Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  DANİMARKA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Danimarka'da Araç Kiralama ile Viking Turu

  Avrupa ile İskandinavya ve Britanya arasında kalan Danimarka doğa güzellikleriyle ünlü olan bölgenin yaşam kalitesi bakımından en iyi şartlara sahip ülkelerinden birisidir. Deniz kültürü, düzenli şehir hayatı, sportif insanları ve meşhur oyuncak markası lego ile ünlü olan Danimarka'da araç kiralama ile çevredeki birçok gezilecek noktaları da ziyaret edebilirsiniz. En ünlü şehri olan Kopenhag, legoland'ın bulunduğu Billund ve dalış merkezi ile ünlü Aarhus'ta iyi vakit geçireceğinizden eminiz! Auto Europe üzerinden Danimarka'da araç kiralama işleminizi birkaç adımda gerçekleştirebilir ve vikinglerin bu ünlü kıyısını keşfedebilirsiniz.

  60 yıla yakın tecrübesiyle 180 ülkede ve 24,000 noktada araç kiralama hizmeti sunan Auto Europe ile yapacağınız kiralama sonrası aracınızı dilerseniz havalimanlarından, tren istasyonlarından veya şehir içi ofislerinden teslim alabilirsiniz. Auto Europe kampanyaları ile fırsat ve indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bunun için e-Bülten kaydınızı yapabilir ve kaliteli hizmeti uygun fiyata almanın keyfini çıkarabilirsiniz.

  Danimarka'da Trafik ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Burada, Danimarka seyahatiniz ve yapacağınız araç kiralama ile ilgili önemli bilgileri bulabilirsiniz. Detaylı bilgi ve kiralama ile ilgili sık sorulan soruları da SSS linkine tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

  • Danimarka'da araç trafiği sağ şeritten ilerlemektedir.
  • Sürücü ve araç içinde bulunan tüm yolcuların her daim emniyet kemeri takması zorunludur.
  • Danimarka'da trafikteki tüm araçların farlarını açık bulundurması gerekmektedir.
  • Birçok otoyolda yaklaşık her 20km'de bir akaryakıt istasyonu bulunmaktadır. Birçok akaryakıt istasyonunda elektronik ödeme sistemi vardır ve bu sayede istasyon kapalıyken de akaryakıt dolumu ve ödemesi yapılabilmektedir.
  • Sürücülerin araç içindeyken her daim sürücü belgelerini, araç ruhsatını ve sigorta dökümanlarını bulundurmaları zorunludur.
  • Araç kullanırken cep telefonu ile görüşmek veya telefon ile ilgilenmek yasaktır ve ceza uygulanmaktadır.

  Danimarka'da Yapılması Gerekenler

  Doğası ile ünlü Danimarka'da saatlik ve günlük bisiklet turları yapabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında bunaltıcı olmayan güneşli havaların tadını bu şekilde çıkarabilirsiniz. Kopenhag'da bulunan Tivoli Bahçeleri görülmesi gereken yerlerden biri. Burada ailenizle keyifli fotoğraflar çekebilir ve gezinizin geri kalanı için enerji depolayabilirsiniz. Aarhus kentinde bulunan dalış merkezinde ise tropikal köpekbalıkları ile dalış yapmak mümkün. Gezilmesi gereken bir diğer nokta da Frederiksborg Sarayı. Milli tarih müzesinin de bulunduğu saray görülmesi gereken tarihi yerlerin başında geliyor. Gezilmesi gereken diğer tarihi noktalar ise; Hamlet'in evi olan Kronborg Kalesi, tuğladan inşa edilen ilk katedral olan Roskilde Katedrali.

  Danimarka'da Araç Kiralama ve Yol Haritası

  Aarhus: Kopenhag'dan Aarhus'a yaklaşık 3 saatlik, içinde feribot yolculuğunun da bulunduğu keyifli bir sürüşle ulaşabilirsiniz. Burada eski şehir olarak da nitelendirilen Den Gamble By'ı ziyaret ederek bölge insanının 20. yüzyıl öncesi yaşam tarzına tanık olabilirsiniz. Postane içini gezerek çocuk masalları yazarı Hans Christian Andersen'in dünyasına tanık olabilirsiniz. 1875'te hayata veda eden Hans Christian Andersen, kendine özgü stili ile dünya masal edebiyatının önemli isimlerinden biri haline gelmiştir ve çoğu kitabı da türkçeye çevrilmiştir.

  Helsingor: Kopenhag'dan bir günlük gezi ile Hamlet kalesi ziyareti hiç de fena bir fikir gibi durmuyor. Helsingor'un batısında yer alan kale Kronbor Kalesi olarak da bilinmektedir. Kopenhag'dan yalnızca bir saatlik mesafede bulunan kale, UNESCO tarafından dünya mirasları listesine alınmıştır ve asıl ününü Shakespeare romanı ile yapmıştır. Yer-altı tünelleri ve kalenin içi gerçekten büyüleyici. Hamlet kalesi ziyaretini Helsingor şehir gezisi ile de birleştirerek gününüzü değerlendirebilirsiniz.

  Danimarka'da Araç Kiralamak için Kaç Yaşında Olmam Gerekiyor?

  Danimarka'da oto kiralama yapabilmek için en az 23 yaşında olmanız gerekmektedir. Tabi ki araç kategorisine bağlı olarak bu yaş sınırı değişebilmekte. Yaşı araç kiralama şartlarına uyan sürücülerin sürücü belgelerini de en az 1 yıldır bulundurmaları gerekmektedir. 25 yaş altı sürücüler için genç sürücü ek ücreti uygulanmaktadır. Ayrıca bazı araç kiralama şirketleri de 80 yaş sınırı uygulamaktadır.

