kiralama ile tarihe yolculuk edin

  Auto Europe, 50 yıl üzeri şirket tecrübesi ile oto kiralama aracı kurumu görevi görmektedir. Tüm dünyaya yayılmış istasyonları bulunan farklı oto kiralama şirketleri ile olan işbirliğimiz neticesinde, siz müşterilerimize 180 ülkede 24.000 üzeri kiralama istasyonlarında teslim alabileceğiniz kiralık araç hizmeti sunmaktayız. Roma’da araç kiralama teslimatını şehir içersinde bulunan yaklaşık 50 istasyondan ya da her iki havalimanındaki kiralama istasyonlardan gerçekleştirebilirsiniz. Auto Europe inanılmaz fiyatlara yüksek kalitede hizmet sunmaktadır. Kiralık araç rezervasyonunuzu web sitemiz üzerinden hızlıca ve kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca 0850 390 28 67 numaralı iletişim hattımızı arayarak uzmanlarımızdan bilgi edinebilir ve rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra kira başlangıcından 48 saat öncesine kadar ücretsiz rezervasyon iptal etme ve değiştirme hizmetini sizler için sunmaktayız. Bu kadar konforun bir arada sunulduğu kiralık araç tekliflerimizi hemen şimdi değerlendirin ve uzmanlarımız ile iletişime geçiniz.

  Trafik ve Otopark

  İtalya'da Autostrade olarak adlandırılan otoyollar oldukça geniş bir ağa sahiptir, ücretlidir ve birbirleriyle bağlantılıdır. Otoyol ücretleri katedilen mesafelere göre belirlenmekte olup nakit, kredi kartı ya da VIA-Card’larla ödenebilmektedir.
  Roma’da araç kullananların trafik kurallarını ihlal etme oranının yüksek olması nedeniyle, şehir içersinde dikkatinizi daha da arttırmanız gerekmektedir. Ayrıca İstanbul’u andıran bir trafik yoğunluğunun olması nedeniyle gideceğiniz yere geç kalmamak için zamanlamanızı ona göre ayarlamanızı tavsiye ederiz.

  Kiralama işleminizi yaparken iştirak payı iade paketini seçebilir ve Roma'da araç kiralama sırasında güvenle sürebilirsiniz. Ayrıca Auto Europe promosyon ve diğer fırsatlarımızdan da yararlanabilirsiniz.

  Otopark
  Çoğu büyükşehirde olduğu gibi Roma’da da otopark sorunu yaşanabilmektedir. En büyük sorun boş park alanı bulmakla başlamaktadır. Roma’da trafik kurallarına uymanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Romalı polisler trafik cezası yazabilmek için özellikle araçlarını yanlış ya da yasaklı alanlara park edenleri beklemektedirler. Bu nedenle kesinlikle trafik ve otopark kurallarına uyunuz. Aracınızı park ettiğiniz an itibariyle park alanlarında bulunan otomatiklerden ya da büfelerden park bileti satın alınız ve aracın iç kısmına ön camdan görülecek şekilde koyunuz. Sürenizin dolması halinde park alanını terk edin ya da tekrar bilet çekerek aracın iç kısmında camdan görünecek şekilde koyun. "Sosta Vietata" levhalı alanlara park etmek ve duraklamak kesinlikle yasaktır.

  Coğrafi Bilgiler

  Roma İtalya’nın başkenti olduğu gibi aynı zamanda en büyük şehridir. Olağanüstü yapıların ve müzelerin zenginliği Roma’nın dünyanın dört bir yanından turist çeken bir şehir olmasını sağlamaktadır. UNESCO burada 3 Dünya Mirasını belirlemiştir: tarihi Roma Şehri, Aziz Petrus Bazilikası ve Vatikan.
  Roma Napoli şehrinden yaklaşık olarak iki saatlik karayolu mesafesindedir. Roma seyahatiniz sırasında kesinlikle Napoli’yi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Roma Akdeniz iklimine sahip olduğundan yazları oldukça sıcak ve nemli kışları ise bol yağmurlu geçmektedir.

