Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  İŞTİRAK PAYINIZI
  NASIL KORUYABİLİRSİNİZ?

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Super Cover ile İadeli İştirak Payı | Sıfır İştirak Payı | Sıfır İştirak Paylı Süper Hasar Koruma Paketi | Sık Sorulan Sorular

  Auto Europe koruma paketleri ile kârlı güvence

  Kiralamanızda iştirak payınızı koruma altına alabilmeniz için internet sitemizde seçilebilir farklı koruma paketleri hazırladık. Bunlar: İadeli İştirak Paylı Super Cover, Sıfır İştirak Payı, Sıfır İştirak Paylı Süper Hasar Koruma Paketi. Tüm bu paketler ince detaylar içerdiğinden sık sorulan sorular ışığında sizin için açıkladık. Paketleri dikkatlice okuyarak huzurlu ve güvenceli bir kiralama için doğru tercihi yapabilirsiniz. Lütfen tüm koruma paketlerinin bütün kiralama şirketleri tarafından, bütün araç grupları için, her istasyonda sunulmadığını unutmayınız.

  İştirak Payı ne demek?

  İştirak payı kısaca herhangi bir hasar veya hırsızlık durumunda sizin sorumluluğunuzda olan masraf tutarıdır. Kiralamalarda en basit şekilde iştirak paylı sigortalar bulunmaktadır. Bu herhangi bir hasar veya hırsızlık durumunda masrafların tamamını üstlenmeniz yerine sadece iştirak payı kadar kısmından sorumlu olmanız anlamına gelmektedir. Bir örnek ile açıklamak gerekirse; kiralamanızda iştirak payınız 500 TL ise araçta meydana gelen 2000 TL'lik hasarın yalnızca 500 TL'lik kısmı sizden tahsil edilir. Kiralamanızın iştirak payı araç grubuna ve kiralama şirketine bağlı olarak değişir. İnternet sayfamızda iştirak payı "Kiralama ve Kullanım Koşulları" başlığı altında "Yerel Ücretler" bölümünde yer almaktadır.

  Super Cover ile İadeli İştirak Payı

  Super Cover ile İadeli İştirak Payı paketi Auto Europe'un müşterilerine özel bir koruma paketidir. Araçta oluşan hasar veya hırsızlık nedeniyle kiralama şirketi sizden iştirak payını mı tahsil etti? Böyle bir durumda iade başvurunuz ile Auto Europe kiralama sonrası iştirak payını iade etmektedir. Kısacası siz iştirak payınızı ödeyin, biz size iade edelim. İade talebi için gerekli belgeler ile birlikte Auto Europe'a başvurmanız yeterlidir. İade işleminin tamamlanabilmesi için tüm belgelerin iletilmesi gerekmektedir. Super Cover ile İadeli İştirak Payı paketine; lastikler, araç üstü, araç altı ve camlar da dahildir.

  Super Cover ile İadeli İştirak Payı paketi örneği:

  Super Cover ile İadeli İştirak Payı

  Sıfır İştirak Payı

  Kiralama şirketi sıfır iştirak payı bulunduran bir paket teklifi yapacaktır. Bu paketi Auto Europe internet sayfası üzerinden de alabilmek mümkün. "Sıfır İştirak Payı" paketi adından da anlaşılabileceği üzere iştirak payınızı sıfırlamaktadır. Korumaya dahil olan bir hasar oluşması durumunda sizden iştirak payı alınmamaktadır. Fakat dikkat etmek gerekir ki bu pakete aracın bazı bölümlerinde oluşan hasarlar dahil edilmemektedir. Bunlar genelde jant, lastik, ön cam, araç üstü veya araç altı gibi bölümlerdir. Böyle bir durumda tarafınızdan buralara gelen hasar masrafları yansıtılır.

  Sıfır İştirak Paylı Süper Hasar Koruma Paketi

  Sıfır İştirak paketinizi genişletmeniz için sunulan bu paket sıfır iştiraklı pakete Super Cover paketini dahil etmektedir. Bu paket yalnızca ABD'de yapılacak araç alımları için geçerlidir. Bu paket ile çekici maliyetleri, hasar veya sağlık sorunları nedeniyle kullanılamayan günler, ek cihazlar (GPS, çocuk koltuğu vb.) ve bunlara ek olarak lastikler, jantlar, araç üstü ve araç altında oluşan hasarları da kapsanmaktadır. Fakat yine ilk olarak sorumlu olduğunuz tutarı ödemeniz ve Auto Europe'tan iade talebi yapmanız gerekmektedir. İade talebini talep edilen tüm belgeleri sunarak yapmanız gerekmektedir.

