Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  Kiralama ve Kullanım Koşulları

  Genel Şartlar ve Koşullar

  1. Verilerin Korunması

  2. Aracılık

  3. Ödeme

  4. Depozito

  5. Araç Sınıfı

  6. Araç Alış–Dönüş

  7. Kapı Teslimatları

  8. Sigorta Hizmetleri

  9. İştirak Payı İadeli Ürünler

  10. İştirak Payı İadesi

  11. SUPER COVER ile İştirak Payı İadesi

  12. Ek Sigortalar

  13. Sürücü Belgesi

  14. Ek Sürücüler

  15. Tek Yön Kiralamaları

  16. Diğer Ülkelere Seyahatler

  17. Opsiyonel Ekipmanlar

  18. Müşteri Hizmetleri

  19. Rezervasyon Değişiklikleri

  20. Rezervasyon İptalleri

  21. Sınırlı Sorumluluk

  22. Gizlilik Politikası

  23. Telefon Numaraları

  24. Trustpilot

  25. Müşteri Değerlendirmeleri

  26. Sıralama

  27. Diğerleri

  Auto Europe Deutschland GmbH, Delaware eyaletinde 3726730 altında kayıtlı olan 43 Northport Dr, Portland, ME 04103, ABD merkezli Auto Europe LLC adına dünya çapında saygın oto kiralama şirketlerinin kiralık araçlarını kiralanmasında oto kiralama aracı kurum görevi görmektedir (bundan böyle "Auto Europe" olarak anılacaktır).

  1. Verilerin Korunması

  Lütfen, bu web sitenin bir ABD şirketi olan Auto Europe LLC sunucuları tarafından işletilmekte olduğunu unutmayınız. Verilerin çoğu Auto Europe Deutschland GmbH'nin yanı sıra ABD'deki Auto Europe LLC tarafından da işleme alınmaktadır. Verilerinizin ABD'de bulunan Auto Europe LLC'ye iletilmesini istemiyorsanız, lütfen bu web siteyi kullanmayınız.

  Verilerin Düzenlenmesi ve Silinmesi

  Her zaman verilerinizin görüntülenmesini, değiştirilmesini ve silinmesini talep edebilirsiniz. Lütfen taleplerinizi belirtilen e-posta adresi üzerinden data-protection@autoeurope.deya da yazılı olarak posta yoluyla belirtilen adrese iletiniz:

  Auto Europe Deutschland GmbH
  Landbergerstrasse 155
  80687 Münih
  Almanya

  2. Aracılık

  Genel olarak Auto Europe üzerinden gerçekleştirilen rezervasyonlar hemen konfirme edilmektedir. Sadece istisnai durumlarda (örn. son dakika rezervasyonları, özel araç talepleri, tek yön kiralamalar ve ek ekipman talepleri durumlarında) oto kiralama şirketine talepler iletilmeli ve rezervasyon konfirmesi alınmalıdır. Kiracıya, rezervasyonun konfirme edilmesi ve ödemesinin gerçekleşmesinden sonra aracı teslim alırken oto kiralama şirketine ibraz etmesi gereken Voucher gönderilecektir (E-Posta ya da Faks yoluyla). Kira sözleşmesi yerel bölgede oto kiralama şirketi ve kiracı arasında imzalanacak olup, oto kiralama şirketinin yönetmeliği esas alınacaktır. Auto Europe uygunluk durumlarına göre oto kiralama şirketini değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. Olası değişiklik durumlarında kira başlangıcından önce zamanında kiracıya bilgi verilecektir.

  3. Ödeme

  Rezervasyon konfirme edildikten sonra toplam kira bedeli kredi kartıyla Auto Europe'a ödenmesi gerekmektedir. Ödeme gerçekleştikten sonra tarafınıza Voucher gönderilecektir. Belirtilen fiyatlara araç alışı itibariyle 24 saat baz alınmaktadır. Kira bedeli, onaylanmış olan kira süresi için geçerlidir. Araç dönüşü belirlenen saatten önce ya da belirlenen saatten sonra gerçekleşen kiralamalarda oto kiralama şirketinin günlük fiyatları değişebilmektedir. Auto Europe ile kiracı arasında işlem vergisi düzenlemesine (§ 1.1 Umsatzsteuerrichtlinien) göre herhangi bir alışveriş yapılmamaktadır. Bu nedenle Auto Europe KDV'li fatura oluşturamamaktadır. KDV'li fatura talebinizi doğrudan oto kiralama şirketine iletmeniz gerekmektedir.

  Karavanlara Özel Uygulamalar
  Karavan rezervasyonlarında toplam kira bedeli en geç kira başlangıcından 50 gün öncesine kadar ödenmesi gerekmektedir. Rezervasyon sırasında kira başlangıç tarihi 50 gün üzeri olan rezervasyonlarda, rezervasyon sırasında toplam kira bedelinin en az %30'u tahsil edilecektir.

  4. Depozito

  Aracı teslim alırken oto kiralama şirketi tarafından depozito talep edilmektedir. Depozito kiracının şahsına ait uluslararası geçerliliği olan kredi kartından bloke ya da tahsil edilecektir. ATM (Debit/Visa Elektron/Maestro vb.) kartlar ve ön ödemeli kredi kartları kabul edilmemektedir. Araç alımı sırasında kabul edilen kredi kartlarıyla ilgili bilgi hem internet sitesi üzerinde kiralama sürecinde hem de kiralama sonrası iletilen voucher üzerinde yer almaktadır. Genel olarak depozito bedeli; toplam kira bedeli + dolu yakıt depo bedeli + iştirak payı + yerel tahsilatlar (ek ekipman, ek sigorta, tek yön hizmetleri) toplamından oluşmaktadır.

