Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  PARİS'TE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Paris'te Araç Kiralama şimdi Auto Europe farkıyla

  Auto Europe uluslararası kiralık araç aracı kurumu olarak hizmet vermektedir ve dünya çapında 135 üzeri ülkede oto kiralama şirketleri ile işbirliği içersindedir. Ulusal ve uluslararası oto kiralama şirketleri ile olan ortaklığımız sayesinde, müşterilerimize en uygun kiralık araç fiyatlarını ve en kaliteli hizmeti sunabilmekteyiz. Paris'te araç kiralama rezervasyonunuza ek olarak Marsilya, Lyon, ya da Nice gibi şehirlerde de kiralık aracınızı teslim alabilirsiniz. Ürün yelpazemizin genişliği sayesinde kiralık aracınızı isteğinize göre seçebilir, ihtiyaç duyduğunuz bölgede rahatlıkla alabilirsiniz.

  Paris Hakkında Kısaca

  Fransa’nın başkenti olan Paris aynı zamanda da 2 milyonluk nüfusu ile ülkenin en büyük şehridir. Dünyanın en önemli metropolleri arasında yer alan Paris ayrıca dünya şehri unvanına da sahiptir. Sen nehri Paris’i kuzey ve güney olarak ikiye bölmektedir. Fransızlar, bu bölünmeyi rive droite (sağ kıyı) ve rive gauche (sol kıyı) olarak adlandırmaktadır.

  Paris'te araç kiralama ile sadece Paris’i değil etrafta bulunan şehir ve kasabaları da ziyaret edebilir hatta turlar düzenleyerek yerel kültürü daha da yakından tanıma fırsatı elde edebilirsiniz. Burada sizler için ilginizi çekebilecek ve Paris’ten yaklaşık olarak 30 dakika uzaklıkta olan görülmesi gereken birçok yerden sadece iki tanesini sıralamış bulunmaktayız. Bunlardan ilki; Paris’in olmazsa olmazlarından sayılan XIV. Louis’in devhasa Versay Sarayıdır. Versay Sarayı Paris’in yaklaşık olarak 23 km güneyindedir ve A13 otoyolu üzerinden ulaşılabilmektedir. Navigasyon cihazınıza 8°48'17N; 2°07'15E kordinatlarını girmeniz halinde, sorunsuzca saraya ulaşabilirsiniz. Saraya ait ücretli otoparklar bulunmaktadır. Saray, Nisan - Ekim tarihlerinde, Salı - Pazar günleri 9 - 18 saatleri arasında, Kasım - Mart tarihlerinde, Salı - Pazar günleri 9 - 17 saatleri arasında ziyarete açıktır.

  Paris’in sadece 20 km batısında yer alan kraliyet şehri Saint Germain ise ikinci tavsiyemizdir. Ulusal arkeoloji müzesini içersinde barındıran Saint Germain şatosu 13. yüzyılda inşa edilmiştir. 17. yüzyıla kadar çeşitli kralların yaşamış olduğu şatoda en son XIV. Louis yaşamıştır. Ön kısmında çok güzel bir park bulunan şatonun, devhasa terasından Sen nehrine ve Paris’in batı manzarasını n keyfini çıkarabilirsiniz. Lütfen bazı otoyol, köprü ve tünellerin geçişleri ücretli olabileceğini unutmayınız. Kredi kartı ve nakit para ile tüm ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. ATM kartları ödeme şekli olarak kullanılamamaktadır.

  Paris Havalimanı

  Paris-Charles-de-Gaulles Havalimanı
  Resmi Adı: Paris-Charles-de-Gaulles Havalimanı (CDG)
  Adres: 95700 Roissy-en-France, Fransa
  Telefon: +33 1 70 36 39 50
  Oto Kiralama İstasyonu: Tüm terminallerde oto kiralama şirketlerinin kontuarları bulunmaktadır.
  Şehir merkezi - havalimanı arasındaki mesafe 23 km’dir. A1 otoyolu üzerinden rahatlıkla havalimanına ya da şehir merkezine ulaşılabilmektedir.

  Paris Orly Havalimanı
  Resmi Adı: Paris Orly Havalimanı (ORY)
  Adres: 94390 Orly, Fransa
  Telefon: +33 892 56 39 50
  Oto Kiralama İstasyonu: Tüm terminallerde oto kiralama şirketlerinin kontuarlarını bulabilirsiniz. Genelde ilk uçuş ile son uçuş arasında hizmet vermektedirler.
  Orly Havalimanı Paris’in yaklaşık olarak 14 km güneyindedir ve A6 otoyolu üzerinden ulaşılabilmektedir.

