Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  ERZURUM'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Erzurum'da Araç Kiralama - En uygun fiyatlarla

  Erzurum denince hiç şüphe yok ki akla tarih ve kış sporları gelmektedir. İpekyolunun üzerinde bulunan şehir yüzyıllardır medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Selçuklu döneminden kalan Çift Minareli Medrese bunun bir kanıtı. Çeşitli efsanelere konu olan medresenin sağ minaresi sol minaresine göre daha güzel ve özenli işlemelerle yapılmış. Gezilmesi gereken bir diğer tarihi mekan da Üç Kümbetler. Selçuklu mezarlarının bulunduğu kümbetler yılın her dönemi ziyaretçi ağırlamaktadır. Tabi ki yakın tarihi düşünücek olursak Erzurum'un farklı bir önemi var. Kurtuluş Savaşı dönemi Erzurum Kongresi'nin yapıldığı Erzurum Kongre Binası gezilmesi gereken önemli bir hatıra. 23 Temmuz 1919'da yapılan kongre ile ilgili önemli notlar, resimler ve toplantının yapıldığı salon ziyaretçilere sergilenmektedir. Osmanlı döneminden kalan bir diğer önemli tarihi yer ise Rüstem Paşa Kervansarayı'dır. Kanuni Sultan Süleyman'ın sadrazamı Rüstem Paşa tarafından ipekyolu üzerine yaptırılan kervansaray, ipekyolundan geçen kervanlara han olarak hizmet vermiştir. Auto Europe üzerinden Erzurum'da araç kiralama ile siz de bu tarihi mekanları ziyaret edebilirsiniz. Kervansarayda Erzurum'un meşhur cağ kebabını ve kadayıf dolmasını mutlaka tatmalısınız.

  Türkiye'de kış sporları denince akla gelen önde gelen şehirlerden biridir Erzurum. 2011 Kış Olimpiyatları'na ev sahipliği yapan Erzurum, bu anlamda önemli bir merkez haline gelmiştir. Dünyada en iyi 18. kayak pistine sahip olan Palandöken; 2000 ve 3200 metrelik, yüksek kar kaliteli pistleri meraklılarına harika bir tecrübe yaşatıyor. Ayrıca havalimanına yakın konumuyla Palandöken'de kayak sezonu Aralık ayıyla Nisan ayları arasıdır. Erzurum'da araç kiralama ile Palandöken'e kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kayak sezonu yapacağınız seyahatlerinizde tüm kış donanımına sahip araçlar ile konforlu ve keyifli bir kiralama için websitemiz üzerinden veya müşteri temsilcilerimiz üzerinden rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Küçük bir şehir olan Erzurum'da 4 ana yol mevcuttur. Kuzey, doğu, batı ve güneybatı yönlerine yönelen bu anayollar ile diğer şehirlere ve Erzurum'un farklı noktalarına ulaşmak mümkün. E80 otoyolu, batıda Erzincan'dan sonra kuzeye yönelmektedir ve Bolu üzerinden İstanbul'a kadar ulaşım imkanı sağlamaktadır. Doğuda ise aynı otoyol Ağrı üzerinden ülke sınırları dışına kadar uzanmaktadır. Erzurum'da oto kiralama ile Palandöken'e 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Palandöken ile Erzurum arasındaki mesafe 27 kilometredir. Yaylaları ile meşhur Artvin'e D950 karayolu ile ulaşabilirsiniz; Artvin 176 kilometre kuzeyde yer almaktadır. Batıda Erzincan'a ve Türkiye'nin batısına E80 otoyolu ile gitmek mümkün.

  Otopark
  Erzurum'da aracınızı yol kenarlarına park edebilirsiniz. Şehir içinde ayrıca açık ve kapalı otoparklar da mevcut. Aracınızı 5TL ile 10TL arasında değişen ücretlere bu otoparklara bırakmanız mümkün. Palandöken'de ise oteller bölgesinde aracınızı açık ve ücretli otoparklara park edebilirsiniz. Ayrıca tüm otellerin kendi müşterileri için ayırdıkları ücretsiz otoparkları mevcut.

  Coğrafi Bilgiler

  Rakımı 1950 metre olan Erzurum, dağlarla çevrilidir. Sert karasal iklimin hüküm sürdüğü şehirde kış ayları oldukça sert ve karlı geçmektedir. Yaz ayları ise çok yüksek sıcaklıklar olmamakla birlikte güneşli ve 23 derece civarıdır. Toplam nüfusu yaklaşık 760.000 olan Erzurum'da kış aylarında ortalama sıcaklık eksi 15 derecedir.

  Palandöken
  Palandöken dağının kuzey yamacı kayak merkezidir. Zirvesinin yüksekliği 3125 metredir. Zirveye giden yol kayak merkezinden geçmektedir. Oteller bölgesi 2100 metre yüksekliktedir. 24 saat Jandarma ekiplerinin görev yaptığı dağda, kayakçı ve dağcılar için tüm güvenlik önlemleri alınmaktadır. Zirveye giden yolda kayak sezonunda telesiyej çalışmaktadır. Ayrıca zirveye yakın noktalarda kapalı ve ısıtmalı; yiyecek ve içecek bulunan kafeteryalar mevcuttur.

  Erzurum Havalimanı

  Şehrin kuzeydoğusunda bulunan havaalanına D100 karayolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine 12 kilometre mesafede bulunan havalimanının 530 araç kapasiteli otoparkı mevcuttur. Tüm yıl İzmir, İstanbul, Ankara ve Antalya'dan uçuşların bulunduğu havalimanı, 2015 yılında yaklaşık bir milyon yolcuya hizmet vermiştir. Kayak sezonu ile birlikte havalimanı da yoğunlaşmaktadır.

  Adı: Erzurum Havalimanı (ERZ)
  Website: www.erzurum.dhmi.gov.tr
  Telefon: +90 (0) 442 327 28 35

  Toplu Ulaşım

  34 otobüs hattı ve bir o kadar da dolmuş hattı ile şehir içi ulaşımı sağlanmaktadır. Şehir merkezinden Palandöken'e servis araçları ile ulaşmak mümkün. Ayrıca şehirler arası ulaşım için otobüs terminalinin bulunduğu Erzurum'da, Karadeniz şehirlerine, batıya ve yakın şehirlere şehirler arası otobüs seferleri bulunmaktadır.

  Faydalı Linkler

  Erzurum Turizm Bilgisi