Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  KONYA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Konya'da Araç Kiralama - Gel En Uygun Fİyatlarla Gel

  Türkiye'nin en büyük ili ve en kalabalık yedinci şehri olan Konya, hem tarihiyle hem de mutfağıyla ünlenmiş bir şehir. Dünyanın en eski yerleşimlerinden olan Çatalhöyük Konya'dadır. UNESCO tarafından dünya mirası sayılan Çatalhöyük, Konya'da araç kiralama ile uğramanız gereken yerlerin başında gelmektedir. Burada Neolitik dönemden kalan kenti gezebilir ve insanlık tarihine ışık tutan duvar resimleri, rölyefler ve heykelleri inceleyebilirsiniz. Konya'da gezilmesi gereken daha birçok tarihi mekan mevcut. Mevlana Celaleddin Rumi'nin mezarının da bulunduğu ve Selçuklu döneminden eserlerin sergilendiği Mevlana Müzesi, dünyanın en büyük döner kavşağın tam ortasında yer alan ve 12. yüzyıldan günümüze ulaşan Alaaddin Keykubat Camii ve tepesi görülmesi gereken yerler. Doğası da dikkat çeken Konya'da, sönmüş bir volkan kraterinin suyla dolmasıyla oluşan Meke Gölü'nü gezmenizi öneririz. Karapınar ilçesinde olan Meke Gölü'ne Konya'da araç kiralama ile doğu yönünden Konya-Ereğli yolu üzerinden ulaşabilirisiniz. Mutfağıyla da nam salmış olan şehrin eşsiz lezzetlerinden tatmadan dönmek olmaz. Konya'nın meşhur etli ekmeği, Mevlana böreği ve fırın kebabının tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Auto Europe ile yapacağınız kiralama ile tüm bu güzelliklere kolayca ve konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Konya'da şehir içi trafiği sabah ve akşam saatlerinde kısmen yoğunlaşmaktadır. Dünyanın en büyük kavşağının bulunduğu şehirde çok sayıdaki trafik ışıkları ile trafiğin eşit bir biçimde akması sağlanmış. Kuzeyde D300, kuzeydoğu ve güneydoğuda D715, doğuda Konya-Ereğli yolu, güneybatıda D696 ve batıda Konya-Isparta yolu hem şehir içi trafiğinde hem de şehirler arası ulaşımda önemli bir yere sahiptir. Şehrin batısında bulunan Beyşehir Gölü'ne Konya-Isparta yolu üzerinden 88 kilometrelik bir yolculukla ulaşabilirsiniz. Doğuda bulunan Bozdağ Milli Parkı 51 kilometre mesafededir ve şehir merkezinden D300 karayolu ile gidebilirsiniz. Konya'da oto kiralama ile Akdeniz'e de inmek isteyenlerin takip etmesi gereken istikamet D696 ve D695 karayollları. Yaklaşık 263 kilometrelik bir yolculuk sonunda Alanya'ya ulaşmak mümkün.

  Otopark
  Şehir merkezinde birçok noktada kapalı ve katlı otoparklar bulunmaktadır. Alaaddin Tepesi kuzeyinde aracınızı Belediye Otoparkı'na bırakabilirsiniz. Şehrin batısında Konya Belediye binasının yanında bulunan Metehan sokakta da bir adet otopark bulunmaktadır. Şehrin doğusunda ise aracınızı Aziziye caddesindeki Melik Hatun Çarşısı otoparkına park edebilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  Yüzölçümü bakımından Türkiye'nin en büyük ili olan Konya'nın nüfusu 2,1 milyondur. Orta Anadolu bölgesinin güneyinde bulunan şehir karasal iklimin etkisindedir. Yaz ayları kuru ve sıcak geçen Konya'da kış ayları ise karlı geçmektedir. Kış aylarında 3 ay boyunca karların erimediği Konya'da, Toroslar'ın güneyde deniz etkisini kesmesiyle tam anlamıyla karasal iklim yaşanmasına neden olur. Yağış ortalaması açısından en az yağış alan il olmasıyla birlikte sisli gün sayısının en fazla yaşandığı şehirdir. Şehrin birçok noktasında göller bulunmaktadır. Tuz Gölü, Beyşehir Gölü, Ataşehir Gölü, Suğla Gölü bunlardan yalnızca birkaçı.

  Konya Havalimanı

  Hem askeri hem de sivil havaalanı olan Konya Havalimanı, Selçuklu ilçesindedir. İç hatlar ve dış hatlar olmak üzere iki terminalden oluşan havalimanının 272 araçlık otoparkı mevcuttur. Yıl boyunca İstanbul ve İzmir'den uçuşların yapıldığı Konya Havalimanı'ndan yurt dışına sezonluk olarak charter seferleri düzenlenmektedir.

  Adı: Konya Havalimanı (KYA)
  Website: www.konya.dhmi.gov.tr
  Ulaşım: Şehir merkezinden, Ankara Caddesi üzerinden 20 dakikada ulaşılabilir.

  Toplu Ulaşım

  Konya'da geniş bir toplu taşıma ağı vardır. Şehirde toplu taşıma; otobüs, tramvay ve dolmuşlarla yapılmaktadır. 100 otobüs hattı ve 54 kilometrelik tramvay hattıyla hizmet veren belediyenin filosu 663 otobüs ve 112 tramvaydan oluşmaktadır. Ayrıca 4 tane de elektrikli otobüs ile doğa dostu ulaşım desteklenmektedir. Cep telefonunuza yükleyeceğiniz ATUS (Akıllı Toplu Ulaşım Sistemi) uygulaması ile şehir içi ulaşım araçları hareket saatleri ve duraklar hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

  ELKART Biniş Kartı
  Ayrıca belediyeye bağlı tüm ulaşım araçlarında kullanabileceğiniz ELKART ile önceden para yükleyerek biniş yapabilirsiniz. Ulaşım araçlarında temassız kredi kartınızla veya NFC özellikli akıllı telefonunuzla da ödeme yapabilirsiniz.

  Faydalı Linkler

  Konya Turizm Bilgisi