Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  BODRUM'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Bodrum'da Araç Kiralama ile tatil başlasın

  Plajlarıyla, deniziyle, restaurantlarıyla, gece hayatıyla, balıkçıları ve sünger avcılarıyla, tarihi kalesiyle tam bir tatil cennetidir Bodrum. 90'lı yıllarda Bodrum denince akla gelen sakinlik, ücra bir köşede içilen sıcak bir çay, Beyaz Ev'de bir bira veya kimilerine göre sorunlardan uzaklaşmak için kaçış noktasıyken; bugün Bodrum hem egenin hem de Türkiye'nin önemli tatil noktalarından biri olmuştur.

  Bodrum'da gezilecek ve görülmesi gereken çok yer olduğu gibi yapılması gereken çok da aktivite vardır; tabi eşsiz denizine girmekten vakit bulabilirseniz. Tüm yarımada birbirinden güzel koylar ve plajlarla doludur. Ayrıca günlük tekne turlarıyla da eğelenceli yolculuklarla çevrede bulunan diğer koylara gidebilirsiniz. Tüm gününüzü güneşlenerek ve denize girerek geçirdikten sonra, ege mutfağından farklı tatlarla doyamayacağınız bir akşam yemeği ardından kendinizi Bodrum çarşısında bulabilirsiniz. Hem ilgi çekici alış veriş seçenekleri hem de tarihi taş evleri ile Bodrum çarşısı oldukça sevimli. Dar sokaklar yaz aylarında kapasitesinin üzerinde bir kalabalığı ağırlamaya çalışsa da; herkesin ortak sevgilisi Bodrum bunu farketmenize fırsat dahi vermeyecektir.

  Geçmişi çok uzun yıllara dayanan sünger avcılığı önceleri bölgenin geçim kaynağı iken günümüzde ise tutku ve ilgi çekici hikayeler halini almıştır. Bodrum merkezde gezilmesi gereken yerler Bodrum Kalesi, Su Altı Müzesi ve Zeki Müren Sanat Müzesi olarak özetlenebilir. Gece hayatıyla da ünlü olan Bodrum'da zevkinize göre her tür eğelence mevcut. Arka fondan gelen sakin bir müzik, sörfçü barında bir bira, canlı müzik eşliğinde yenen bir akşam yemeği veya sabahın ilk saatlerine dek sürecek bir DJ performansı.. Cömert eğelence anlayışıyla Bodrum, sizi bu konuda doyum noktanıza ulaştıracaktır. Yarımadanın diğer kıyılarında bulunan Bitez, Gümbet, Turgutreis, Yalıkavak ve Gündoğan gezilmesi gereken diğer noktalar. Bodrum'da araç kiralama sayesinde tüm yarımadayı doyasıya gezebilir; Bodrum tatilinize Auto Europe ile özgürlük katabilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Kış aylarında sakin olan trafik yaz aylarında oldukça yoğunlaşmaktadır. Özellikle kavşaklarda dakikalar alacak bekleme süreleri yaşanabilir. Fakat yeşil dalga sistemi sayesinde hızınızı iki ışık arasında saatte 70 kilometreye sabitlediğinizde tüm ışıklarda yeşille karşılaşacaksınız. Bu sayede gitmek istediğiniz noktaya bekleme yapmadan gidebilirsiniz. Bodrum merkezde tek yön olan caddelerde kaçırdığınız bir noktaya tekrar başa dönerek ulaşabilirsiniz. Son yıllarda yapılan asfaltlama çalışmaları araç kullanmayı kolaylaştırsa da; kış aylarında yaşanan su baskınları nedeniyle yollar her yıl zarar görmektedir. İyi bir trafik tabela düzeni olan Bodrum'da gitmek istediğiniz noktaya tabelaları takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehre yaklaşırken Torba ve Bodrum kavşakları trafiği oldukça rahatlatmış, hız kesmeden yolunuza devam etmenizi sağlamıştır. Bodrum'da araç kiralama havalimanından yapılabilir ve 30 dakikalık bir sürüşün ardından Bodrum merkeze ulaşabilirsiniz. Bodrum'dan kiralık aracınızla yapacağınız 2 saat 15 dakikalık yolculuğun ardından Marmaris'e de ulaşabilirsiniz.

  Otopark
  Bodrum'da birçok noktada ücretli otoparklar mevcuttur. Tercihe göre ara sokaklarda da merkeze yakın yerlerde ücretsiz olarak yol kenarlarına park edilebilir. Bodrum merkezde ise birçok yerde açık ve kapalı otoparklar vardır. Saatlik ücret tarifesi uygulayan bu otoparklar 24 saat hizmet vermektedir. Kiralık aracınızı bu otoparklara bırakıp çarşı gezinize hemen başlayabilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  Bodrum, Muğla'nın batısında yarımada şeklinde, ege kıyısında yer almaktadır. Yaz ayları sıcak ve kurak geçen Bodrum'da kış ayları ılık ve oldukça yağışlıdır. Nem oranının düşük olması ve rügarlı olması Bodrum havasını keyifli hale getirmektedir. 1970 yılından bu yana sadece bir kez kar yağışı görülmüştür. Bitki örtüsü çam ormanları ve dikenli otlarla kaplı olan Bodrum'da orman alanları son yıllarda yaşanan orman yangınları nedeniyle azalmıştır. Yerel nüfusu 160.000 civarında olmasına rağmen özellikle dönemsel gelen yazlıkçıları ve turistleri ile bu sayı katlanmaktadır.

  Bodrum-Milas Havalimanı

  Adından da anlaşılacağı üzere havalimanı Milas'ta bulunmaktadır ve yaklaşık 30 dakikalık bir araç yolculuğu mesafesindedir. Yeni inşa edilen uluslar arası terminali ile gittikçe büyüyen talebe en iyi şekilde cevap veren havalimanından kış aylarında iç hatlarda İstanbul havalimanlarından ve Ankara Esenboğa'dan; yaz aylarında ise tüm Türkiye ve Avrupa'nın farklı noktalarından uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Bodrum'da oto kiralama, havalimanından veya ilçe merkezinden yapılabilir.

  Adı: Bodrum-Milas Havalimanı (BJV)
  Website: www.dhmi.gov.tr

  Toplu Ulaşım

  Bodrum'da toplu ulaşım belediye otobüsleri ve özel dolmuşlarla yapılmaktadır. Merkezde bulunan otogardan neredeyse her beldeye dolmuş ile seyahat edilebilir. Bazı dolmuşlar klimalıdır ve rahat bir ulaşım sağlamaktadır. Mesafeye göre çok da pahalı olmayan dolmuşlar turistler tarafından da sıkça kullanılmaktadır. Özellikle gece geç saatlere kadar hizmet vermesi de diğer bir avantajıdır. Havalimanından Bodrum merkezine, özel ve belediye servis araçları mevcuttur.

  Faydalı Linkler

  Bodrum Turizm Bilgisi