Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  HANNOVER'DE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Hannover'de Araç Kiralama En iyi fiyat garantisi ile

  Almanya'nın Aşağı Saksonya eyaletinin başkenti olan Hannover'in nüfusu 600.000'e yakındır. Geniş yeşil alanları ve parkları ile günlük hayata huzur katan şehir aynı zamanda Avrupa'nın önemli fuar şehirlerindendir. Her yıl Avrupa'nın en büyük bilişim fuarı burada düzenlenmektedir. Auto Europe ile yapacağınız kiralama ile hem gezi turlarınıza hem de iş seyahatinize özgürlük katabilirsiniz. Hannover'de araç kiralama hem şehrin farklı noktalarından hem de havalimanından yapılabilir. 2. Dünya Savaşı sırasında oldukça hasar gören şehirde bu yüzden gezilecek tarihi yerler azdır. Fakat doğası Hannover'i her zaman özel şehirler arasında tutmaktadır.

  Trafik ve Otopark

  Çok kalabalık olmayan Hannover'de trafik de oldukça rahat akmaktadır. Büyük fuar haftalarında kısmen yoğunluklar yaşansa da genel anlamda düzenli bir trafik sistemine sahiptir. Hannover'de araç kiralama oldukça kolaylık sağlamaktadır. Öyle ki kalabalık trafikte uzun bekleme süreleri yoktur. Şehir merkezinde bulunan otoparklar, şehre gelen misafirlerine park sıkıntısı yaşatmamaktadır. Yeterli sayıda otoparka sahip olan şehirde aynı zamanda 1-2 saatlik yol kenarı park yerleri de mevcuttur.

  Coğrafi Bilgiler

  Hannover şehri Aşağı Saksonya eyaletinde bulunmaktadır. Coğrafi yapı olarak düz olan şehir uzun bisiklet turlarına ayrı bir keyif katmaktadır. Güneyde Göttingen ve doğuda Wolfsburg'a komşu olan Hannover'de Leine nehri bulunmaktadır. Hannover'de hava sıcaklığı ortalama 8 derecedir. Kış ayları soğuk geçse de 0'ın altına düşmeyen sıcaklık nispeten rahat bir kış mevsimine neden olmaktadır. Yaz ayları da kavurucu sıcaktan uzak; 20 - 25 derece arasında geçmektedir. Hannover çok yağış alan bir bölgededir. Kış ayları genelde yağışlı geçmektedir; bu da şehrin yeşil kalmasını sağlamktadır.

  Hannover Havalimanı

  Toplamda 4 terminali bulunan havalimanında A, B ve C terminalleri yolcu hizmeti sunmaktadır. 50'den fazla havayolunun uğrak noktası olan Hannover Havalimanı, Almanya'nın 9. büyük havalimanıdır. İç hatlarda Almanya'nın Münih, Frankfurt ve Stuttgart şehirleri ile dış hatlarda Londra, Mayorka ve Paris sık gerçekleştirilen uçuşlardır.

  Adı: Hannover-Langenhagen Havalimanı
  Adresi: Petzelstr. 84, 30855 Langenhagen-Hannover
  Ulaşım: Havalimanı şehre yaklaşık 10 km uzaklıktadır. Havalimanına doğudan A2, güneyden A7 ve B522 karayolları üzerinden ulaşılabilir. Havalimanından demiryolu ve otobüs ile şehre ulaşım mümkündür.
  Website: www.hannover-airport.de

  Toplu Taşıma

  Almanya'nın diğer şehirlerinde olduğu gibi Hannover'de de toplu taşıma şehir kapasitesine göre düzenlenmiştir ve sistemli olarak işlemektedir. Şehir içi otobüs hatları, daha uzun mesafelere ulaşım sağlayan metro hatları ve banliyö bağlantısı sağlayan hafif metro hatları.. Hannover tren istasyonu da yüksek hızlı trenler (ICE) ile bölgesel trenlerle (RE) şehrin diğer şehirlerle olan bağlantısını sağlamaktadır. Hannover'de oto kiralama işlemi merkez tren istasyonundan da yapılabilir. Kiralık aracınızı tren istasyonuna teslim edip yüksek hızlı trenle turunuza başka bir şehirden örneğin Hamburg'dan devam edebilirsiniz.

  Faydalı Linkler

  Hannover Sehayat Bilgisi