Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  KÖLN'DE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Köln'de Araç Kiralama ile en cazip fırsatlar

  Tüm yıl farklı etkinlikleriyle Avrupa'nın hiç uyumayan şehri olarak bilinen Köln, misafirlerine unutulmaz anlar yaşatmaktadır. Ünlü bahar karnavalı, "Kölner Lichter" isimli havai fişek ve ışık gösterileri ile kış aylarını ısıtan ünlü noel pazarı bunlardan yalnızca birkaçı. Hemen hemen her dönem bir etkinliğe sahne olan Köln'de sıkılmak mümkün değil gibi. Köln'de araç kiralama ile Köln'ü daha yakından tanıyabilir ve turunuza özgürlük katabilirsiniz. Örneğin, Auto Europe ile kiraladığınız aracınızı otoparka bırakabilir ve şehrin göbeğinde, ihtişamlı görüntüsüyle göz kamaştıran Dom Katedrali'ni gezebilirsiniz. Dünyaca ünlü Dome müzikal sahnesi veya Wallraf-Richartz müzesi gezisiyle gününüzü renklendirebilirsiniz. Şehrin batısında bulunan ormanları ve dağları, doğanın her renk tonunu barındıran bir tabloyu anımsatmaktadır. Köln'de araç kiralama ile gezinizi yalnızca tek bir şehirle kısıtlamaz aynı zamanda Bonn, Düsseldorf ve Dortmund gibi şehirleri de gezebilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Hem turizm hem de fuar amaçlı gelen ziyaretçileri ile her daim kalabalık olan şehir, iyi organize edilmiş karayolu ve trafik düzeniyle dikkat çekmektedir. Dolayısıyla Köln'de aracınızla trafikte vakit kaybetmezsizniz.

  • Ren nehrinin batısındaki ring karayolları ile şehrin her noktasına bağlanmak mümkün.
  • Köln, uluslar arası ulaşım için önemli olan A1, A3 ve A4 otobanlarına çok yakındır.
  • Köln'de kesişen otobanlar ile Hollanda, Belçika ve Almanya'nın önemli şehirleri olan Hamburg ve Frankfurt gibi uzak merkezlere de rahat ulaşabilirsiniz.

  Otopark
  Şehir içinde birçok katlı otopark şehrin otopark ihtiyacını karşılamaktadır. Aynı zamanda açık alanlarda ve yol kenarlarında park alanları mevcuttur. Kiralık aracınız ile ilerlerken yol kenarlarında bulunan elektronik tabelalar yardımıyla otoparklardaki müsaitlik durumunu görebilir ve vakit kaybetmeden müsait olan bir otoparka yönelebilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  1 milyon nüfusu ile Köln, Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin en kalabalık şehridir. Ayrıca pek bilinmese de Köln, Almanya'nın en sıcak şehridir. Bunun nedeni ise az rüzgar alan bir bölgede olması ve karasal iklime sahip olmasıdır. Hava zaman zaman Ren nehrinin oluşturduğu nemle boğucu bir hal almaktadır. Kış ayları ise diğer şehirlere göre daha ılık geçmektedir.

  Köln Havalimanı

  Köln'ün güney batısında, 15 km uzaklıkta ve Bonn'un kuzey doğusunda 16 km mesafede bulunan havalimanının adı Köln-Bonn Havalimanı'dır. Havalimanı kısa süreli ve uzun süreli park imkanı sunmakla birlikte bölgenin önemli hava ulaşım merkezlerinden biridir. Köln-Bonn Havalimanı'ndan Türkiye'ye günde birçok uçuş yapılmaktadır. Özellikle İstanbul olmak üzere; yaz aylarıyla birlikte Antalya ve İzmir uçuşları da artırılmaktadır.

  Adı: Köln-Bonn (Konrad Adenauer) Havalimanı
  Websitesi: www.koeln-bonn-airport.de
  Ulaşım: Havalimanına A59 otobanı ile doğrudan ulaşılabilir.

  Toplu Taşıma

  Köln'de şehir içi metro, tren, hafif metro ve otobüs hatları ile şehirler arası hızlı tren hatları da hizmet vermektedir. Ayrıca Ren nehri üzerinden karşı kıyıya kadar teleferik de ulaşım aracı olarak kullanılmaktadır.

  Demiryolu
  Köln tren istasyonu batı Almanya'nın en önemli duraklarından biridir. ICE hızlı trenleri Almanya'nın birçok noktasına ulaşım sağlamaktadır. Demiryolu ile havalimanı ve diğer şehirler arasındaki bağlantı da sağlanmaktadır. Aracınızı tercihen tren istasyonundan alabilir ya da buraya teslim edip seyahatinize tren ile başka bir şehirden devam edebilirsiniz.

  Otobüs
  Köln Havalimanı'na SB 60 numaralı otobüs hattı ile ulaşmak mümkün. Ayrıca şehir içinde de çok sayıda otobüs hattı şehir ulaşımını rahatlatmaktadır.

  Faydalı Linkler

  Köln Seyahat Bilgisi

  Almanya Seyahat Bilgisi