  5. Araç Sınıfı

  Rezervasyon ve konfirmeler sadece araç sınıflarını kapsamaktadır, araç marka ve modellerini değil. Oto kiralama şirketlerinin filolarında birçok farklı araç markaları ve benzerleri bulunmaktadır. Bu nedenle oto kiralama şirketleri, rezervasyon konfirmesinde belirtilen marka araçların benzerlerini ya da bir üst sınıflarını sunma hakkını saklı tutmaktadır.

  6. Araç Alış – Dönüş

  Rezervasyon sırasında kiracı tarafından kira başlangıç istasyonu ve saatleri belirlenmektedir. Havalimanı istasyonlarında başlayan kiralamalarda, herhangi bir uçak gecikmesi durumunda aracınızı sorunsuz bir şekilde teslim alabilmeniz için, oto kiralama şirketi ve Auto Europe uçuş bilgilerinize ve geliş saatinize ihtiyaç duymaktadır. Araç alımınızın gecikeceğini öngördüğünüz durumlarda belirlenmiş alış zamanından daha sonrası için aracın onaylanabilmesi için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Şehir merkezi istasyonlarında başlayan kiralamalarda, kiracıların tam olarak kira başlangıç saatini bildirmeleri yeterli olacaktır. Genelde oto kiralama şirketleri tarafından, rezervasyonda belirtilen kira başlangıç saatinden 30 - 60 dakika arasındaki gecikmelerde araç kiracılar için bekletilmektedir. Bu durum sadece çalışma saatleri için geçerlidir. Çalışma saatleri dışındaki kiralamalar önceden talep edilmesi gerekmete olup ek ücretlere tabidir.

  Karavanlara Özel Uygulamalar
  Karavan kiralamalarında önceden belirlenmiş olan araç alış ve dönüş saatleri geçerli olacaktır. Belirlenen saatler dışındaki kiralamalarda önceden talep edilmesi gerekmete olup ek ücretlere tabidir. Ödenmesi gereken ücretler aracın konfirmesinden sonra tarafınıza iletilecektir. Aracı teslim alırken detaylı olarak araç kullanımı hakkında bilgi verilecektir.

  7. Kapı Teslimatları

  Bu hizmet, seçilen oto kiralama şirketinin çalışma saatlerine ve istasyonların teslimat noktasına göre belirlenen ücretler karşılığında ek olarak satın alınabilmektedir ya da bazı oto kiralama şirketlerinde ise toplam kira bedeline dahilde olabilmektedir. Araç kapı teslimat hizmeti taleplerinde otel ismi, adresi ve telefon numarası bildirilmesi zorunludur. Belirlenen teslimat saatleri yaklaşık olarak verilmiştir ve 60 dakikaya kadar gecikmeli gerçekleştirilebilmektedir. Kapı teslimat hizmeti, limanlarda, özel adreslerde, yazlıklarda ve kamp alanlarında sunulmamaktadır.

  8. Sigorta Hizmetleri

  Oto kiralama şirketi, destinasyonu ve araç sınıfına göre ücretler, kiralamaya dahil hizmetler ve güvence kapsamları belirlenmektedir. Kiralamanız ile ilgili tüm detaylar oto kiralama şirketinin sözleşmesinde (yerel dilde ve ingilizce) bildirilmiş olup, bu şartların geçerli olacağını unutmayınız. Genel olarak kira sözleşmesine baz alınan hasar durumlarındaki sigorta kapsamları yerel polis raporu ibraz edilmesi halinde geçerli olacaktır. Tüm durumlarda kiralık aracın kullanımı kira sözleşmesinde belirtildiği gibi olmalıdır. Auto Europe kira bedeline dahil olan hizmetler: Mali Mesuliyet Sigortası yerel bölgenin yasaları ve limitleri geçerli olacaktır, CDW = Hasar Sorumluluk Güvencesi (Collision Damage Waiver), oto kiralama şirketine göre değişen iştirak payı ile ya da iştirak payı olmadan. Lastik, cam, dış aynalar, aracın tabanı, içi ve tavanı, motor, anahtarların kaybolması ve kilitlerde oluşabilecek olan hasarlar CDW kapsamı dışında kalacaktır. TP = Hırsızlık Güvencesi (Theft Protection), oto kiralama şirketine göre değişebilen iştirak payı ile ya da iştirak payı olmadan.

