Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  SİVAS'TA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Sivas'ta Araç Kiralama - En uygun fiyatlarla

  İç Anadolu'da bulunan Sivas, Konya'dan sonra Selçuklu izlerine en çok rastlanan şehirdir. Auto Europe ile Sivas'ta araç kiralama yaparak şehrin tüm tarihi bölgelerini rahatça gezebilirsiniz. Sivas'ta ön plana çıkan Selçuklu mirası tarihi mekanlar; çini sanatıyla dikkat çeken ve 13. yüzyıldan günümüze ulaşan Gök Medrese, Mavi Medrese ve Çift Minareli Medrese'dir. Şehrin göbeğinde bulunan bu medreselerden en ünlüsü olan ve şehrin simgesi durumda olan Çift Minareli Medrese, Anadolu Selçuklu devleti döneminde yapılmıştır. Çifte minareli taç kapısı ve kapı üstündeki süslemeler oldukça görkemlidir. Tam karşısında olan Şifaiye Medresesi ise 1217 yılında inşa edilmiştir ve dönemin tıp okuludur; daha sonraki dönemlerde de hastane olarak kullanılmıştır.

  Sivas'ta araç kiralama ile gezmeniz gereken bir diğer tarihi yer ise Ulu Cami'dir. 1100 yılından günümüze ulaşan cami, şehirde bulunan Selçuklu miraslarından biridir. Sivas'ın ilçelerinde bulunan antik kentleri ve kaplıcaları da turunuza mutlaka eklemelisiniz. Doğa güzelliği ile bölgenin önemli turizm noktalarından biri de Sızır Şelalesi'dir. Kayseri yönünde 136 kilometre mesafede bulunan şelale etrafında yürüyüş alanları ve ağaç köprü vardır. Sivas'ta oto kiralama işlemlerinizi havalimanı ve şehir merkezi istasyonlarından yapabilirsiniz. Aracınızı teslim etmeden ve Sivas'tan ayrılmadan önce Fırın Katmeri ve Divriği Kebabı'nın da tadına bakmanızı öneririz.

  Trafik ve Otopark

  Çok kalabalık olmayan şehirde trafik genel olarak akıcıdır. Şehrin doğu ile batısından giriş-çıkış yapan E88 karayolu, şehrin önemli ulaşım hatlarından birisidir. D850 Kayseri-Sivas karayolu şehrin güneyinden giriş-çıkış yapmaktadır. Bu karayolu üzerinden 198 kilometrelik bir yolculukla Kayseri'ye ulaşabilirisiniz. Şehrin merkezinde bulunan Hoca Ahmet Yesevi caddesi üzerinde birçok tarihi mekan bulunmaktadır; Ulu Cami de bunlardan biridir.

  Otopark
  Şehir merkezinde bulunan açık ve ücretli otoparklara aracınızı bırakabilirsiniz. Bazı otoparklarda ücret, saat kısıtlaması olmadan günlük olarak alınmaktadır. Ayrıca şehir merkezinde bulunan alış-veriş merkezlerinin de otoparklarına aracınızı bırakabilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  Orta ile doğu Anadolu arasında bulunan Sivas, sert karasal iklime sahiptir. Kış ayları oldukça soğuk geçen şehirden beyaz örtü 4-5 ay geçmemektedir. Yaz ayları ise sıcak ve kuraktır. Nüfusu yaklaşık 360.000 olan Sivas'ta kış aylarında yapacağınız kiralamalarınızda kışlık donanım talep etmeyi unutmayınız.

  Sivas Havalimanı

  Yıllık yolcu kapasitesi yaklaşık 3 milyon yolcu olan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehrin 22 kilometre kuzeybatısında yer almaktadır. NATO üssü amacıyla inşa edilen havalimanı, sivil gereksinimler nedeniyle daha sonra ek terminal inşaatı ile sivil hava trafiğine de açılmıştır. İç hatlar ile dış hatlar terminalinin ortak olarak bulunduğu havalimanında bir de VIP terminal bulunmaktadır. Gün içinde İstanbul, Ankara ve İzmir'den uçuşlar düzenlenmektedir.

  Resmi Adı: Sivas Nuri Demirağ Havalimanı (VAS)
  Website: www.sivas.dhmi.gov.tr
  Ulaşım: Havalimanına; E88 otoyolu üzerinden, kuzeybatı yönüne 35 dakikalık bir yolculuk sonunda ulaşabilirsiniz.

  Toplu Ulaşım

  Sivas'ta toplu taşıma hizmeti belediye ve özel kuruluşlar tarafından otobüs ve dolmuşlarla sağlanmaktadır. Şehir merkezi ile ilçeleri arası ulaşımı sağlayan otobüslerden KENTKART ile yararlanılabilir. Mobil uygulaması bulunan hizmetin ödemesi kredi kartı ile yapılabilir. Yüklenen kartlardan biniş ücreti otomatik olarak düşmektedir. Havalimanı ile şehir merkezi arasında toplu ulaşım otobüslerle sağlanmaktadır. İnen her uçağın ardından bir özel kuruluş bir de belediye otobüsü, yolcuları şehir merkezine ücretli olarak taşımaktadır.

  Otogar
  Şehir merkezinde bulunan otobüs terminalinden Türkiye'nin her bölgesine şehirler arası otobüs seferleri bulunmaktadır. Otobüs terminali özellikle bayram tatillerinde oldukça yoğun olmaktadır.

  Faydalı Linkler

  Sivas Turizm Bilgisi

  Sivas Kültür ve Turizm Bilgisi