Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  STRAZBURG'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Strazburg'da Araç Kiralama En iyi fiyat garantisiyle

  Strazburg; Fransa'nın doğusunda, Alsas bölgesinde, Almanya sınırında yer almaktadır. Şehrin Almanya'ya yakın olması alman kültürünün ağırlıklı olmasına neden olmuştur. UNESCO dünya mirasları arasında olan Strazburg; Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine ev sahipliği yapmaktadır. Üzüm bağları ile ünlü şehirde şarap üretimi de yapılmaktadır. Strazburg'da araç kiralama ile kolayca Almanya'ya veya İsviçre'ye geçebilir; gezinize farklılık katabilirsiniz. Bulunduğu konum itibariyle burada yapılacak bir tatil yalnızca tek bir ülkeyle sınırlı kalmayacaktır. Auto Europe ile Strazburg'da kent merkezini gezebilir, çevrede bulunan doğa parklarına kolayca ulaşabilirsiniz. Özellikle Orta Çağ ve Rönesans mimarisinin hakim olduğu şehir merkeziyle, müzeleri ve doğa parklarıyla gezilmesi gereken bir şehir. Strazburg'da araç kiralama, havalimanından veya şehir merkezinden yapılabilir.

  Trafik ve Otopark

  Şehir içinde özellikle mesai başlangıç ve iş çıkış saatlerinde trafik oluşacak kadar yoğunluk yaşanmaktadır. Seyahatinizde trafikte vakit kaybetmemek için bu durumu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Karayolu bağlantıları oldukça iyi olan Strazburg'dan Almanya'ya kolayca E52 karayolu üzerinden geçebilir ve örneğin seyahatinize A5 ve A8 otobanı üzerinden Stuttgart kentini de ekleyebilirsiniz.

  Otopark
  Şehir içindeki otopark alanları dört kategoriye ayrılmıştır. Kırmızı park alanları şehrin göbeğindedir ve yalnızca kısa süreli olarak park etmek mümkündür. Daha uzun süreli otopark ihtiyaçları için turuncu renkteki otoparklar kullanılabilir. Uzun otopark ihtiyaçları için şehir merkezinin biraz dışında kalan yeşil park alanlarına park edebilirsiniz. Son olarak da mavi renkteki otoparklara ön camın önüne, konsul üzerine park kartınızı koymak suretiyle park etmek mümkün. Merkezde toplam 12.500 park yeri vardır. 459 tane mavi park yeri ve 10.000 tane de kapalı otoparklarda park yeri mevcuttur. Bir diğer opsiyon ise Park&Ride noktalarıdır. Aracınızı bu noktalardaki park yerlerine bırakabilir ve kısa süreli bir toplu taşıma yolculuğu ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Park&Ride noktaları otobüs veya tramvay duraklarına yakın konumdadır ve tüm şehirde toplamda 4000 park yeri ile hizmet vermektedir. Buralara aracınızı park etmeniz durumunda toplu taşıma için ayrıca ücret ödemenize gerek yoktur.

  Coğrafi Bilgiler

  Son derece merkezi bir konumda olan Strazburg, hem Almanya'ya hem de İsviçre'ye yakındır. Yaz aylarında 25 derece civarında olan hava sıcaklığı kış aylarında ise 2-3 derece civarında olmaktadır. Nüfusu yaklaşık 275.000 olan şehir tüm yıl yağan yağmurlar nedeniyle oldukça yeşildir.

  Strazburg Havalimanı

  Şehre on kilometre mesafede Entzheim'da bulunan havalimanı yılda yaklaşık bir milyon yolcuya hizmet vermektedir. Strazburg'da oto kiralama havalimanından ve şehir merkezinden yapılabilir. Havalimanında araç kiralama noktaları birarada bulunmaktadır.

  Adı: Strazburg Havalimanı (Aeroport de Strasbourg)
  Website: www.strasbourg.aeroport.fr
  Telefon: +33 388 64 67 67

  Toplu Ulaşım

  İyi düzenlenmiş ve başarılı çalışan toplu ulaşım hattıyla Strazburg, Fransa'nın bu alanda önde gelen şehirlerindendir.

  Tramvay
  Toplam 55 kilometrelik tramvay hattıyla Strazburg, Fransa'nın en geniş tramvay hattına sahiptir. Altı hat üzerinde bulunan toplam 69 durak ile hizmet vermektedir. Yürüme mesafesi olmadan aktarma şansı sunan tramvay şehir içinde birçok noktaya ulaşım sağlamaktadır.

  Otobüs
  30 şehir merkezi ve 11 banliyö hatlarıyla Strazburg otobüs hattı toplamda 283 otobüs ile hizmet vermektedir. Şehir merkezinde her 10 dakikada bir hareket eden otobüsler sayesinde vakit kaybetmeden gideceğiniz yere ulaşabilirisniz.

  Tren
  Gare de Strasbourg yani Strazburg tren istasyonu doğu Fransa'nın en önemli istasyonlarından biridir. Kısa mesafede Strazburg Havalimanı ve Saarbrücken'e (Almanya) ulaşım hizmeti veren istasyondan hızlı trenlerle Fransa'nın farklı noktaları ve diğer Avrupa ülkelerine seyahat edebilirsiniz. Hollanda, Belçika, İsviçre, Almanya ve tüm Fransa'ya birkaç saatte zevkli bir tren yolculuğu ile ulaşmak mümkünken yaklaşık iki saat ve yirmi dakikada Paris'e gidebilirsiniz.

  Faydalı Linkler

  Fransa Seyahat Bilgisi