Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  ARAÇ KİRALAMA KORUMA PAKETLERİ HAKKINDA

  Araç Kiralama Koruma Paketiniz Hangisi?
  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Araç Kiralama Koruma Paket Opsiyonları - Auto Europe

  Tanımadığınız bir ülkede araç kullanmak elbette farklı bir tecrübe. İnsanlarını, kurallarını ve dikkat edilmesi gerekenleri bilmediğiniz bir yerde araba kullanırken kendinizi güvende hissetmeniz son derece önemli. Birçok ülkede trafik kuralları aynı olsa da, bazı küçük detaylar farklı olabilmektedir. Auto Europe, sunduğu farklı koruma paketleriyle kendinizi daha güvende ve daha huzurlu hissetmenize yardımcı olmaktadır.

  Farklı gereksinimlerle araç kiralama tercih edebilirsiniz. Kimi zaman tatilde daha özgür hareket edebilmek için kimi zamansa bulunduğunuz yerde araba ihtiyacınızı karşılamak için. Her ne için olursa olsun kiralama sırasında kendinizi ve aracı güvence altında hissetmeniz önemli. Öyle ki tedirgin araba kullanmak hiç şüphe yok ki sürüş keyfinin en büyük düşmanı diyebiliriz. Aşağıda sizler için derlediğimiz araç kiralama koruma paketleri detaylarını bulabilir ve kiralama öncesi size en uygun tercihi yapabilirsiniz.

  Auto Europe ile kiralama yaparken koruma paketine ihtiyacım var mı?

  Auto Europe üzerinden tüm araç kiralama ortaklarımız ile yapacağınız araç kiralamalarda, kiralama yapılan ülkede geçerli gerekli temel korumalar mevcuttur. Biz bunu temel paket olarak adlandırılıyoruz.

  Temel pakete neler dahil?

  Mali Mesuliyet Sigortası (CDW) ve Hırsızlık Sigortası (TP) temel pakete dahil olan ürünlerdir ve aracınızı hem kaza hem de yangın durumunda güvence altına almaktadır. Fakat bu güvenceye bu pakette belirli bir miktar iştirak payı dahildir. Ödemesini yaptığınız tüm araç kiralamalarında bu temel paket ücrete dahildir.

  Temel pakete ayrıca; üçüncü taraf mali mesuliyeti ve yangın sigortası dahildir. Bu; araç dışında bulunan kişiler veya unsurlar tarafından oluşan hasarları ve aracın mekanik kaynaklı yangınlar sonucu alacağı hasarları kapsamaktadır.

  Ek paket alabilir miyim?

  Auto Europe Araç Kiralama Koruma PaketleriAraç kiralama şirketine ve araç kiralama destinasyonuna bağlı olarak farklılık gösteren ek paketler araç alımı sırasında alınabilir. Bu paketler kiralama şirketlerinin kendi ürünleri olup, ücretlendirmeleri günlük olarak yapılmaktadır. Sigorta kapsamı Ferdi Kaza Sigortası (PAI) ve Bireysel Sigorta (PEC) içerebilir. Bu sigortalar sizi araç içinde meydana gelen olası sağlık masraflarına karşı güvence altına almaktadır. Kişisel eşyalarınızın hasarı veya çalınması durumu da bireysel sigorta kapsamındadır.

  Aracı teslim alacağınız ülkenin dışına çıkacaksanız, bu durumu araç rezervasyonu sırasında mutlaka bildirmeniz sigorta kapsamı ve koruma paketleri bakımından önemlidir. Öyle ki; ülkeler arası anlaşmalara göre değişen sigorta ve paket anlaşmaları herhangi bir kaza veya hasar durumunda farklı sonuçlar doğurabilir. Ülke dışına seyahat olarak adlandırılan bu durumu araç seçimi yaptıktan sonra, ödeme ekranından önce belirtebilirsiniz. Kiralama şirketleri sigorta anlaşmaları farklılıkları nedeniyle ülke dışına seyahatler için ülkeye ve araca bağlı olarak ek ücret talep edebilmektedir. Bu ek ücretleri de araç seçimi ile birlikte kiralama koşullarında bulabilirsiniz.

  İştirak Payı Ne Anlama Geliyor?

