Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  BARİ'DE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Bari'de Araç Kiralama - En cazip fırsatlarla

  Çizmenin önemli limanlarından olan Bari, hem turizm bakımından hem de deniz ulaşımı bakımından İtalya'nın önemli şehirlerindedir. Auto Europe ile Bari'de araç kiralama işleminizi dilerseniz havalimanından dilerseniz de şehir merkezinden yapabilirsiniz.

  Bari, önemli bir öğrenci nüfusuna sahip. Şehrin her köşesinde gençlerle karşılaşmak mümkün. Şehir harika bir şekilde ikiye ayrılmış. Yoğun üniversite öğrencisi nüfusuna sahip yeni şehir ile oldukça eski yapılarla çevrili caddelere sahip eski şehir. Eski şehir içindeki sokaklar adeta birer labirent. Dar ve kısa sokaklarda sokak müzisyenlerinin akordiyonlarından yükselen italyan ezgileriyle dolaşmak paha biçilemez. Bari'de araç kiralama ile şehrin her köşesine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Denizin tam kenarında yer alan ve Adriatik Denizi'nin nöbetini tutan San Nikola Basilikası, her yıl binlerce ziyaretçi ağırlamaktadır. Mesela üniversitenin arkeoloji müzesini dolaşabilir ya da Bari'nin ünlü balık pazarını gezebilirsiniz. Burada günlük olarak Akdeniz derinliklerinden çıkarılan balıklar satılmaktadır. Burada bulunan küçük restaurantlarda Akdeniz mutfağı lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. Tatilde doğayla başbaşa kalmak isteyen gezginlerin uğrak yeri ise Parco Nazionale dell'Alta Murgia. Doğa koruma alanı olan bu parkta harika fotoğraflar çekebilir ve keyifli saatler geçirebilirsiniz. Bari tatilinizde yalnızca tek bir şehirle de kalmamalısınız. Araç kiralamanın avantajı ile Bari'den Brindisi'ye geçebilir ve bir diğer italyan sahiline misafir olabilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Şehir dışından veya havalimanından bağlanan tüm yollar şehir içine aktarmaktadır. Bari'de aracınız ile ilerlerken ZTL (Zona Traffico Limitato) bölgelerine dikkat etmelisiniz. Bu bölgelere yalnızca bu şehre kayıtlı araçlar ve bu şehre kayıtlı şoförler giriş yapabilmektedir. Kiralık aracınız ile bu bölgelere girmeniz durumunda kiralayıcı firmaya giriş fişiniz iletilir ve ek ücret talep edilir. Bu ek ücret de kiralama anlaşmanız gereği size yani müşteriye aittir. Eğer konakladığınız hoteliniz bu bölge dahilinde ise hotelinize araç plakasının kaydı için danışabilirsiniz.

  Bari'de uygun oto kiralama ile diğer şehirlere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bari'den Napoli'ye A16 ve E55 karayolları üzerinden iki saat elli dakikada ulaşmak mümkün. Bu iki şehir arasındaki karayolu mesafesi 260 kilometredir.

  Otopark
  Bari'de park izni yalnızca şehir merkezi dışındaki mavi ve beyaz park yerleri için verilmiştir. Beyaz park yerleri ücretsiz, mavi park yerleri ise ücretlidir. Park ücretleri park yerlerinin yanındaki otomatlarda ödenebilir. Şehir merkezinin etrafında aynı zamanda açık ücretli otoparklar mevcuttur. Süre sınırlaması olmadan aracınızı bu otoparklara bırakabilir ve şehir merkezine kısa bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  Adriyatik Denizi kıyısında bulunan Bari; İtalya'nın doğusunda, Puglia bölgesindedir. Tam bir Akdeniz iklimine sahip olan şehir kış aylarını yağışlı ve ılık, yaz aylarını ise sıcak geçirmektedir. Tüm şehrin yaklaşık nüfusu bir milyondur. Liman kenti olan Bari, deniz ulaşımı ve besin sanayisi ile ekonomiye destek vermektedir.

  Bari Havalimanı

  Karayolu ile şehrin 12 kilometre kuzeybatısında yer alan havalimanına demiryolu ulaşımı da mümkündür. Havalimanından tüm İtalya'ya, birçok alman şehrine ve bazı Avrupa kentlerine uçuşlar mevcuttur.

  Bari-Karol Wojtyla Havalimanı (BRI)
  Website: www.aeroportidipuglia.it
  Adres: Viale Enzo Ferrari, 70128 Bari, İtalya

  Toplu Ulaşım

  Bari tren istasyonu şehir merkezinde Piazza Ado Moro'da yer almaktadır. Bu istasyondan hem şehir içi hem de şehirler arası mesafelere raylı ulaşım sağlanmaktadır. Şehir içinde AMTAB şirketine ait otobüsler şehir ulaşımının yükünü çekmektedir.

  Faydalı Linkler

  İtalya Seyahat Bilgisi