  9. İştirak Payı İadeli Ürünler

  Birçok destinasyonda ve oto kiralama şirketlerinin çoğunda olduğu gibi, Auto Europe ek ücret karşılığında 2 farklı iştirak payı iade ürünü sunmaktadır. Ürünler hakkında detaylı bilgileri rezervasyonunuzu gerçekleştirirken seçmiş olduğunuz ürün sayfasında bulabilir ya da 0850 390 28 67 numaralı ücretsiz iletişim hattımızı arayarak rezervasyon uzmanlarımız tarafından da bilgi alabilirsiniz. Ürün koşullarını ve ücretlerini, rezervasyonunuzu gerçekleştirdiğiniz sırada bildirilecek olup, Voucher üzerinde belirtilecektir. Lütfen, İştirak Payı İadesi paketinin bir sigorta olmadığını, sadece Auto Europe LLC’nin müşterilerine sunmuş olduğu ek bir hizmet olduğunu unutmayınız. Auto Europe şirket bünyesinde iade talebinin geçerlilik kararlarını vermektedir. Rezervasyonunuza Auto Europe İştirak Payı İade paketi dahil ise (oto kiralama şirketinden değil), hasar ya da hırsızlık durumlarında iade işleminin gerçekleşmesi için belirtilen belgelerin gönderilmesi gerekmektedir: kira sözleşmesi, oto kiralama şirketinin hasar raporu, polis raporu/tek taraflı kazalarda polis tebligatı, tahsilatın gerçekleştiği kredi kartı ekstresi. İhmalkar ve kasıtlı kötü araç kullanım nedeniyle oluşan hasarlar dışında, talep edilen tüm belgeler gönderildiğinde iade talebiniz işleme alınacaktır.

  Auto Europe İştirak Payı İade ürününün, hiçbir şekilde aşağıda belirtilen Super CDW ile bağlantısı yoktur ve oto kiralama şirketine ödenmesi gereken iştirak payını indirgememektedir.

  10. İştirak Payı İadesi

  Belirtilen araç parçaları İştirak Payı İadesi ürününün kapsamı dışındadır: camlar, lastikler, araç içi, vites kutusu, aracın taban ve tavanı, debriyaj, motor, yağ karteri, yanlış yakıt dolumundan oluşacak hasarlar, hayvanlar nedeniyle oluşan hasarlar (kaya sansarlarının verdiği hasarlar). Satın alınan ürün ile ilgili detaylı bilgi için lütfen Voucher'ın son sayfasına bakınız. İştirak Payı İadesi kapsamına kişisel eşyaların hasara uğraması ya da çalınması, anahtarın kaybolması nedeniyle aracın çalınması, oto kiralama şirketinin aracın yatışı nedeniyle zarara uğraması (araç yatış bedeli), yol yardım ve çekici bedelleri, hasar ya da hırsızlık durumlarında tahsil edilen hasar işlem ücretleri, telefon, konaklama, toplu ulaşım araçları ve taksi ücretleri girmemektedir. Ayrıca yerel trafik kurallarının ihlal edilmesinden ve/veya sürücüye trafik cezası kesilmesi, ve/veya karşı tarafın sigortası (çift taraflı kazalarda) hasar iadesini red etmesi durumlarında iştirak payı iadesi yapılmayacaktır. Kira sözleşmeleri kira başlangıç ülkesinin yasalarına göre düzenlenmiştir ve o ülkenin yasaları geçerli olacaktır.

  11. SUPER COVER ile İştirak Payı İadesi

  Belirtilen araç parçaları Super Cover ile İştirak Payı İadesi ürünü kapsamı dışındadır: araç içi ve vites. Satın alınan ürün ile ilgili detaylı bilgi için lütfen Voucher'ın son sayfasına bakınız. Bu ürünün kapsamına kişisel eşyaların hasara uğraması ya da çalınması, anahtarın kaybolması nedeniyle aracın çalınması, oto kiralama şirketinin aracın yatışı nedeniyle zarara uğraması (araç yatış bedeli), yol yardım ve çekici bedelleri, hasar ya da hırsızlık durumlarında tahsil edilen hasar işlem ücretleri, telefon, konaklama, toplu ulaşım araçları ve taksi ücretleri girmemektedir. Ayrıca yerel trafik kurallarının ihlal edilmesinden ve/veya sürücüye trafik cezası kesilmesi, ve/veya karşı tarafın sigortası (çift taraflı kazalarda) hasar iadesini red etmesi durumlarında iştirak payı iadesi yapılmayacaktır. Kira sözleşmeleri kira başlangıç ülkesinin yasalarına göre düzenlenmiştir ve o ülkenin yasaları geçerli olacaktır.

  Karavanlara Özel Uygulama
  Auto Europe karavan kiralamalarında iştirak payı iade ürünlerini sunmamaktadır.

  12. Ek Sigortalar

  Aracı teslim alırken oto kiralama şirketi ek sigortlar sunabilmektedir. Bunlar PAI (Ferdi Kaza Sigortası/Personal Accident Insurance), PEC (Ferdi Eşya Sigortası/Personal Effects Coverage), Super CDW(İştirak payının indirgenmesi/iştirak payından feragat edilmesi), Yol Yardım vb. gibi. Auto Europe yerel olarak tahsil edilen sigorta ücretlerini iade etmemektedir.

  13. Sürücü Belgesi

  Kiracıların ve tüm kayıtlı ek sürücülerin, en az bir yıl önce düzenlenmiş olan ve sürücü belgelerini, istisnai durumlarda 3 yıl önce düzenlenmiş olan sürücü belgelerini (daha detaylı bilgi için Voucher üzerinde belirtilen genel şartlar ve koşullar kısmına bakınız) ve pasaportlarını ibraz etmeleri gerekmektedir. Latin yazı karakterlerinde düzenlenmemiş olan sürücü belgesi sahibi kiracıların, ulusal sürücü belgelerine ek olarak geçerli uluslararası sürücü belgelerini (International Driving Permit (IDP)) ibraz etmek zorundadırlar. Çoğu oto kiralama şirketi, latin yazı karakterlerinde düzenlenmemiş olan sürücü belgelerinin yerine IDP ibraz edilmesini istemektedir (daha detaylı bilgi için Voucher üzerinde belirtilen genel şartlar ve koşullar kısmına bakınız). Tüm oto kiralama şirketlerinin minimum yaş sınırlaması bulunmaktadır. Bazı oto kiralama şirketlerinin maksimum yaş sınırlaması da bulunmaktadır. Bu sınırlamalar kiracı (ana sürücü) ve ek sürücüler için geçerlidir.

