Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  BERLİN'DE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Berlin'de Araç Kiralama ile en cazip fırsatlar

  İş seyahati, tatil veya diğer herhangi bir ihtiyacınız için geniş araç seçeneklerine sahip Auto Europe'u tercih etmekle en doğru kararı verdiniz. Geniş araç filosundan aracınızı seçebilir; içinde Berlin Tegel Havalimanı, Berlin Schönefeld Havalimanı ve Berlin Tren İstasyonu dahil şehrin her bir köşesine dağılmış 50 farklı noktadan aracınızı alabilir ve teslim edebilirsiniz. 50 yılı aşkın tecrübemizle ve dünyanın 180 ülkesinde 24,000 istasyonla size en iyi hizmeti, en iyi fiyatlarla sunmaktayız. Kiralama saatinden 48 saat öncesine kadar ücretsiz değişiklik ve iptal imkanı ile rezervasyonunuzu gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Auto Europe'ta yapacağınız kiralamaların ödemesini kredi kartınızla iki adımda gerçekleştirebilir, merak ettiklerinizi haftanın 7 günü ulaşabileceğiniz çağrı merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Berlin'de araç kiralama ile seyahatinize özgürlük katabilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Otopark konusu tıpkı Almanya'nın diğer şehirlerinde olduğu gibi, Berlin'de de bir sorun ve pek de ucuz sayılmaz. Talep çok yüksekken malesef buna karşılık verecek imkan az. Özellikle şehir içinde boş bir park yeri bulmak oldukça zor ve bu yüzden de zaman almaktadır. Kiralık aracınızı şehir içinde park etmek istiyorsanız, daha önceden belirlediğiniz uygun yerlere doğru yönelmek en doğrusu olacaktır. Aksi halde kendinizi bir otoparktan diğerine arayış halinde bulabilirsiniz. Auto Europe olarak tavsiyemiz; aracınızı şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunan yol kenarlarındaki müsait alanlara aracınızı parketmenizdir. Böylelikle vakit kaybını en aza indirgeyebilirsiniz!

  Aracınızı uygun bir yere parkettikten sonra park otomatlarından park biletinizi almalı ve aracınızın içinde, ön kısımda görünür bir kısıma koymanız gerekmektedir. Ödemenizi ayrıca önceden uygulamayı indirerek akıll telefonunuz aracılığıyla da yapabilirsiniz. Aracınızı park edebileceğiniz bazı otoparkları aşağıda sizler için sıraladık:

  Charlottenburg
  Alman Opera Binası'nın 350 araçlık otoparkı ve Leibniz Sütunları otoparkı 368 araçlık otoparkı ile hizmet vermektedir.

  City West
  KaDeWe 1 önündeki bu otopark 720 araçlık kapasitesi ile en büyük otoparktır. Her biri 500 araçlık kapasiteye sahip olan diğer iki otopark da Uhland-Kant-Fasanenstrasse ve Wertheim Kudamm'da bulunmaktadır.

  Havalimanı
  En büyük otoparklar havalimanlarında bulunmaktadır. Tegel havalimanı otoparkı yaklaşık 3300 araçlık kapasiteye sahiptir ve 4 katlıdır. Schönefeld havalimanı otoparkı da 4800 araçlık kapasiteye sahip olup yine 4 katlıdır.

  Berlin Merkez
  Buradaki en büyük otopark tren istasyonundadır ve 860 araç kapasitelidir.

  Coğrafi Bilgiler

  Almanya'nın başkenti olan Berlin 3,4 milyon nüfusuyla Hamburg ve Münih'in önünde Almanya'nın en kalabalık, Avrupa Birliği'nin ise ikinci en yoğun nüfusa sahip şehridir. Almanya'nın kuzey doğusunda bulunan Berlin, aynı zamanda eyalet-şehirdir ve 12 ilçeye ayrılmıştır. Kültür, politika ve bilim alanlarındaki önemiyle Berlin, aynı zamanda bir dünya şehri olarak da tanımlanmaktadır.

  Berlin Havalimanı

  Berlin'de 2006'dan bu yana iki havalimanı faaliyet göstermektedir. Hem Berlin Tegel Havalimanı hem de Berlin Schönefeld Havalimanı, uluslararası havalimanlarıdır. Aşağıda her iki havalimanı ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

  Tegel Havalimanı (TXL)
  Website: www.berlin-airport.de
  Ulaşım: Kuzey yönünden A111 otobanı üzerinden ulaşılabilir. Güneyden ise A100 otobanı kullanılmalıdır. Berliner Ring üzerinden gelen yolcuların A10 üzerinden, Oranienburg kavşağından A111'e dahil olması gerekmektedir.

  Berlin Schönefeld Havalimanı (SXF)
  Website: www.berlin-airport.de
  Ulaşım: Schönefeld'in güneyinden A113 otobanı üzerinden ulaşabilirsiniz. Eğer Berlin şehir merkezi yönünden geliyorsanız; A100 otobanından A113'e otobanına bağlanabilirsiniz. Berliner Ring üzerinden ise A10 karayolunu takip ederek otobana bağlanmak mümkün.

  Seyahatinizde daha konforlu ve bağımsız olmanın en ekonomik yolu olan Auto Europe ile Berlin'de araç kiralama işleminizin ardından aracınızı dilerseniz Berlin'e varışınızın ardından hemen havalimanından veya daha sonra şehir merkezi ofislerinden teslim alabilir ve buralara iade edebilirsiniz.

  Toplu Taşıma

  Berlin tam bir toplu taşıma cennetidir. "Heryere ulaşabilirsiniz" felsefesiyle birçok ulaşım hattı hizmettedir. Tren, metro, hafif metro, tramvay ve feribotlar.. Aldığınız bir biletle tüm bu ulaşım araçlarından faydalanabilirsiniz. Fiyatlar geçerlilik süresine ve mesafeye göre değişmektedir. Kısa mesafe ile haftalık bilet arasında tercih yapabilirsiniz. Ücret tarifesi A,B ve C olmak üzere üçe ayrılmıştır. A tarifesi şehir içini yani S-Bahn olarak adlandırılan hafif metro hattını kapsamaktadır. B tarifesi şehrin banliyölerini kapsamaktadır. C tarifesi ise Berlin köylerini ve Potsdam şehrine kadar olan mesafeyi kapsamaktadır.

  Faydalı Linkler

  Berlin Seyahat Bilgisi