Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  NİCE'TE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Nice'te Araç Kiralama Auto Europe kalitesi ile

  Nice, güneydoğu Fransa'nın Akdeniz kıyılarında yer alan tatil cennetlerinden biridir. Cote d'Azur bölgesine bağlı olan Nice, özellikle yaz turizminin en hareketli noktalarındandır. Nice'te araç kiralama ile şehrin görülmesi gereken noktalarına vakit kaybetmeden, konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Auto Europe ile kiraladığınız aracınızı şehir merkezine yakın bir noktaya parkedip şehrin ünlü caddesi olan Promenade de Anglais'i gezebilirsiniz. Ayrıca alış-veriş ihtiyacınızı karşılayabilecek olan Vieux Nice'de pazarlar, mağazalar ve butikler mevcuttur. Özellikle mart, haziran ve temmuz aylarındaki kutlama ve festivalleri ile ünlü olan Nice'te araç kiralama ile gezilerinizi özgürce planlayabilirsiniz. Uzun sahilinde gününüzü yüzerek ve güneşlenerek geçirebileceğiniz Nice'de; günü şık bir fransız restoranında noktalayabilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Yüksek sezonda yani özellikle ağustos ve diğer yaz aylarında şehir içi trafiği oldukça yoğunlaşmaktadır. Dolayısıyla yoğun olan dönemlerde şehir içine aracınızla girmek iyi bir fikir olmadığından; aracınızı şehir merkezine yakın bir yere parkedebilir ve yürüyerek şehir merkezine kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Nice'de cadde kenarları ve sahil yakınındaki bölgeler ücretli park alanlarıdır. Fakat aşağıdaki listedeki bölgelere Auto Europe ile kiraladığınız aracınızı bir saate kadar ücretsiz parkedebilirsiniz.

  • Promenade du Paillon
  • Promenade des Arts
  • Palais de la Mediterrannee
  • Corvesy
  • Palais Massena
  • Palmeira
  • Les Bosquets
  • Marshall
  • Palais de Justice
  • Saleya

  Ayrıca bazı durumlarda sokakların tek bir tarafına park edilmesine izin verilmiştir. Fakat bu izin belirli durumlarda geçerlidir. Bulunduğunuz ayın ilk yarısında kapı numarası tek sayı olan evlerin önüne, ayın ikinci yarısında ise kapı numarası çift sayı olan evlerin önüne tek taraflı park mümkündür. Bu kural, izin verilen sokakların başında tabelalarda detaylı bir biçimde anlatılmıştır. Yerlerdeki sarı çizgiler park edilmesinin yasak olduğu anlamına gelmektedir. Uygun bir park yeri ararken buna da dikkat edilmesi gerekmektedir.

  Coğrafi Bilgiler

  Nice; Fransa'nın güneydoğusunda, Fransız Rivierası olarak bilinen bölgede yer almaktadır. Konum olarak Monako ve Cannes arasındadır. İtalyan sınırına yalnızca 30 km mesafede olan Nice'in nüfusu 344.000'dir.
  Fransız Rivierası, orjinal adıyla Cote d'Azur tüm dünyadan ziyaretçi akınına uğrayan bir tatil bölgesidir. Burada hem kiralık aracınızla karadan hem de tekne turlarıyla denizden koyları keşfedebilirsiniz. Yaz ayları oldukça sıcak ve kuru geçen bölgede kış ayları genellikle yağışlı ve ılıktır. Tüm yıl boyunca yaklaşık olarak 300 güneşli güne sahiptir.

  Nice Havalimanı

  Havalimanı, şehir merkezinin 7 km batısında yer almaktadır. Paris'teki iki havalimanının ardından Fransa'nın üçüncü büyük havalimanına sahiptir. Yılda ortalama 10 milyon yolcuya hizmet vermektedir. İç hatlarda Paris ve Lyon, dış hatlarda Almanya ve İngiltere şehirlerinden birçok uçuş gerçekleştirilmektedir.

  Adı: Nice Havalimanı (Aeroport Nice Cote d'Azur)
  Websitesi: www.nice.aeroport.fr
  Telefon: +33 820 42 33 33

  Toplu Ulaşım

  Nice'de çok sistemli bir ulaşım ağı hizmet vermektedir. Şehir içine ulaşımı sağlayan otobüs ve tramvaylar turister için son derece kullanışlı olup; turistlerin anlayabilmesi için farklı dillerde işaretler de bulunmaktadır.

  Otobüs
  İsmi Lignes d'Azur olan Nice'in otobüs hattı, tüm şehri birbirine bağlamaktadır. Biletleri duraklardan temin edilebilen otobüsler son derece kullanışlı ve ucuzdur. 74 dakika geçerli olan bir bilet tek yönde tüm otobüs ve tramvaylarda kullanılabilir. Tek yön bileti yanısıra; günlük veya haftalık biletler almak da mümkün. Havalimanına ulaşım için Aero-Ticket yani havalimanı bileti almak gerekmektedir.

  Tramvay
  Oldukça yeni olan tramvaylar 2007 yılında hizmete girmiştir. Tek bir hat üzerinden Nice'in kuzeyinde bulunan Las Planas'tan batı Nice’de bulunan Pont Michel'e kadar ulaşım mümkündür. Gece geç saatlere kadar hizmet veren tramvayların biletleri tramvay duraklarından temin edilebilir.

  Velo Bleu
  Şehir içinde sevdikleriyle keyifli bir gezinti yapmak ve güzel havanın tadını çıkarmak isteyen turistlerin hizmetine sunulan şehir içi kiralık bisikletler oldukça keyifli bir gün yaşatmaktadır. İlk yarım saati ücretsiz olan bisikletlerin saatlik ücreti 2 Avro olup; kiralaması online olarak veya bisiklet kiralama noktalarında yapılabilmektedir.

  Faydalı Linkler

  Fransa Seyahat Bilgisi

  İşlem Kalitenizi Geliştirin

  Tarafımızca desteklenmeyen bir tarayıcı kullanmaktasınız. İşlem kalitenizi ve güvenliğinizi artırmak için lütfen tarayıcınızı geliştiriniz.

  Chrome veya Firefox tarayıcılarının son sürümlerini tavsiye ederiz