  Karavanlara Özel Uygulama
  Karavanlar için C1 AB sürücü belgesi sınıflarında, sürücü belgesi ibraz edilmesi zorunludur.

  14. Ek Sürücüler

  Çoğu oto kiralama şirketlerinde ek sürücü hizmet bedeli kiralama bedeline dahildir. Dahil olmayanlarda ise aracı teslim alırken günlük ücret tahsilatı yapılarak ek sürücü kaydı gerçekleştirilebilir. Ücretlerin çoğu web sitemizde ve Voucher üzerinde belirtilmektedir. Ek sürücülerin aracı teslim alırken kiracının ibraz etmesi gereken belgelerin aynılarını ibraz etmesi ve kira sözleşmesinde belirtilmesi gerekmektedir(Belgeler: sürücü belgesi ve uluslararası sürücü belgesi, geçerli kimlik ya da pasaport).

  15. Tek Yön Kiralamalar

  Tek yön kiralamaları çoğu destinasyonda ve oto kiralama şirketinde talep üzerine ve ek hizmet bedeli karşılığında kiralamanıza eklenebilmektedir. Tek yön kiralama talebinizi oto kiralama şirketine bildirip, aracı teslim alırken ödenmesi gereken hizmet bedeli hakkında rezervasyonunuz gerçekleştirildikten sonra bildireceğiz. Tek yön hizmet bedelini kabul etmeyen ya da yüksek bulan kiracıların rezervasyonlarını ücretsiz olarak iptal edebilirler. Araç sınıfına, belirli şehirler ve istasyonlar arasında minimum sürelere göre istisnai durumlar görülmektedir.

  16. Diğer Ülkelere Seyahatler

  Kiracılar, diger ülkelere seyahat etme taleplerini rezervasyon sırasında bildirmeleri gerekmektedir. Seyahat edilecek ülkelerin Voucher üzerinde belirtilmiş olması gerekmektedir. Çoğu durumlarda oto kiralama şirketi tüm sınır aşım seyahatlerini onaylamalıdır. Sınır aşımlar aracı teslim alırken günlük olarak tahsil edilecek olan ek ücretlere tabidir. Tüm ücretler Voucher üzerinde genel şartlar ve koşullar başlığı altında belirtilmiştir.

  17. Opsiyonel Ekipmanlar

  Çocuk koltukları, port bagajlar, kışlık ekipman, vb. gibi opsiyonel ekipmanlar rezervasyon sırasında talep edilmeli ve oto kiralama şirketi tarafından uygunluğu konfirme edilmelidir. Ek olarak tahsil edilecek olan bedeller Voucher üzerinde belirtilecek olup, aracı teslim alırken ödenmesi gerekmektedir.

  18. Müşteri Hizmetleri

  Müşterilerimizden kaynaklanmayan, oto kiralama şirketi ile yaşamış oldukları sorunlarda onlara destek vermekteyiz. Oto kiralama şirketi tarafından sunulan hizmetlerden Auto Europe aracı kurum olduğundan sorumlu tutulamamakla birlikte kira sözleşmesinde belirtilen hizmetlerin para iadesini yapmamaktadır. Tüm sikayet/iade talepleri olay oluşumundan en geç 90 gün içersinde Auto Europe'a yazılı olarak bildirilmelidir.

  19. Rezervasyon Değişiklikleri

  Rezervasyon değişiklikleri kira başlangıcından 48 saat öncesine kadar yapilabilmekte olup, ek ücretlere tabi olabilirler. Biz rezervasyon değişiklik bedeli tahsil etmemekteyiz, günlük araç fiyatları üzerinden çalıştığımızdan günlük araç bedelini size yansıtacagiz. Kira başlangıcından sonra rezervasyon değişikliği yapılmamaktadır: kira süresini uzatma, aracın geç alınmasından ya da erken teslim edilmesinden doğan kullanılmayan günlerin iadesi yapılmamaktadır. Rezervasyonlar üzerinde gerçekleştirilecek herhangi bir değişiklikte oto kiralama şirketi ile değil, doğrudan Auto Europe ile iletişime geçiniz (uçus numarası değişikliği, varış saati değişikliği, araç sınıfı değişikliği vb. gibi). Kiracının adının değiştirilmesi yasaktır. Bu durumlarda rezervasyon iptal edilecek olup, yeni kiracı adına rezervasyon gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

  Karavanlara Özel Uygulama
  Rezervasyon değişikliği sadece kira başlangıcından ve araç uygunluk durumuna bağlı olarak yapılabilmektedir. Değişiklik bedeli; iptal bedeli gerektiği takdirde (kira başlangıcı 48 saat içersinde olması halinde kira bedelinin tümü tahsil edilecektir) + günlük araç fiyat farkı olarak belirlenmiştir.