  Konu araç kiralama olunca iştirak payı terimiyle birçok kez karşılaşabilirsiniz. İştirak payı kısaca herhangi bir hasar veya hırsızlık durumunda sizin sorumluluğunuzda olan masraf tutarıdır. Kiralamalarda en basit şekilde iştirak paylı koruma paketleri bulunmaktadır. Bu herhangi bir hasar veya hırsızlık durumunda masrafların tamamını üstlenmeniz yerine sadece iştirak payı kadar kısmından sorumlu olmanız anlamına gelmektedir. Bir örnek ile açıklamak gerekirse; kiralamanızda iştirak payınız 500 TL ise araçta meydana gelen 2000 TL'lik hasarın yalnızca 500 TL'lik kısmı sizden tahsil edilir. Kiralamanızın iştirak payı araç grubuna ve kiralama şirketine bağlı olarak değişir. İnternet sayfamızda iştirak payı "Kiralama ve Kullanım Koşulları" başlığı altında "Yerel Ücretler" bölümünde yer almaktadır.

  Herhangi bir kaza, hasar veya hırsızlık durumunda herhangi bir tutardan sorumlu olmak istemiyorsanız, kiralama ücretinin bir miktar artmasını göze alarak sıfır iştirak payı paketini alabilirsiniz. Araç rezervasyonu sırasında seçilebilen bu seçenek kiralama ülkesine ve şirketine göre teklif edilmektedir ve iştirak payını sıfıra indirmektedir.

  Kiralama şirketi üzerinden olan sıfır iştirak payı paketine ek olarak Auto Europe tarafından da teklif edilen ve ekonomik olarak daha uygun olan Super Cover İadeli İştirak Payı paketi alabilirsiniz. Araç kiralama koruma paketleri arasında en çok tercih edilen ürün olan bu paket herhangi bir kaza veya hasar durumunda kiralama şirketinin sizden tahsil ettiği tutarı Auto Europe'tan doğrudan iade almanız anlamına gelmektedir. Bu ürün kapsamında Mali Mesuliyet Sigortası'na (CDW) dahil olmayan araç kaportası, kilidi, jant kapakları, ön cam, lastik, jant gibi bölgeleri de kapsamaktadır. Hasar durumunda tahsil edilen hizmet bedeli ve anahtar kaybını da kapsayan bu paket bir Auto Europe ürünüdür.

  Koruma Paketleri Listesi

  Kiralama öncesi tercih edebileceğiniz koruma paketleri aşağıdaki gibidir. Tüm koruma paketleri ile birlikte ana sürücü kredi kartından bloke edilecek bir depozito gerekli olduğunu unutmayınız. Araç aynı şekilde iade edildiğinde bu depozito tutarı aynı şekilde iade edilmektedir. Depozito tutarı ve gerekli kartlar kiralama şirketine, ülkeye ve araç grubuna göre belirlenmektedir. Tüm detayları kiralama öncesi veya sonrası kiralama koşullarında bulabilirsiniz.

  1. Yalnızca temel paket içeren bir kiralama yapabilirsiniz.
  2. Kiralamanıza Super Cover İadeli İştirak Payı dahil edebilirsiniz.
  3. Sıfır iştirak paylı bir kiralama yapabilirsiniz.
  4. Temel paket ile bir kiralama yapıp, araç teslimatında kiralama şirketi üzerinden ek koruma yapabilirsiniz. Fakat araç alımında yapılan koruma veya sigortaların daima diğer ürünlere kıyasla daha yüksek maliyetli olduğunu unutmayınız.

  Kaza yaparsam ne yapmalıyım?

  Kiralık araç ile kaza yaptınız veya kiralık araç çalındı; böyle bir durumda kesinlikle polisi aramanız gerekmektedir. Kiralama ve kullanım koşullarında belirtildiği üzere kaza, hasar veya hırsızlık durumunda yapmanız gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:

  1. Polisi arayınız ve kaza raporunu polis ile oluşturunuz
  2. Olaydan sonra 24 saat içinde kiralama şirketini durum hakkında bilgilendiriniz
  3. Mümkün ise video ve fotoğraf çekiniz
  4. Araç iadesinde kiralama şirketinden kaza raporu alınız
  5. Kiralamanıza Super Cover İadeli İştirak Payı dahilse kiralama sonrası sayfasından iştirak payı iade formunu doldurunuz.

  Kiralama ile ilgili veya kaza/hırsızlık durumunda soru, yardım ve destek için müşteri temsilcilerimizi arayabilirsiniz.