  Paris Beauvais Tillé Havalimanı
  Resmi Adı: Paris Beauvais Havalimanı (BVA)
  Adres: Route de l'Aéroport, 60000 Beauvais, Fransa
  Telefon: +33 892 68 20 66
  Havalimanı genelde düşük maliyetli havayolu şirketleri tarafından tercih edilmektedir. Şehir merkezine yaklaşık olarak 1 saatlik uzaklıkta olan havalimanına A16 otoyolu üzerinden ulaşılabilmektedir.
  Tüm havalimanları toplu taşıma ağlarına bağlı olduğundan otobüs ya da trenlerle ulaşılmasıda mümkündür. Daha detaylı bilgilere ihtiyaç duymanız halinde, havalimanı danışma kontuarlarına başvurabilirsiniz.

  Toplu Taşıma Araçları

  Paris toplu taşıma araç ağı çok geniş ve gelişmiştir. Metro, otobüs ya da tramvayları kullanarak şehir içersinde rahatlıkla hedefinize ulaşabilirsiniz.

  • 300 istasyon ve 16 hattı ile Paris metrosu, şehir içersindeki en uygun ve en hızlı toplu taşıma yoludur. Ulaşım ağının planları istasyonlarda ve tüm danışma noktalarında ücretsiz olarak çeşitli boyutlarda temin edilebilmektedir.
  • Otobüsleri tercih etmeniz halinde, yolculuğunuz sırasında kısa bir şehir turu yapma fırsatını elde etmiş olursunuz. Otobüs hatları şehrin tüm bölgelerine ulaşmakta olup, Sen nehrinin kıyısı boyunca ya da tarihsel şehir merkezinden de geçmektedirler. Toplam 59 otobüs hattı bulunmaktadır. Otobüslere binmeden önce biletinizi duraklarda bulunan makinelerde damgalamayı unutmayınız.
  • Metroların çalışma saatleri dışında, 00:30 - 05:30 saatleri arasında 42 hatla hizmet veren ve "Noctilien" olarak adlandırılan otobüsler kullanılabilmektedir.
  • Toplu taşıma araçlarını gerçekten sık kullanmak istiyorsanız, tüm ulaşım ağı için geçerli olan farklı paketler ve indirimler vardır. 4 yaş altında olan çocuklar ücretsiz, 4 -11 yaş arasındaki çocuklar ise yarı fiyat üzerinden ücretlendirilmektedir. Tekli biletlerden daha uygun olan, 10’luk, günlük, aylık ya da yıllık biletlerden satın alma imkanı bulunmaktadır.

  Trafik ve Otopark

  Araç kiralamasını Paris’te gerçekleştirecek olanlara, araç kullanımı ve otopark ipuçları bu başlık altında toplanmıştır. Fransa’da uyulması gereken hız limitleri aşağıda belirtilmiştir:

  • Otoyol: 130 km.
  • Çevreyolu: 110 km
  • Yerleşim yerleri dışında: 90 km
  • Yerleşim yerleri içersinde: 50 km
  • Peripherique Bulvarında: 80 km

  Paris’liler tarafından “le perif“ olarakta adlandırılan Peripherique çevreyolu Paris’i çevrelemekte olduğu gibi, Fransa’nın tüm önemli otoyolları ile de bağlantılıdır. İş giriş ve çıkış saatlerinde, trafiğin sıkışık olması kaçınılmazdır. Bu nedenle bu otoyolu iş giriş - çıkış saatlerinde kullanmaktan kaçınmanızı tavsiye ederiz. Bu otoyolda trafik levhaları pek bulunmadığından, navigasyon cihazı kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. Paris’te trafik yoğunluğu ve araç kullanımı İstanbul trafiğine benzemektedir. Tatilinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için, dikkatli olmanızı tavsiye etmekteyiz. Şehir merkezinde kornaya basmak kesinlikle yasaktır. "Vous n'avez pas la priorite" yazılı trafik levhasını gördüğünüz zaman yol hakkının sağdan gelen araçlarda olduğu anlamına gelmektedir.

  Paris’te kiralık aracınızı park edebileceğiniz otopark bulmak zor olduğu kadar da pahalıdır. "Livraisons" yazılı levhalar orada durma yasağı olduğu anlamına gelmektedir. Pzt - Cmt günleri arasında açık otoparklar genelde 9 - 19 saatleri arasında ücretlidir. Otopark ücretleri nakit olarak ödenememektedir. Büfelerde satılan "Paris Carte" ile otopark saatine sadece ödemeler yapılabilmektedir. Sarı etiketli otopark saatlerinde tatil günlerinde ve tüm Ağustos ayında ücretsiz olarak park edilebildiği anlamına gelmektedir.

  Faydalı Linkler

  Paris Gezi Rehberi

  Paris-Charles-de-Gaulles Havalimanı Websitesi

  Paris Orly Havalimanı Websitesi

  Paris-Beauvais-Tillé Havalimanı Websitesi