  20. Rezervasyon İptalleri

  Auto Europe şirketinin araç alımına 48 saat öncesine kadar bilgilendirilmesi durumunda, Auto Europe şirketi iptal için ücret uygulamamaktadır. Auto Europe şirketi araç alımının 48 saat öncesine kadar değişiklik ücreti uygulamamaktadır; fakat değişiklik nedeniyle değişen tarihlerdeki güncel fiyat geçerli sayılacaktır. Araç alımına 48 saaten daha kısa sürede yapılacak iptaller veya teslim alınmayan araçlar için iptal durumunda ücret iadesi yapılamamaktadır. Auto Europe şirketi sürücünün geçerli bir sürücü belgesi olmadan araç alımına gelmesi durumunda ücret iadesi yapmamaktadır. Auto Europe şirketi sürücünün geçerli bir kredi kartı olmadan veya kredi kartında depozito için limit bulundurmadan araç alımına gelmesi durumunda ücret iadesi yapılamamaktadır. Auto Europe şirketi kullanılmayan günler için, aracın Auto Europe şirketine bildirimde bulunmadan 2 saat geç iade edilmesi veya erken iade durumunda ücret iadesi yapılamamaktadır. 7 - 9 koltuklu araçların ödemeleri önceden tahsil edilmesi durumunda Avrupa'da teslim alınacak araçlar için Temmuz ve Agustos ayları için iptal edilememektedir ve para iadesi yapılmayacaktır. Fakat rezervasyondan itibaren 14 gün içinde 7-9 koltuklu van araçların iptali ücretsiz yapılabilirken son 48 saatte yapılan iptallerde yine ücret iadesi yapılamamaktadır. Dileyen müşteriler kiralayamama nedenlerini yazılı olarak ibraz edebilirler.

  Karavanlara Özel Uygulama
  Rezervasyon iptalleri sadece kira başlangıcından ve Voucher şartlarına göre yapılabilmektedir.

  21. Sınırlı Sorumluluk

  Oto kiralama aracı kurumu olarak Auto Europe, oto kiralama şirketi üzerinden aracınızın rezervasyon şartlarında belirtildiği gibi temin edilmesinden sorumludur. Kiracının (sürücü belgesi, pasaport, kredi kartı, Voucher gibi) kiralama sırasında ihtiyaç duyulan belgeleri ibraz edememesi, yaş sınırlamasına takılması halinde, alkol ve uyuşturucu madde kullanmış olması, vb. gibi durumunlar nedenyile aracı teslim alamaması Auto Europe sorumluluğunda değildir. Auto Europe’un ağır ihmali nedeniyle oluşan kiralama maddi hasarlarında, sınırsız olarak maddi hasarı telafi etmekle yükümlüdür. Basit ihmallerde ise sözleşmede belirtilenin dışında tahsil edilen bedellerin sınırlı olarak sorumlu tutulmaktadır. Belirtilen sorumluluk sınırlaması veya istisnaları, bedensel ve zihinsel sağlık hasarlarında ya da yaralanma durumlarında geçerli olmayacaktır. Sorumluluğumuzun kapsam dışı ya da sınırlı olması durumlarında, aynı zamanda Auto Europe çalışanları, temsilcileri ve acentaları sorumluluğa dahil olacaklardır. Haksız fiiliyatlara bazlı hak taleplerinde, hasar sorumluluğu bir yıl sonra sona ermektedir. Auto Europe, müşteri ve oto kiralama şirketi arasında araç için imzalanan kira sözleşmesinde belirtilen herhangi bir iddiadan sorumlu veya yükümlü değildir. Bu gibi durumlarda müşterilerin sözleşme ortağı olan araç kiralama şirketine başvurmaları gerekmektedir. Auto Europe, kiralanan araç için, özellikle kiracının teknik emniyet ihtiyaçlarından sorumlu veya yükümlü değildir. Bu bağlamda, müşteri taleplerinden söz konusu oto kiralama şirketi sorumludur.

  22. Gizlilik Politikası

  Auto Europe için verilerinizin korunması öncelikli sorumluluktur. Aşağıda, ilgili veri koruma yasalarına uygun olarak düzenlediğimiz verilerin saklanması ve işlem amaçları hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz.

  1. Sorumlu Kurum

  Verilerinizin işlenmesi ile ilgili Avrupa için sorumlu kurum:

  Auto Europe Deutschland GmbH
  Landsbergerstrasse 155
  80687 München
  Almanya

  Gizlilik politikamız ile ilgili sorularınız ve yorumlarınız veya hak iddiası ya da talebi için (6. maddeye bakınız) data-protection@autoeurope.de ile bize ulaşabilir veya gizlilik politikası sorumlumuz ile direk olarak posta ile iletişime geçebilirsiniz:

  Bayan Kirsten Waidmann
  Auto Europe Deutschland GmbH
  Landsbergerstrasse 155
  80687 München
  Almanya

  2. Veri İşleme Amacı

  Aşağıdaki nedenlerden dolayı verileriniz toplanır ve işlenir:

  • Websitenin işlevselliğini ve performansını artırmak için.
  • Kiralamaları, araç teslimatlarını ve ödemeleri takip etmek (sözleşme şartlarını uygulama) amaçlı.
  • E-bülten alımını kabul ettiğiniz taktirde; ilginç teklifleri ve fırsatları sizinle paylaşabilmek için.
  3. Kayıtlı Veriler

  Aslında, websitemizi kişisel bilgilerinizi gizleyerek de kullanabilirsiniz.

