Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  DENİZLİ'DE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Denizli'de Araç Kiralama - En cazip fırsatlarla

  Nüfusu yaklaşık bir milyon olan Denizli, tekstil ürünleri ve termal otelleriyle ünlü bir şehirdir. Ege bölgesinde yer alan Denizli'nin güneyi Akdeniz bölgesidir. Ege ile Akdeniz bölgelerinin ortasında bulunan Denizli'de araç kiralama ile tüm kıyıyı dolaşabilirsiniz. Denizli Karahayıt'ta termal oteller mevcut. Karahayıt, kırmızı termal suyu ile ünlüdür. Oldukça şifalı ve mineral zengini olan bu su için Türkiye'nin birçok bölgesinden insanlar gelmektedir. Karahayıt'ın yakınında bulunan antik kentler de bölgenin en çok ziyaret edilen noktası. Hierapolis, Laodikeia ve Tripolis antik kentleri bunlardan yalnızca birkaçı. Ayrıca el dokumacılığı ile ünlü Buldan ilçesini de atlamamak gerek. Auto Europe üzerinden Denizli'de oto kiralama ile ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri de burasıdır. Denizli denince tabi ki akla ilk gelen yer Pamukkale. Kaynak suların kirecinden oluşmuş travertenler UNESCO dünya mirası listesinin gözdelerindendir. Yılda iki milyon turistin ziyaret ettiği Pamukkale, doğanın bölgeye bir armağanı. Şehrin 16 kilometre kuzeyinde bulunan Pamukkale'yi çok uzaktan görmek mümkün. Güneş ışığı vurduğunda parlak çiğ beyaz rengi, dünyaya düşmüş bir pırlanta gibi adeta.

  Trafik ve Otopark

  Şehir içinde trafik yoğunluğundan bahsetmek pek mümkün değil.Kuzeyden şehrin içine giren ve güneydoğudan terk eden E87 otoyolu şehrin en önemli ulaşım kaynağı. Kuzey yönünde 16 kilometre mesafede bulunan Pamukkale'ye de E87 otoyolu üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Karahayıt ve antik kentler de aynı yönde bulunmaktadır. Denizli'de araç kiralama ile yakın çevredeki birçok tatil mekanına ulaşmak mümkün. Güneybatıda bulunan Marmaris'e D330 karayolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Marmaris 192 kilometre mesafede. Kuzeybatıda bulunan İzmir'e de 238 kilometrelik bir yolculukla E87 otoyolu üzerinden ulaşmak mümkün.

  Otopark
  Denizli'de turistik mekanlarda otoparklar ücretsiz. Şehir içinde ise açık ve ücretli otoparklara aracınızı park edebilirsiniz. Ayrıca şehirde bulunan otellerin de kendilerine ait otoparkları bulunmakta ve bu otoparklar otel müşterilerine tahsis edilmiştir.

  Coğrafi Bilgiler

  Kuzeyi Ege, güneyi ise Akdeniz bölgesi olan Denizli, her iki bölgenin de ortasında bulunmaktadır. Dağların Ege denizine döğru dikine uzanması nedeniyle tüm yıl boyunca denizden rüzgarlar alan bölge oldukça havadardır. Kış ayları ılık ve yağışlı geçmektedir ve 7 ile 10 derece arasındadır. Yaz ayları ise sıcak olan şehirde sıcaklık 30 derece civarındadır. Nüfusu bir milyon olan Denizli'nin %59'u ormanlıktır.

  Denizli Havalimanı

  Denizli Çardak Havalimanı oldukça küçük ve yoğunluğu olmayan bir havaalanıdır. Uçuşlar genelde karşılıklı olarak İstanbul'dan yapılmaktadır. Havalimanı iki terminalden oluşmaktadır ve kapasitesi yıllık 2,2 milyon yolcudur. Resmi rakamlara göre 2013 yılında yaklaşık 281.000, 2014 yılında yaklaşık 404.000 ve 2015 yılında yaklaşık 509.000 yolcuya hizmet vermiştir.

  Adı: Denizli Çardak Havalimanı (DNZ)
  Ulaşım: Havalimanı şehrin doğusunda yer almaktadır. D320 karayolu üzerinden 68 kilometre mesafededir.
  Website: www.cardak.dhmi.gov.tr

  Toplu Ulaşım

  Denizli'de şehir içi ulaşımı otobüs ve dolmuşlarla yapılmaktadır. 43 otobüs hattı ile belediye otobüsleri ortalama her 10 dakikada bir sefer gerçekleştirmektedir. Belediye ulaşım araçlarından Denizli kart ile de yararlanmak mümkün. Kontörlü olan kartlara önceden para yükleyerek ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz.

  Otogar
  Denizli'de şehirler arası kara ulaşımını sağlayan bir de otobüs terminali bulunmaktadır. Mart 2014'te yenilenmiş haliyle hizmete giren otogar resmi rakamlara göre 1,5 yılda 11 milyon yolcuya hizmet vermiştir. Türkiye'nin her bölgesine otobüs seferleri bulunan otogardan, Pamukkale'ye de ücretli servis araçları vardır. Ayrıca bazı otellerin de kendilerine ait servis araçları bu otogardan otel müşterileri için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

  Faydalı Linkler

  Denizli Turizm Bilgisi