Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  İSVEÇ'TE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  İsveç'te Araç Kiralama şimdi Auto Europe farkıyla

  Kendine özgü yaşam tarzıyla ilginç olan İsveç ve kuzeyli ülkelerdeki hayat, oldukça ilgi çekicidir. Mutfağıyla da tüm dünyada ünlü olan İsveç'te bol bol deniz ürünleri ve İsveç köftesi yiyebilirsiniz. Tatilcilerin çoğu İsveç'in güneyinde bulunan Skane bölgesini tercih etmektedir. Fotoğraf tutkunlarına da renkli kareler sunan bu soğuk ülke; sıcak çikolatası, mutfağı ve keyifli yaşantısıyla içinizi ısıtacak. Danimarka'ya köprü ile bağlı olan İsveç'te araç kiralama ile bu ülkeye de geçebilirsiniz. Siz de İsveç tatilinizde bol bol doğa turu yapmak ve kısa yolculuklarınızda konfordan ödün vermemek için Auto Europe ile araç kiralayabilirsiniz. Kiralık aracın getirdiği özgürlükle dilediğiniz bölgeye zaman sınırlaması olmadan gidebilir, beğendiğiniz noktalarda duraklayabilirsiniz.

  İsveç'in en ünlü şehri Stockholm'dür. 4 adet havalimanı bulunan bu şehirde özellikle göçmen nüfusu dikkat çekicidir. Düzenli şehirleri ve serin havasıyla İsveç, farklı bir tatil hatırası olarak kalacaktır. Kış mevsiminde dereceler -20℃'leri göstermektedir ve uzun geceler yaşanmaktadır. Fakat buna karşın İlkbahar ve Yaz aylarında ılık hava ve uzun gündüzler ziyaretçi sayısının artmasına neden olmaktadır. Farklı bir tatil deneyimi için İsveç, doğru tercih olabilir.

  Araç Kiralama Hakkında Tavsiye ve Bilgiler

  İsveç'te araç kiralama için tüm kiralama koşullarını okumanızı tavsiye ederiz. Özellikle diğer ülkelere kiralık araç ile geçişler için sınır geçiş izinleri alınması gerekmektedir. Kiralama öncesi, kiralama sırasında ve kiralama sonrası müşteri temsilcilerimiz tüm sorularınızı yanıtlamak için hazırdır. Merak ettikleriniz için websitemizden veya 0850 390 28 67 nolu hattımızdan destek alabilirsiniz.

  Trafik Kuralları ve Akaryakıt Dolumu

  • İsveç'te direksiyon başındayken kesinlikle alkollü olmamanız gerekmektedir. Aksi halde yüksek cezalar ile karşılaşabilirsiniz.
  • İsveç'te hız sınırı; şehir içinde 50 km/saat, ara yollarda 70 km/saat ve otobanlarda 110 km/saat'tir.
  • Benzincilerde pompa görevlisi nadiren bulunmaktadır. Bu yüzden aracınızı uygun yakıt pompasına yanaştırdıktan sonra, araç için uygun olan yakıtı kendinizin doldurması gerekmektedir.
  • Birçok benzinci haftanın 7 günü açıktır.
  • Akaryakıt ödemeleri 20, 50, 100 ve 500'lük banknotlarla yapılabilir.

  Otoyol Ücretleri

  İsveç'te otoyollar ücretsizdir. Öresund köprüsü ile Svinesudsbron köprüsü geçişleri için köprü ücreti ödenmesi gerekmektedir.

  Yaş Sınırlaması

  İsveç'te oto kiralama yapılabilmesi için araç kategorisine de bağlı olarak yaşınızın en az 20 olması ve 2 yıldır ehliyet bulundurmanız gerekmektedir. 25 yaş altı sürücülerin araç alımı sırasında genç sürücü ek bedeli ödemesi gerekmektedir. Bu ücret yerel kiralayıcı tarafından talep edildiğinden; araç alımı sırasında istasyonda ödenmektedir. Tüm ek bedeller için Voucher'ınızı inceleyebilirsiniz.

  Para Birimi

  İsveç'in para birim İsveç Kronu'dur. Uçuşunuzdan önce yani Türkiye'deki havalimanında bulunan döviz bürolarından Türk Lirası karşılığında İsveç Kronu almanızı öneririz.

  Saat Farkı

  İsveç'te UTC+1 saatini kullanıldığından, Türkiye ile arasında Kış saatine göre iki, Yaz saatine göre 1 saat fark bulunmaktadır.

  Sözlük

  Merhaba - Hej
  Günaydın - God morgon
  İyi günler - God eftermiddag
  İyi akşamlar - God kväll
  En yakın polis karakolu nerede? - Var finns närmaste polisstation?
  En yakın hastane nerede? - Var är det närmaste sjukhuset?
  Kredi kartı ile ödeyebilir miyim? - Kan jag betala med kreditkort?
  Bankamatik kartı ile ödeyebilir miyim? - Kan jag betala med bankkort?
  Bunun fiyatı ne kadar? - Hur mycket kostar det?
  Teşekkür ederim - Tack

  Elektrik

  İsveç de diğer tüm Avrupa ülkeleri gibi 220 volt elektrik şebeke gerilimi kullandığından C, E ve F tipi prizler ve fişler kullanılabilir. Türkiye'den götürdüğünüz elektronik eşyalarınız için dönüştürücüye ihtiyaç duyulmamaktadır.

  Vize & Büyükelçilik

  İsveç, Schengen ülkeleri arasında olduğu için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için, Schengen vizesi başvurusu gerektirir. İsveç Schengen vize başvurunuz için İsveç konsolosluğuna gitmenize gerek yoktur. Bunun için aracı kurumlar görevlendirilmiştir. Seyahat planlarınız için vize başvuru sürecini de göz önünde bulundurmanızda fayda var. Ayrıca İsveç tatilinizde karşılaşacağınız acil durumlarda aşağıda bulunan Türkiye Cumhuriyet Büyükelçiliği ve Konsolosluğu bilgilerini kullanarak yardım alabilirsiniz.

  VFS Global İstanbul
  Adres: Cumhuriyet Cad. No: 193, Harbiye-34380, Şişli- İstanbul
  Telefon: +90 212 373 5803
  E-Posta: info.swtr@vfshelpline.com

  VFS Global Ankara
  Adres: Atatürk Bulvarı No: 154, Kavaklıdere, Çankaya – Ankara
  Telefon: +90 212 373 5803
  E-Posta: info.swtr@vfshelpline.com

  T.C. Stockholm Büyükelçiliği
  Adres: Dag Hammarskjölds Vag 20 115 27 Stockholm - Sweden
  Telefon: +46 8 23 0840-41
  Faks: +46 8 663 55 14
  E-Posta: embassy.stockholm@mfa.gov.tr

  Faydalı Linkler

  İsveç Seyahat Bilgisi