  Daha yüksek performans ve hizmetlerimizi tam olarak sağlayabilmemiz için, internet tarayıcınız tarafından bize iletilen verileri işlemekteyiz. Bu bilgiler; ziyaretinizin tarihi, saati, tarayıcı ayarları, işletim sistemi ve IP adresidir.

  Araç kiralama hizmetini tarafınıza sağlayabilmemiz için; tam isminize, adresinize, sürücü yaşına, e-posta adresi ve telefon numarası gibi iletişim bilgilerine, kredi kartı veya banka hesap bilgilerinize ihtiyaç duymaktayız. Bazı teklifleri garanti edebilmemiz için; doğum tarihinize, ehliyet ve kimlik bilgilerine ihtiyacımız olabilir.

  Tarafınıza bilgi ve e-bültenler aracılığıyla fırsat veya kampanyalarımızı iletebilmemiz için e-posta adresinize ihtiyaç duymaktayız.

  4. Alıcılar veya Alıcıların Kategorileri

  Tüm araç kiralama rezervasyonları ana şirket olan ve merkezi Portland, ME 04103, ABD'de olan Auto Europe LLC tarafından işleme alınmaktadır. Websitemizde form doldurma şeklinde girdiğiniz ve 3. bölümde bahsedilen bilgiler Auto Europe LLC'ye ve seçmiş olduğunuz kiralama şirketine kiralamanın gerçekleştirilmesi amacıyla aktarılmaktadır. Ödeme sistemimiz kredi kartı bilgilerinizi koruma altına alan "Fraud Prevention" yazılımına sahiptir.

  Ayrıca bilgilerinizi kredi kartı kurumları veya kredi derecelendirme kurumları gibi mali denetim organlarına paylaşma hakkını da saklı tutmaktayız.

  Bu kurumların bulunduğu ülke; veri koruma yasalarının farklılık gösterdiği veya kıyaslanamaz olduğu, 3. ülke olarak nitelendirilen Avrupa Ekonomik Alanı'nın dışında bulunabilir. Bu gibi durumlarda Auto Europe verilerin korunmasını farklı yollarla sağlamaktadır.

  5. Veri Güvenliği

  Gizliliğinizin korunması amacıyla tüm rezervasyon ve ödeme adımları, HTTPS olarak adlandırılan; hiper metin aktarım iletişim kuralına dahil edilen SSL ve TLS gibi güvenlik protokolleri ile yürütülmektedir. İşlemlerinizi gerçekleştirirken internet tarayıcınızın adres bölümünün başında yer alan ve bir kilit sempolü ile başlayan "https" kodu ile bunu görebilirsiniz. Kilidin kapalı olması durumunda aktarımın güvenli olduğu anlaşılmaktadır. Bazı tarayıcılar bunu adres bölümünün yeşil olması ile belirtmektedir. (Tüm bu güvenlik uygulamalarının websitemizde gerçekleştirilen ve kredi kartı işlemlerinin yapıldığı sayfalarda uygulandığını unutmayınız.)

  6. Hak Talebi

  Saklanan verilerinizin düzeltilmesi, kısıtlanması veya silinmesi için her zaman talepte bulunabilirsiniz. Bu talepler için lütfen 1. bölümdeki iletişim kanallarını kullanınız.

  7. Denetim Otoritelerine Başvuru Hakkı

  Buna ek olarak, yetkili denetleme makamına şikayette bulunma hakkına sahipsiniz. Bu konuda Auto Europe Deutschland GmbH'den sorumlu denetim organı olan Bavyera Eyaleti Veri Koruma Denetimi Ofisi adresi aşağıdaki gibidir:

  Bayerische Landesamt für Datenschutzaufsicht
  Promenade 27
  91522 Ansbach
  Almanya

  8. Çerezler Hakkında

  Auto Europe websitesi üzerinde çerezleri kullanmaktadır. Çerezler, bizim serverlarımızdan sizin tarayıcınıza gönderilen küçük metinlerdir ve bunlar daha sonraki kullanımlarınızı veya girişlerinizi hatırlamak amacıyla depolanır.

  Bu çerezlerin amacı, bir çok websitesi arasında geçiş yapmanıza rağmen geri döndüğünüzde sizi kolayca tanıyabilmektir.

  Bu teknolojileri ayrıca kullanım ve referans bilgilerinizi toplamak amacıyla farklı platformlarda kullanmaktayız. Bunların arasında iş ve reklam ortaklarımız bulunmaktadır. Bu kurumlar, websitemizi ziyaretinizin ardından size reklam ve pazarlama mesajları göndermek amacıyla bu teknolojileri kullanmaktadırlar. Tabi ki websitemizi çerezler olmadan da kullanabilirsiniz. İnternet tarayıcıları ayarlarında çerezler genelde kabul edilir haldedir. Tarayıcı ayarlarınızı değiştirerek bu çerezlerin kullanımını engelleyebilirsiniz. Bu ayarların nasıl yapılacağını tarayıcınızın yardım kısmından görüntüleyebilirsiniz. Websitemizde bulunan bazı hizmetlerimizin çerezler olmadan sunulamayacağını unutmayınız.