  Roma Havalimanı

  Roma’da iki uluslararası havalimanı bulunmaktadır. Fiumicino Havalimanına Türkiye’den aktarmasız olarak doğrudan uçabilirsiniz. Ciampino Havalimanına ise daha çok ucuz maliyetli havayolu şirketleri tarafından tercih edildiğinden Türkiye’den aktarmasız olarak uçuş henüz bulunmamaktadır.

  Roma Fiumicino Havalimanı (FCO)
  Resmi Adı: Roma Fiumicino Leonardo da Vinci Airport
  Web Site: www.adr.it/fiumicino
  Ulaşım: Havalimanı Roma'nın yaklaşık olarak 26 kilometre güneybatısında yer almaktadır ve A91 otoyolunda Fiumicino yönünde ilerlemeniz halinde kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Havalimanı levhalarını takip etmeniz yeterli olacaktır.

  Roma Ciampino Havalimanı (CIA)
  Resmi Adı: Roma Ciampino Airport
  Web Site: www.adr.it/ciampino
  Ulaşım: Roma şehir merkezinden yaklaşık olarak 15 km güneydoğusundadır.

  Toplu Ulaşım Araçları

  Roma’da toplu ulaşım geniş bir ağa sahiptir. Günümüzde sadece iki metro hattı bulunan Roma’da önümüzdeki yıllarda metro ağının daha da genişletileceği bilinmektedir. Metro hatlarının az olması şehir içersindeki ulaşımı kesinlikle olumsuz etkilememektedir, hatta tam aksine tüm bölgelere otobüsler ile ulaşmak mümkündür. Romalıların büyük çoğunluğu günlük hayatlarında otobüs başta olmak üzere toplu ulaşım araçlarını tercih etmektedirler. Bu nedenle iş giriş ve çıkış saatlerinde toplu ulaşım araçları dolu olabilmektedir. Toplu ulaşım araçlarını kullanabilmeniz için geçerli bir biletiniz olması gerekmektedir. Biletler ATAC bilet satış noktalarında, duraklarda bulunan bilet otomatiklerinden ve büfelerden, barlar ve "Sali e Tabacchi" olarak adlandırılan büyük bir "T" yazılı levhalı tekel bayilerinden temin edilebilmektedir.

  Metro
  Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi metrolar 2 hattan oluşmaktadır. Bu hatlar A ve B/B1 olarak adlandırılmaktadır. A hattı 18,4 km uzunluğundadır ve 27 istasyondan oluşmaktadır. B hattı ise 18,2 km uzunluğunda olup, 22 istasyondan oluşmaktadır. Hatlar, Cumartesi günleri 05:30 - 00:30 saatleri arasında tüm diğer günler ise 05:30 - 23:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

  Otobüs
  Roma'da otobüs hatları 4 farklı şekilde sıralanmaktadır. Şehir merkezinde ulaşımı sağlayan ve belirli hareket saatleri olmayan 5-10 dakika bir hareket eden Urbane hattı mavi renklidir. Espressa olarak adlandırılan ekspres hattı yeşil renklidir. Önemli bölgelere hızlıca fazla duraklama yapmadan bu otobüslerle ulaşabilirsiniz. Kırmızı renkli otobüsler Linea Esatta olarak adlandırılan ve Urbane hattının tam aksine hareket saatleri bellidir. Siyah otobüsler ise sadece geceleri hizmet vermektedir.

  Tramvay
  Roma'da farklı bölgelere ulaşımınızı tramvaylarla da gerçekleştirebilirsiniz. 3 numaralı tramvay hattını kullanarak asla unutamayacağınız, turistik bölgelerin de bu hattın rotasında olduğu mükemmel bir şehir turu gerçekleştirebilirsiniz.