  Sıfır İştirak Paylı Süper Hasar Koruma Paketi örneği:

  Sıfır İştirak Paylı Süper Hasar Koruma Paketi

  Sık Sorulan Sorular

  1. Doğrudan Auto Europe üzerinden koruma paketi almanın avantajları nelerdir?

  Zaman tasarrufu - Kiralamanızı online yaparken bu paketler için aynı anda direk olarak toplam ödeme yapabilirsiniz. Böylelikle istasyonda herhangi bir koruma paketi teklifine ve ödeme yapmanıza gerek yoktur.

  Para tasarrufu - Kiralama şirketleri araç alımı sırasında farklı koruma paketleri sunsa da online olarak alacağınız Auto Europe ürünleri her zaman daha uygun fiyatlıdır.

  2. Auto Europe koruma paketleri ve depozito - yine de gerekli midir?

  Elbette! Koruma paketiniz ne olursa olsun araç alımı sırasında belirli bir tutarı depozito olarak kartınızdan bloke ettirmeniz gerekmektedir. Genelde tüm araç kiralama şirketleri uluslararası, şoför adına olan bir kredi kartı talep etmektedirler. Depozito tutarı böyle bir karttan bloke edilir. Burada önemli olan şoför olarak kaydedilen kişinin kendi kişisel kartını açık limiti ile bulundurmasıdır.

  Kiralama şirketlerinin büyük bir çoğunluğu iştirak payınızın sıfır olması durumunda dahi depozito talep etmektedirler. Online kiralama sürecini tamamlamadan önce Kiralama ve Kullanım Koşulları kısmında yerel ücretler bölümünü detaylı inceleyeniz. Bu bilgileri kiralama motorumuzda bulabilirsiniz.

  3. Auto Europe'tan koruma paketim var fakat kiralama şirketi çalışanı bana sigorta ve koruma paketi teklif ediyor. Bu sigorta veya koruma paketini almam gerekiyor mu?

  Kiralama şirketi çalışanları satış odaklı olduklarından doğal olarak kendi şirket ürünlerini teklif etmektedirler. İstasyonda teklif edilen tüm sigortalar bazı istisnalar hariç olmak üzere genelde opsiyoneldir. Size teklif edilen ürün iştirak payını ortadan kaldırıyorsa büyük olasılıkla Auto Europe ürününe ek olarak gerek yoktur.

  Kiralama şirketi, aracın bazı bölümlerinin kapsanmadığı ve Auto Europe'ta da yer alan temel paketlerin seçilmesi durumunda bu bölümlerin kapsandığı bir sigorta paketi teklif edebilir. Bunlar; cam, araç üstü, araç altı, jant ve lastik gibi bölümlerdir ve temel paketlerde kapsam dışındadır. Böyle bir durumda tercih tamamen müşteriye aittir. Auto Europe'un Super Cover paketi bu bölümleri kapsamaktadır. Hasar durumunda hasar tutarı tahsil edilir ve ardından Auto Europe tarafından iade edilir. Kredi kartınız bulunmuyorsa veya araç alımı sırasında yanınızda değilse, kiralama şirketinin ek sigortasını almak durumunda kalabilirsiniz.

  4. İştirak iadesi için Auto Europe'a hangi belgeleri ulaştırmam gerekiyor?

  İştirak payı iade talebi için hangi belgelerin gerekli olduğu bilgisi internet sitesinde Kiralama ve Kullanım Koşulları bölümünde yer almaktadır. Hasarda diğer kişi bulunmasa da polis raporu oluşturmanız gerektiğini unutmayınız. Böyle bir durumda lütfen yerel polise başvurunuz.

  5. Yukarıda bulunan paketlerden birini almak istiyorum. Fakat kiralama motorunda bunları göremiyorum, ne yapabilirim?

  Bazı ürünler her destinasyonda veya her araç için kullanılamamaktadır.