  Kişisel verilerin çerezlerde toplanması veya saklanması bu bağlamda tarafımızdan yapılmamaktadır. Ayrıca, çerezlerin oluşturduğu bilgileri kullanıcı verileriyle birleştiren teknikleri kullanmamaktayız.

  Auto Europe çerezlerinizin silinmesini tercih ediyorsanız buraya tıklayarak silebilirsiniz.

  9. Google Analizleri

  Websitemiz Google Analytics olarak adlandırılan ve Google Inc. tarafından sulunan web analiz hizmetini kullanmaktadır. Çerezler sizin cihazınızda, sizin kullanım analizleriniz için depolanır.

  Çerezler tarafından bu websitesini kullanımınız hakkında oluşturulan bilgiler genellikle ABD'de bir Google sunucusuna iletilir ve burada saklanır. Websitemiz üzerindeki hizmetlerimizi aktif halde olan anonim IP ile gerçekleştirmekteyiz. Bu, websitemizde yapılan işlemlerde IP adresinizin Google tarafından, Avrupa Birliği üyesi ülkeler arası veya bu ülkelerin Avrupa Ekonomik Alanı Anlaşmasına dahil olan ülkelerle olan sözleşme hallerinde belirtildiği üzere ve dolayısıyla buna dayandırılarak anonim olarak önceden kısaltılması anlamına gelir. Sadece istisnai durumlarda, tam IP adresi ABD'deki bir Google sunucusuna aktarılır ve orada kısaltılır. Google topladığı bu bilgileri; websitesi kullanımınızı değerlendirmek, websitesi etkinliğiyle ilgili raporları derlemek ve websitesi etkinliği ile internet kullanımıyla ilgili diğer hizmetleri websitesi operatörü olarak sunmak amacıyla kullanacaktır. Google veri kullanımı hakkında detaylı bilgi için burayı ziyaret ediniz: https://policies.google.com/technologies/partner-sites.

  Tarayıcınızdan toplanan ve Google Analytics tarafından kullanılan IP adresi diğer Google verileriyle birleştirilmeyecektir.

  Tarayıcınızda çerezlerin toplanmasını tarayıcınızın ayarlar kısmından engelleyebilirsiniz (bkz. 8.). Websitemizde bulunan bazı hizmetlerimizin çerezler devre dışı olduğunda sunulamayacağını unutmayınız. Ayrıca, opt-out cookie olarak adlandırılan bir devre dışı bırakma çerezi oluşturarak verilerin Google Analytics tarafından toplanmasını engellemek mümkündür. Lütfen linke tıklayınız:
  https://www.autoeurope.com.tr/gizlilik/?ga_out=Y.

  Buna ek olarak çerezler ile oluşturulan website kullanım detaylarınız ile verilerin (IP adresiniz dahil olmak üzere) toplanmasını ve kullanılmasını, ayrıca bu bilgilerin Google tarafından işlenmesini tarayıcı eklentisini yükleyerek engelleyebilirsiniz. Bunun için bu linke tıklayabilirsiniz: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=tr.

  10. E-Bülten

  Websitemizde e-bülten aracılığıyla fırsatlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi sahibi olma imkanı sunulmaktadır. E-bülten kaydı için çift teyit prosedürü uygulamaktayız. E-posta adresinizi bize aktardıktan sonra onay için size bir e-posta göndermekteyiz. Yalnızca size gönderilen bu e-postada bulunan onay linkine tıklamanız durumunda e-posta adresiniz e-posta sistemimize kaydedilmektedir. Bu, e-posta adreslerinin yalnızca gerçek sahiplerinin e-bülten talep edebileceği anlamına gelmektedir. E-bülten dahilinde veya bağlamında veri işleme imkanı sizin rızanıza bağlıdır.

  Gelecekte tarafınıza gönderilecek e-bültenlerden vazgeçme hakkına her zaman sahipsiniz.

  E-Bülten iptal talebinizi Newsletter-tr@autoeurope.eu e-posta adresine yazarak tarafımıza iletebilirsiniz.

  11. Diğer İletişim Amaçları

  Auto Europe size araç alımından önce; araç alımı için gerekli olan belgeler ve dökümanlar, faydalı bilgiler ve araç kiralama istasyonunda yanınızda bulundurmanız gerekenler ile ilgili e-posta göndermektedir. Ayrıca kiralamanın bitiminin ardından tarafınıza, kiralama süreci ile ilgili olumlu veya olumsuz yorumlarınızı ve görüşlerinizi paylaşmanız amacıyla bir anket gönderilmektedir.

  12. Linkler

  Websitemiz üzerinde sizi diğer platformlara yönlendiren linkler bulunabilir. Bu linklere tıklayarak yönlendirildiğiniz websitede Auto Europe Deutschland GmbH gizlilik koşulları artık geçerli değildir. Bunun yerine yerel website operatörü kuralları ve koşulları geçerli olacaktır.

  13. Veri Güvenliğinin Değiştirilmesi

  Websitenin yeni fonksiyonlarına veya değişen yasalar ile yasal sorumluluklara uyum sağlamak amacıyla tüm bu gizlilik politikasını değiştirme hakkını saklı bulundurmaktayız. Ziyaretiniz esnasında geçerli olan gizlilik politikası geçerli olacaktır.

