Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  ANTALYA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Antalya'da Araç Kiralama - En uygun fiyatlarla

  Antalya, Türk kıyılarının turizm ve kültür merkezidir. Modern limanı ve uluslararası havalimanı ile tatil noktası olarak misafirerini karşılıyor. Antalya'da araç kiralama ile hem Antalya'yı hem de sahilleri keşfedebilirsiniz. Antalya havalimanında olduğu gibi Antalya'da birçok araç kiralama imkanı bulabilirsiniz. Antalya; restoranlarıyla, bar ve diskotekleriyle geniş bir eğelence yelpazesi sunmaktadır. Fakat aynı zamanda Antalya, klasik müzik merkezi olup birçok konser organizasyonuna da ev sahipliği yapmaktadır. Çakıl taşlı plajları ve berrak suyu oldukça davetkar olan Antalya'da görülmesi gereken yerlerin başında ünlü Atatürk caddesi üzerindeki 2000 yıllık Hadrian Kapısı olduğu kadar, eski Roma ve eski Yunan dönemlerine ait yapılarıyla donanmış çarşısı da yer almaktadır. Auto Europe ile yapacağınız araç kiralamanız sayesinde kolayca gezi temponuzu ayarlayabilir ve özgürce şehri keşfedebilirsiniz. Kiralık aracınızla kolayca tüm körfezi dolaşabilir aynı zamanda Perge ve Aspendos'a olduğu gibi Belek ve Side'ye de ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda ünlü Pamukkale travertenlerine de günlük bir geziyle ulaşabilirsiniz. Eski Yunan ve eski Roma dönemine ait yapılarıyla dolu Antalya çarşısını da gezebilirsiniz. Antalya'ya avrupanın birçok noktasından olduğu gibi Türkiye'nin de her bölgesinden uçuşlar mevcuttur. Özellikle İstanbul Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı; direk uçuşlar olmaması durumunda Antalya'ya transfer noktası olarak hizmet vermektedir.

  Trafik

  Antalya'da araç kiralama ile hem özgürce dolaşabilir hem de kendi temponuzu kendiniz ayarlayabilirsiniz. Kiralık aracınızla kolayca tüm körfezi dolaşabilir ve aynı zamanda Perge ve Aspendos'a olduğu gibi Belek ve Side'ye de kolayca ulaşabilirsiniz. Türkiye'deki trafik akışı zaman zaman oldukça agresif olabilir. Bu durumlarda trafik kurallarına uyunuz ve sakinliğinizi koruyunuz. Yollarda motorsikletlere ve yayalara da dikkat ediniz.

  Otopark

  Park sıkıntısı sizi kiralık aracınızı trafik kurallarına aykırı olarak parketmeye sevkedebilir. Bundan mümkün olduğunca uzak durmalısınız çünkü çoğu zaman yalnızca bir ceza makbuzu ile değil; aracınızın polis tarafından çekilmesi durumuyla da karşılaşabilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  Kış mevsiminde termometreler 15 ile 17 derece arasını gösterirken, yaz mevsiminde 25 ile 30 derecelere tırmanmaktadır. En fazla yağış Aralık ve Ocak aylarında olmaktadır. Yaz aylarında Türkiye'de saatler avrupaya göre 1 saat ileridedir. Kış aylarında 2 saat fark olmaktadır. Kemer'e 45 km, Side'ye 75 km, Burdur'a 115 km, Alanya'ya 134 km, Isparta'ya 188 km, Denizli'ye 194 km, Efes'e 214 km, Konya'ya 304 km, Marmaris'e 317 km, Manisa'ya 408 km, Bodrum'a 422 km, İzmir'e 448 km, Ankara'ya 483 km, Bursa'ya 546 km, Kapadokya'ya 548 km, Kayseri'ye 611 km ve muhteşem şehir İstanbul'a 715 km mesafededir.

  Antalya Havalimanı

  Resmi Adı: Antalya Havalimanı(AYT)
  Mevki: Antalya'ya 16 km
  Adres: Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminali, 7230 Antalya, Türkiye.
  Resmi Website: www.antalya-airport.aero
  Telefon: +90 (242) 582 71 267

  Toplu Taşıma

  Otobüs

  El işaretiyle her yerde duran minibüsler ve dolmuşlar mevcuttur. Sürekli olarak faaliyette olan ve Antalya'yı diğer sahil şehirleriyle bağlayan otobüs hatları da ulaşım imkanı sağlamaktadır.

  Taksi

  Yan tarafında plakaları yazılı olan sarı taksileri farketmemek mümkün değil.

  Feribot ve Gemi

  Yaz aylarında örneğin Kemer'e birçok gemi seferi mevcuttur. Ayrıca Alanya'dan gemi ile Kıbrıs'a geçmek mümkün.

  Tramvay

  AntRay ve Nostaljik Tramvay hizmet vermektedir.