Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  STOCKHOLM'DE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Stockholm'de Araç Kiralama - En uygun fiyatlarla

  İsveç'in en önemli şehri ve başkenti olan Stockholm hem doğası, hem gelişmişliği, hem de renkli yaşam biçimiyle oldukça ilgi çekicidir. Tarihi yapıları ve doğa güzellikleriyle ünlü olan şehir, beyaz örtünün kabusa dönüşmediği şehirlerden biridir. 14 ada ve bir anakaradan oluşan şehirde görülmesi gereken yerlerin başında eski şehir olan Gamla Stan, Djurgarden, Östermalm ve Vasasgaten'i sayabiliriz. Keyifli yürüyüşler yapabileceğiniz Gamla Stan'da eğri ve dar sokaklar sizi eski çağlara götürecektir. Şehirde adalar arasında tur imkanı sağlayan teknelere binebilir ve sevdiklerinizle harika zaman geçirebilirsiniz. Mutfağıyla da ünlü olan şehirde enfes dağ kızılcığı ile soslandırılmış kırmızı et veya İsveç köftesinin tadına bakabilirsiniz. Deniz ürünlerinin de fazlaca tüketildiği şehirde, taze somon balığı ile harika öğle yemekleri yenebilir.

  Dünyanın birçok bölgesinde olduğu gibi Stockholm'de de Auto Europe ile harika bir tatil geçirebilirsiniz. Stockholm'de araç kiralama ile şehir turunuzu konforlu ve özgürce planlayabilirsiniz. 180 ülkede 24,000'in üzerinde noktada en uygun araç kiralama seçenekleri için websitemizi inceleyebilir veya 0850 390 28 67 nolu hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Stockholm şehir trafiği diğer Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında yoğunluktan uzak ve düzenlidir. Fakat buna rağmen dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. İş günleri şehir merkezinde ek ücret talep edilmektedir. Bu ek ücret Türkiye'deki köprü geçişi gibi ödenir ve saat 06:30 ile 18:30 arası geçerlidir. Bu saatler dışında ücretsizdir. Yolculuklarınız esnasında araç içinde bulunan tüm yolcuların emniyet kemerlerinin bağlı olması gerekmektedir. Stockholm'de araç kiralama ile yolculuklarınız sırasında tüm kiralama belgelerinizi araç içinde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

  Stockholm'ün diğer şehirlerle otoyol bağlantısı oldukça başarılıdır. Stockholm'den E4 karayolu ile Uppsala'ya bir saatten kısa sürede ulaşılabilir. Daha uzak bir mesafede olan Örebro şehrine de E20 karayolu üzerinden 2 saatlik yolculuk ile ulaşabilirsiniz.

  Otopark
  Şehir merkezinde müsait park yeri bulmak zor olsa da şehir merkezinin biraz dışında birçok noktada park yerleri mevcut. Dolayısıyla alternatif olarak aracınızı buralara park edebilir ve şehir merkezine kısa bir yürüyüşün ardından ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinde bulunan katlı ve kapalı otoparklara da saatlik ücret karşılığında aracınızı bırakabilirsiniz. Şehir içinde bir diğer alternatif de Park&Ride noktaları. 25 durakta faaliyet gösteren bu sistem ile aracınızı durak yanındaki park yerine bırakıp toplu taşıma aracı ile kısa sürede şehir merkezine gidebilirsiniz.

  Stockholm şehir merkezinde uygun bir park yeri bulduğunuzda aracınızı ücret karşılığında bırakabilirsiniz. Fakat park sürelerini kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Zira birçok park yeri süre sınırlamalıdır. Park ücretlerini park yeri yakınında bulunan otomatlardan ödeyebilirsiniz. Bu park otomatları bozuk para veya kredi kartı ile ödeme imkanı vermektedir. Ödeme sonrası otomattan aldığınız park fişinizi araç içinde ön tarafta görünür bir noktaya koymanız gerekmektedir.

  Coğrafi Bilgiler

  Nemli kıta iklimine sahip Stockholm'de, Yaz mevsiminde gündüz süresi 18 saat iken buna karşın Kış mevsiminde ise 6 saattir. Fakat kuzeyde olmasına rağmen şehirde ılık bir hava vardır; bunun sebebi de sıcak su akıntılarıdır. Kış mevsiminde sıcaklıklar 0℃ civarındadır ve en soğuk -10℃ olmaktadır. Bir kuzey ülkesine göre çok soğuk olmayan bu değerler Yaz mevsiminde 20℃ 25℃ civarındadır. İlkbahar ve Yaz mevsiminde yağmurlar görülürken Kış mevsiminde genelde kar yağmaktadır. Ortalama olarak yılın yarısı yağışlı geçmektedir.

  Stockholm Havalimanı

  Stockholm'de iki tane havalimanı mevcut. Şehir dışında olan bu iki havalimanı şehir için önemli bir turizm unsuru. Zira bu iki havalimanının toplam yolcu ortalaması yıllık 25 milyon civarında. Stockholm'de oto kiralama teslimatlarınızı her iki havalimanından da yapabilirsiniz.

  Stockholm Arlanda Havalimanı (ARN)
  Website: www.swedavia.com
  Adres: Swedavia Arlanda Airport, 190 45 Stockholm-Arlanda
  Telefon: +46 (0)10 109 10 00
  Ulaşım: Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe karayoluyla 41 kilometre olup E4 karayolu üzerinden 32 dakikada ulaşılabilir.

  Stockholm Bromma Havalimanı (BMA)
  Website: www.swedavia.com
  Adres: Bromma Stockholm Airport 168 67 Bromma
  Telefon: +46 (0)10 109 40 00
  Ulaşım: Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe yaklaşık 9 kilometredir ve 18 dakikada karayolu üzerinden katedilebilir.

  Toplu Ulaşım

  Stockholm'de toplu taşıma hizmeti otobüs, tramvay, hafif metro, feribot ve metrolarla sağlanmaktadır. En çok kullanılan metro hatları iş günleri sabah 05:00 ile gece 01:00'e kadar çalışırken haftasonları neredeyse 24 saat hizmet vermektedir. Sizi adalara ulaştırıcak birçok tekne ve feribot da hizmet vermektedir.

  İsveç ve Stockholm'ün önemli ulaşım noktalarından biri de Stockholm merkez tren istasyonudur. Bu istasyondan İsveç'in diğer şehirleri yanısıra diğer ülkelere de demiryolu seferleri düzenlenmektedir. Tren ile Kopenhag ve Oslo gibi önemli destinasyonlara da ulaşılabilir.

  Faydalı Linkler

  İsveç Seyahat Bilgisi