  14. Diğer

  München Sulh Mahkemesi Ticari Sicil No. 149 828 ile kayıtlı olan ve Landsbergerstrasse 155, 80687 München Almanya merkezli Auto Europe Deutschland GmbH şirketi, Delaware eyaletinde 3726730 altında kayıtlı olan 43 Northport Dr, Portland, ME 04103, ABD merkezli Auto Europe LLC adına dünya çapında araç kiralama şirketleri ile ilgili olan kiralama ortaklığında aracı kurum görevi görmektedir (bundan böyle "Auto Europe" olarak anılacaktır). Avrupa Birliği'nden tüm tüketiciler için bu anlaşmanın şartları ve ödeme ile ilgili tüm itirazlar Federal Almanya Cumhuriyeti yasalarına tabidir.

  23. Telefon Numaraları

  Rezervasyonları ile ilgili destek ihtiyacı duyan veya soruları olan müşterilerimiz çalışma saatleri içersinde müşteri hizmetlerimizi arayabilirler. Auto Europe yerel telefon numaraları kullanmaktadır (ücretsiz değildir) ve ücretlendirmeler standarttır. Yurt dışından arayan müşteriler için uluslar arası görüşme tarifesi uygulanır ve bunun miktarı veya tarife türü sabit hat/mobil hat farkına bağlı olarak değişebilir.

  24. Trustpilot

  Auto Europe ile araç kiralamış müşterilerimiz tecrübelerini ve görüşlerini aktarmaları amacıyla yorum bölümüne aktarılır. Şeffaflık ilkemiz gereğince bu yorumlar bizden bağımsız bir değerlendirme platformu olan Trustpilot A/S, Pilestræde 58, DK-1112 Copenhagen, Denmark - www.trustpilot.com tarafından toplanır ve yayınlanır. Auto Europe, Trustpilot A/S tarafından toplanan bilgilerden sorumlu değildir. Trustpilot A/S şirketi ve platformu tüm kişisel bilgiler ile ilgili soumluluğu almaktadır. Değerlendirmeler Trustpilot A/S platformunda ve/veya Auto Europe internet sayfasında görüntülenebilir. Trustpilot A/S platformlarının kişisel bilgileri toplama, işleme ve yayınlama ilkelerini görüntüleyebilmek için https://legal.trustpilot.com/for-reviewers/end-user-privacy-terms/ linkini kullanabilirsiniz.

  25. Müşteri Değerlendirmeleri

  Auto Europe ile kiralamasını tamamlayan müşterilerimiz Auto Europe ile rezervasyon aşaması, kiralama şirketi ile ilgili tecrübeleri, teslimat noktaları gibi konularda da değerlendirme yapabilmektedirler. Bu değerlendirmelerde müşterilerden teslimat noktasındaki personelin hizmet kalitesi, araç temizliği gibi birçok konuda ve kullanıma sunulan cihaz ve araçlar hakkında bilgi toplanmaktadır. Tüm bu değerlendirmeler Auto Europe tarafından hizmet kalitesinin artırılması ve denetlenmesi ve tüm kiralama şirketlerinin müşteri memnuniyet derecesinin ölçümlenmesi için toplanmaktadır ve analiz edilmektedir. Analiz neticesinde geleceğe yönelik olarak hizmet kalitesinin artırılması hedeflenmektedir. Karşılaşılan olumsuz yorum ve değerlendirmelerde hizmet kalitesinin artırılması amacıyla kiralama şirketiyle iletişime geçilmektedir fakat müşteri yorumu doğrudan paylaşılmamaktadır. Değerlendirmeler ancak kullanılan dil ve içerik kurallarına uymaları durumunda yayınlanmaktadır.

  26. Sıralama

  Rezervasyon aşamasında kiralama şirketleri, mevcut araç/fiyat bilgileri ve lokasyonlar hakkında tam bilgi verilmektedir. Arama sonuçlarındaki sıralama yukarıdan - aşağıya en ucuzdan en pahalıya göre sıralanmaktadır. Arama motoruna yakın kısımdan sonuçlar ile ilgili belirli filtreleme yapılabilir. Arama sonuçlarında hiç bir kiralama şirketi ile ilgili farklı kısıtlama veya ayrıcalık yapılmamaktadır. Kiralama şirketleri tarafından sunulan bazı indirimler yalnızca Auto Europe platformuna özel olarak yayınlanabilmektedir. Bu indirimler net bir biçimde farkedilecek şekilde promosyon/kampanya/indirim şeklinde işaretlenmektedir. Auto Europe arama sonuçlarında tüm fiyatlar; vergiler dahil ve kiralama şirketinin ücret kurallarına uygun fiyatlardır. İstasyonda ödenmesi gereken ücretler rezervasyon sırasında belirtilmektedir. Fiyatlar gerçek zamanlı olup, kiralama şirketinin otomasyon sistemlerinden yansıtılmaktadır.

  27. Diğerleri
  Kira sözleşmesindeki tekil düzenlemelerin etkisizliği, sözleşmenin tamamında etkisizliğe yol açmaz. Buna ek olarak, genel yasal düzenlemeler geçerli olacaktır.

  Son güncelleme, Mayıs 2022

  Auto Europe Deutschland GmbH
  Landsbergerstrasse 155
  80687 Münih
  Almanya
  Münih Sulh Mahkemesi Ticari Sicil 149 828
  Genel Müdürler: Imad Khalidi