  Danimarka'da Otoyol Ücreti Ödeniyor Mu?

  Danimarka'daki tüm otoyollar ücretsizdir. Bazı köprüler buna karşın ücretlidir. Storebaelt ve Oresund köprüleri de ücretli köprüler arasındadır ve Danimarka'yı İsveç ile bağlamaktadır. Köprü ücretleri aracın büyüklüğüne ve ağırlığına göre değişmektedir.

  Danimarka Tarihi Hakkında Kısaca

  Danimarka ilk olarak 8 ila 11. yüzyıllar arasında Vikingler hakimiyeti altındaydı. 14. yüzyılların sonlarında ise İsveç, Norveç ve Danimarka'yı da kapsayan büyük İskandinav imparatorluğu olan Kalmar Birliği himayesindeydi. 1521 yılında Kalmar Birliği'nden ayrılan Danimarka 1. ve 2. dünya savaşında tarafsız kalmıştır. Fakat buna rağmen işgale uğrayan Danimarka, 1944 yılında İzlanda'nın bağımsızlığını ilan etmesiyle burayı kaybetmiştir. 1945 yılında Birleşmiş Milletler'e, 1949 yılında da NATO'ya üye olan Danimarka, 1973 yılında ise Avrupa Birliği'ne üye olmuş fakat Euro para birimi ortaklığından daha sonra ayrılmıştır. Grönland ve Faroe Adaları'nın da bağlı olduğu Danimarka, anayasal monarşi ile yönetilmektedir.

  Danimarka Para Birimi Nedir?

  Danimarka para birimi Danimarka Kronu'dur. Ülke genelinde yoğun bir şekilde elektronik kartlar ödeme aracı olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden de birçok yerde ATM'lerle karşılaşmak mümkün. Danimarka yolculuğunuz öncesi kartlarınızın bu ülkede kullanıma açık olduğunu teyit etmenizi tavsiye ederiz.

  Danimarka Saat Dilimi Nedir?

  Danimarka, merkez Avrupa saat diliminde yer almaktadır. Kış aylarında Türkiye saati ile 2 saat, yaz aylarında ise 1 saat fark vardır. Almanya ile arasında saat farkı bulunmamaktadır.

  Danimarka Dili Nedir ve Bilinmesi Gereken Temel Cümleler Nelerdir?

  Danimarka'da danca konuşulmaktadır. Fakat ülke genelinde ingilizce bilgisi oldukça yüksektir. Aşağıda sizin için temel danca cümleleri derledik.

  Selam - Hej
  Nasılsın? - Hvordan har du det?
  İyi günler dilerim. - Fortsat god dag
  Özür dilerim! - Undskyld mig!
  Lütfen - Vær så venlig
  Teşekkürler - Tak
  Tuvalet nerede acaba? - Hvor er toilettet?
  Polis - Politi
  İngilizce biliyor musunuz? - Taler du engelsk?
  Bunun fiyatı nedir? - Hvor meget er det her?
  Bu neden bu kadar pahalı? - Hvorfor er det så dyrt?
  Kayboldum! - Jeg er faret vild
  Bugün - I dag
  Yarın - I morgen
  Dün - I går

  Elektrik - Danimarka'da Adaptöre İhtiyaç Duyar mıyım?

  Danimarka'da prizler tüm avrupa ülkelerinde olduğu gibi 230 V ve 50Hz ile çift soketlidir. Türkiye'den seyahat eden ziyaretçilerin ek adaptör veya dönüştürücü bulundurması gerekmemektedir.

  Danimarka'ya Seyahat Edebilmek İçin Vize Gerekli Mi?

  Türkiye'de yaşayan ve Avrupa Birliği oturumu bulunmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Danimarka'ya gidebilmek için Schengen vizesine ihtiyaç duymaktadır. Vize başvuruları VFS Global aracı kurumuna yapılmalıdır. Vize başvuruları, Ankara, İstanbul, İzmir veya Antalya’da bulunan vize başvuru merkezlerinde yapılabilmektedir. Aşağıda aracı kurumun bilgileri ve websitesi bilgileri yer almaktadır.

  VFS Global İstanbul
  Adres: Hacıahmet Mh. Kurtuluş Deresi Cd. No: 29 (Elysium Soul)
  Beyoğlu-İstanbul
  Tel: +90 212 373 58 03
  E-posta: info@denmarkvac-tr.com

  VFS Global Ankara
  İşçi Blokları Mh. Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No:57/A – Regnum Sky Tower
  06530 Çankaya-Ankara
  Tel: +90 212 373 58 03
  E-posta: info@denmarkvac-tr.com

  VFS Global İzmir
  Akdeniz Mah. Akdeniz Cad. Reyent İş Hanı No:1/C
  Pasaport-İzmir
  Tel: +90 212 373 58 03
  E-posta: info@denmarkvac-tr.com

  VFS Global Antalya
  Yeşilbahçe mah 1480 sokak Ülker Apt No:42/B
  Muratpaşa-Antalya
  Tel: +90 212 373 58 03
  E-posta: info@denmarkvac-tr.com

  FAYDALI LİNKLER

  Danimarka Büyükelçiliği Ankara

  Danimarka Seyahat Bilgisi

  Danimarka Turizm Sitesi