Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  MALATYA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Malatya'da Araç Kiralama - En uygun fiyatlarla

  Doğu Anadolu'nun önemli şehirlerinden olan Malatya'da araç kiralama havalimanı veya şehir merkezinden yapılabilir. Dilerseniz aracınızı Malatya'dan teslim alabilir ve Anadolu turunuza devam ettiğiniz diğer şehirlerden birinde iade edebilirsiniz.

  Malatya tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yaptığından oldukça zengin bir kültüre sahiptir. Doğa güzellikleri, arkeolojik alanları ve tarihi camileri ile ünlü olan şehir; kayısısıyla da oldukça ünlüdür. 1224 yılında Anadolu Selçuklu devleti tarafından yeniden inşa edilen Ulu Cami, zengin çini süslemeleri ile gezilmesi gereken yerlerden birisidir. Malatya'da araç kiralama yaparak gezebileceğiniz diğer bir nokta ise Günpınar Şelalesi. Etrafında doğal yürüyüş parkuru bulunan şelale, ilkbahar ve yaz aylarında çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Şehir merkezine yakın konumda bulunan Turgut Özal Parkı da ailenizle birlikte yürüyüşler yapıp keyifli vakit geçirebileceğiniz diğer bir güzellik.

  Dünya çapında üne sahip olan Malatya kayısısının tadına bakmadan dönmemenizi tavsiye ederiz. Kuru kayısı, kayısı pestili, kayısı reçeli gibi faklı çeşitlerde satılan bu lezzet harikasını, şehir pazarlarında bulabilirsiniz. Auto Europe ile gerçekleştireceğiniz Malatya turunuza son verirken, sevdiklerinize götürebileceğiniz en güzel hediyedir aynı zamanda.

  Trafik ve Otopark

  Malatya'da şehir içi trafiği oldukça rahat. Alt geçitler, kavşaklar ve trafik ışıklarıyla oldukça düzenli olan şehir trafiği yalnızca sabah ve akşam saatlerinde ana arterlerde yoğunlaşmaktadır. Doğu Anadolu'daki üç karayolun kesiştiği noktada bulunan Malatya'dan diğer şehirlere de ulaşım oldukça rahat. Güneyden D850, doğu ve batıdan D300, kuzeyden D260 ve yine doğudan uzanan D875 karayolları Malatya şehir merkezine yakın konumdan geçmektedir. Bu karayollar ilçeler arası ulaşımda da kolaylık sağlamaktadır. Malatya'da oto kiralama ile diğer şehirlere de rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Elazığ'a D300 karayolu üzerinden 2 saat 15 dakikalık araç yolculuğun ardından ulaşmak mümkün.

  Otopark
  Malatya'da aracınızı park yasağı bulunmayan birçok sokak ve cadde kenarına park edebilirsiniz. Şehir içinde birçok noktada bulunan açık otoparkları da ücretli olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinde birçok noktada Parkmetre alanları bulunmaktadır. Ücret, park noktalarında bulunan Parkmetre görevlileri tarafından nakit olarak alınmaktadır.

  Coğrafi Bilgiler

  Karasal iklime sahip olan şehir kış aylarını soğuk ve karlı, yaz aylarını ise sıcak geçirmektedir. Kurulan birçok baraj nedeniyle şehir havası yumuşamıştır. Yaz aylarında sıcaklıklar 35℃'leri bulurken kış aylarında 0℃'lere kadar düşmektedir. Fırat Nehri'nin büyük bir kısmı Malatya'nın doğusundan geçmektedir. Nüfusu yaklaşık 782.000 olan şehrin ekonomik kaynağı büyük oranda kayısı üretimden ve ihracatından oluşmaktadır.

  Malatya Havalimanı

  Şehir merkezinin yaklaşık 30 kilometre kuzeybatısında bulunan havalimanı, yıllık ortalama 750.000 yolcuya hizmet vermektedir. Yıl boyunca İstanbul, Antalya, İzmir ve Ankara'dan uçuşlar düzenlenmektedir.

  Resmi Adı: Malatya Erhaç Havalimanı (MLX)
  Website: www.malatya.dhmi.gov.tr
  Ulaşım: Şehir merkezinden D300 ve D875 karayolları üzerinden ulaşılabilir. Ayrıca tüm havayolu şirketleri için 2 saat öncesinde şehir merkezinden havalimanına servis araçları hareket etmektedir.

  Toplu Ulaşım

  Malatya'da şehir içi toplu ulaşım hizmeti otobüs, dolmuş ve trambüslerle sağlanmaktadır. Şehir merkezi ve ilçeler arası 2000'in üzerinde durak sayısıyla toplu taşımada oldukça gelişmiş bir şehirdir.

  Trambüs
  36 kilometrelik hat üzerinde hizmet veren trambüsler tamamen elektrik ile çalışmaktadır. Çevre dostu olan bu ulaşım aracı Yeşilyurt Belediyesi ile İnönü Üniversitesi arasında hizmet vermektedir.

  Faydalı Linkler

  Malatya Turizm Bilgisi