Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  AMSTERDAM'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Amsterdam'da Araç Kiralama ile Eğlenceye Hazırız

  Avrupa'nın önemli şehirlerinden biri olan Amsterdam, bulunduğu konum itibariyle araç kiralama müşterileri için oldukça kullanışlı bir destinasyon olarak göze çarpıyor. Öyle ki, çevresinde bulunan önemli ve gezilecek noktalara Amsterdam'da araç kiralama ile ulaşmak mümkün. Amsterdam seyahatinizin muhtemel başlangıç noktası havalimanı olacaktır. Fakat aracınızı havalimanı dahil birçok farklı noktadan teslim alabilir ve farklı bir istasyona iade edebilirsiniz. Auto Europe ile buradan yapacağınız kiralama ile Belçika, Almanya, Lüksemburg ve hatta Danimarka gibi gezilecek yerleri olan ülkelere tek seyahatte ulaşabilirsiniz.

  Auto Europe ile seyahatiniz için araç kiralayabilir veya özel bir deneyim için lüks-spor araç kiralayabilirsiniz. Tüm bu hizmetlerimiz için isterseniz websitemizi kullanabilirsiniz, dilerseniz de 0850 390 28 67 nolu telefondan temsilcilerimizle görüşebilirsiniz. Kampanyalarımızdan yararlanmak isteyen müşterilerimiz ayrıca indirimli paketlerden faydalanabilir ve ek indirimlerle araç kiralayabilirler. Kampanyalarımız için buraya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

  Trafik Bilgileri

  Amsterdam’ı çevreleyen çevre yolu sayesinde, şehre birçok faklı noktadan giriş yapılabildiği gibi, çevre kentlerede rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Şehir merkezinde trafiğin yoğun olması nedeniyle araç kullanımı yerine daha çok toplu taşıma araçlarınının kullanılmasını tavisye etmekteyiz. Amsterdam'da araç kiralama alanlara ise araçlarıyla daha çok şehrin çevresinde bulunan kentleri ve hatta şehirleri ziyaret etmelerinde kullanabilirler.

  Otopark

  Amsterdam Belediyesi şehir merkezindeki otoparkların ücretlerini halkın çevre dostu olan toplu taşıma araçlarını ve bisikletleri tercih etmeleri için yüksek tutmaktadır. Bilindik otopark biletlerini kullanmak yerine, elektronik otopark sisteminin kullanılması tercih edilmektedir. Alışıldığı gibi otoparklarda bilet çekmek yerine, otopark otomatiğine araç plaka numarasının girilmesi gerekmektedir. Fiyatlandırma girilmiş olan plaka numarasının otoparkta kalma süresi üzerinden gerçekleştirilecektir. Ödemeler nakit olarak kabul edilmediğinden sadece kredi kartları ve ATM kartları ile gerçekleşitirilebilmektedir. Kiralık aracınızı açık otoparklardan birinde tüm gece park etmek istemeniz halinde, özel park telebini iletmeniz gerekmektedir. Ek olarak Amsterdam'da çok sayıda kapalı otopark bulunmaktadır. Fiyatlar sabit değildir ve her otoparkta farklılıklar gösterebilmektedir. Ayrıca çevreyolu yakınlarında bulunan Park & Ride otoparklarını tercih ederek, daha uygun olarak şehir merkezine gidebilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  Amsterdam'da bulunan kanallar şehrin en önemli özellikleri arasında yer almaktadır. Venedik ile kıyaslandığında, buradaki kanalların trafik açısından daha yoğun olduğu görülmektedir. Havalimanından ya da Amsterdam'ın farklı bir kentinden, şehir merkezi yönünde ilerlemeniz halinde üç ana kanal üzerinden geçeceksiniz. Bunlar uzunluklarına göre şöyle sıralanmaktadır: Prinsengracht, Keizersgracht ve Herengracht. Küçük kanallarla birlikte, toplam 100 km kanalı bulunan Amsterdam, bu alanda Venedik'i geçmiş bulunmaktadır. Van Gogh müzesi ve Hermitage Amsterdam şehrin kesinlikle görülmesi gereken mekanlarının başında yer almaktadır. Şehrin mimari görüntüsü, Barok ve Gotik döneme ait binalarla birlikte sanatsal ve çağdaş yapılarla karışımından oluşmaktadır. Ayrıca şehrin büyük meydanlardan oluşmasına ek olarak büyük parkları da bulunmaktadır.

  Amsterdam'ın havası çok değişkendir. Yazları yaklaşık olarak 22 derece olan hava sıcaklığı deniz tarafından gelen serin rüzgarlarla değişebilmektedir. Kışları oldukça sert geçmesine rağmen fazla kar yağışı görülmemektedir. Turistlerin yoğun olarak geldiği dönemler, ilkbahar ve sonbahar dönemleridir.

  Amsterdam Havalimanı

  Adı: Shiphol Airport (AMS)
  Adres: Evert van de Beekstraat 202, 1118 CP Schiphol, Netherlands
  Website: Amsterdam Havalimanı Websitesi
  Telefon: +31 20 794 0800
  Bilgi: Amsterdam Schiphol Havalimanı, Hollanda'nın hava trafiğinin ana merkezidir. Yıllık 55 milyon yolcu sayısı ile Schiphol Avrupa'nın en büyük dördüncü havalimanı konumundadır.

  Toplu Taşıma Araçları

  Amsterdam'da ulaşımınızı sağlayabileceğiniz birçok toplu taşıma araçları bulunmaktadır. Bunları sizin için aşağıda derledik:

  Tren
  Birçok hatta hizmet veren Nederlandse Spoorwegen trenleri ile tüm şehir ve çevresinde seyahat edebilinmektedir. Ayrıca, Utrecht, Maastricht, Rotterdam gibi büyük şehirlere de trenlerle ulaşılabilmektedir.

  Otobüs & Tramvay
  Otobüs ve tramvay hatlarının kombinasyonu sayesinde yoğun bir ağ oluşmakla birlikte, şehrin her köşesine rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Otobüs ve tramvaylar Gemeentelijk Vervoerbedrijf isimli şirket tarafından işletilmektedir.

  Deniz Ulaşım Araçları
  Su taksisi, deniz otobüsü, vapur vb. gibi ulaşım araçları belediye ve özel işletmeler tarafından kanallarda gezinti yapılabilmesi için sunulmaktadır.

  Bisiklet
  Şehir merkezinde birçok noktada bisiklet kiralama seçenekleri sunulmaktadır. Amsterdam'da yoğun olarak bisiklet binildiğinden, otoparkların çoğu bisikletlere göre düzenlenmiştir. Lütfen bisiklet hırsızlığı oranının Amsterdam'da çok yüksek olduğunu unutmayınız. Bisikletler genelde çalınmakta ya da kanallarda batırılmaktadır. Bu nedenle bisikletinizi güvenli otoparklara bırakırken kesinlikle kilitlemeyi unutmayınız.

  Faydalı Linkler

  Amsterdam Havalimanı