Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  BASTİA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Bastia'da Araç Kiralama - En cazip fırsatlarla

  Bu yılki seyahat noktanız Korsika Adası mı? Bastia hiç şüphe yok ki Korsika Adası ve tüm Akdeniz'in en büyüleyici tatil noktalarından biri. Auto Europe ile Bastia seyahatinize özgürlük katmak elinizde. Bastia'da araç kiralama ile tüm adayı dilediğiniz gibi keşfedebilir, zamanınızı daha verimli hale getirebilirsiniz. Aracınızı websitemiz üzerinden en uygun fiyatlara rezerve edebilir, merak ettiklerinizi uzman ekibimize danışarak öğrenebilirsiniz. Bastia'da araç kiralama ile sadece Akdeniz seyahatinize odaklanın; avantajlı fiyat ve farklı sigorta paketlerimizle özgürlüğün tadını çıkarın. Göz kamaştıran kiliseleri, kütüphanesi ve pazar meydanı oldukça ilginizi çekecektir. Özellikle Place de I'Hotel de Ville meydanında kurulan balık, peynir, sebze ve meyve çeşitleriyle dolu Akdeniz pazarı size kendinizi Korsika'lı hissettirecektir.

  Trafik ve Otopark

  Bastia'da yürüyüş ve bisikletle keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Fakat yine de araba en konforlu ulaşım aracı olarak göze çarpıyor. Araba ile ulaşım araçlarının sizi ulaştırmadığı ve gizli kalmış koyları keşfetmek mümkün. Kıvrımlı ve engebeli yolları ile Bastia, size sürat yapma imkanı vermeyebilir. Fakat yerel halkın, yol tecrübelerine güvenerek sizi geçme çabaları sizi tedirgin edebilir. Böyle durumlarda hızınızı azaltıp arkadaki aracın sizi geçmesine izin vermelisiniz. Korsika'da hız sınırı saatte 90 km'dir. Fakat bu hız sınırına yalnızca ana yollarda ulaşabilirsiniz. Arazide hız limitleriniz saatte 40 ile 50 km olmalıdır. Ada genelinde hız denetimi sıkça yapılmaktadır. Özellikle adanın kuzeyi ile güneyini bağlayan N198 karayolunda hız denetimi neredeyse her saat devrededir.

  Otopark
  Gemi ile gelenlerin en gözde park yeri Saint-Nicolas'tadır. Burada hem açık hem de katlı otoparka aracınızı parkedebilir ve kısa bir yürüyüşle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Aracınızla ilerlerken St-Florent tabelalarını takip etmeniz halinde de tren istasyonu yakınındaki otoparklara ulaşabilirsiniz. Kalenin etrafında yine birçok alan otopark için müsaittir.

  Coğrafi Bilgiler

  Fransa'ya bağlı olan Korsika batı Akdeniz'in, Sicilya ve Sardinya'dan sonra en büyük adasıdır. 20 kilometrekarelik alanıyla Bastia, sanıldığından daha büyüktür ve 43.000 nüfusa sahiptir. Aynı zamanda Korsika adasının ekonomi merkezi durumundadır. Bastia, Korsika Adası'nın kuzeyinde, adanın İtalya'ya bakan kısmında yer almaktadır. Yıllık ortalama sıcaklık 15 derecedir ve yılın büyük bir bölümü güneşlidir.

  Bastia Havalimanı

  Asıl adı Bastia-Poretta olan havalimanı şehrin güneyinde 20 km mesafededir. Turizmin yoğunlaşması nedeniyle havalimanında son yıllarda birçok modernize ve genişletme çalışmaları yapılmıştır. Özellikle yaz aylarında yoğunlaşan havalimanı kış mevsiminde daha sakindir. Fransa'nın Paris ve Marsilya havalimanlarından olmak üzere özellikle yaz aylarında Avrupa'nın birçok noktasından uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Türkiye'den Bastia'ya direk uçuş olmamakla birlikte; Paris aktarmalı ulaşım sağlanmaktadır.

  Adı: Bastia-Poretta Havalimanı
  Websitesi: www.bastia.aeroport.fr
  Telefon: +33 495 54 54 54

  Toplu Ulaşım

  Otobüs
  Şehir içinde düzenli olarak hizmet veren otobüs hatları bulunmakla birlikte yaz aylarında günde en az bir kez şehirler arası otobüs hattı Ajaccio'ya ulaşım sağlamaktadır.

  Tren
  Tam 16 yıl süren yapım çalışmaları sonunda demiryolu ulaşımına kavuşan Korsika'da şehirler arası bağlantılar oldukça başarılı gerçekleştirilmektedir. Bastia ile Corte, Ajaccio, Calvi ve Casamozza arası tren hatları mevcuttur. Ayrıca dönemsel olarak da bu şehirler arası tren hatlarına destek olarak otobüs hatları hizmet vermektedir.

  Faydalı Linkler

  Korsika Seyahat Bilgisi

  Fransa Seyahat Bilgisi