Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  ELAZIĞ'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Elazığ'da Araç Kiralama Auto Europe kalitesiyle

  Elazığ, nüfusuyla Erzurum, Malatya ve Van'ın ardından Doğu Anadolu'nun en büyük dördüncü ilidir. Anadolu ve Mezopotamya'yı birbirine bağlayan yolların geçiş güzergahında olduğundan tarih boyunca birçok kültür ve medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. Kaleleri, müzeleri, kaplıcaları, tarihi ve kültürel yerleriyle önemli de bir turizm noktasıdır. Auto Europe üzerinden Elazığ'da araç kiralama ile tüm şehri ve hatta bölgeyi gezebilirsiniz. Kiralık aracınızı Elazığ'da hem havalimanı hem de şehir merkezinden teslim almanız mümkün. Tarih meraklısı müşterilerimize Elazığ'da oto kiralama işlemlerini tamamladıktan sonra mutlaka Elazığ Etnoğrafya Müzesi'ni gezmelerini tavsiye ederiz. Müzede yüz yıllar öncesine hatta milattan önceki dönemlere ait eserler ve kalıntılar sergilenmektedir.

  Sürsürü bağları ile ünlü Elazığ'da sürsürü üzümü olarak da bilinen öküzgözü üzümü yetiştirilmektedir. İri, dolgun ve hafif taneli olan bu üzümden yapılan şaraplar yıllandırılmaya uygundur. Elazığ'a geldiğinizde mutlaka öküzgözünden yapılmış şarapların tadına bakmanızı öneririz. Elazığ denince akla tabi ki Elazığ mutfağı da gelmektedir. Tıpkı diğer şehirlerde de olduğu gibi eşsiz lezzetler başınızı döndürebilir. Şehrin birçok noktasında gözünüze çarpan ve ummadığınız tatları önünüze seren restaurantları ziyaret etmenizi öneririz. Elazığ'ın harika tatları arasında akla kat kat yufka arasına ceviz ve kıymadan oluşan harcın eklenip pişirilmesiyle oluşan Gömbe, tüm Türkiye'de yalnızca ismi dahi ağız sulandıran İçli Köfte, Sırın ve Dolanger Tatlısı gelmektedir. Tüm bu lezzetlerin ardından yöreye has Çedene yani Menengiç Kahvesi'yle de kapanışı yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

  Trafik ve Otopark

  Elazığ'da şehir içi trafiği genel olarak akıcıdır. Şehrin içine kuzeybatıdan bağlanan D260 karayolu, güneybatıdan D300 karayolu ve güneydoğudan D885 karayolu; şehir ulaşımında da önemlidir. Batıdan şehir içine bağlanan D260 karayolu merkezde Atatürk Bulvarına dahil olmaktadır. Güneyden gelen D300 karayolu ise şehrin güneyinden geçerek Elazığ çevre yolunu oluşturmaktadır. Elazığ'da araç kiralama ile Hazar Gölü'ne D885 karayolu ile 29 kilometre sonra ulaşabilirsiniz.

  Otopark
  Şehir merkezinde bazı caddeler üzerinde tek tarafa park imkanı sağlanmıştır. Şehrin güneydoğusunda ise iki adet büyük, açık ve ücretli otopark bulunmaktadır. Bu otoparklar Elazığ otogarına da yakın konumdadır.

  Coğrafi Bilgiler

  Nüfusu yaklaşık 580.000 olan Elazığ, Doğu Anadolu'nun yukarı Fırat bölümünde yer alır. Karasal iklimin etkisinde olan şehir; kış aylarını sert soğuklarla, yaz aylarını ise sıcak ve kurak bir havayla geçirmektedir. En çok yağış ilkbahar aylarında yaşanmaktadır. Bu da Elazığ ve çevresinde tarım çeşitliliği sağlamaktadır.

  Elazığ'da oto kiralama fırsatlarından kış aylarında yararlanırken aracınıza kışlık donanım talep etmeyi unutmayın. Kışlık donanım hakkında bilgi için 0850 390 28 67 nolu telefondan müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

  Elazığ Havalimanı

  İlk olarak 1940 yılında hizmete açılan Elazığ Havalimanı, yeni terminal binası ile son halini 2012 yılında almıştır. Resmi rakamlara göre 2015 yılında yaklaşık 956.000 yolcuya hizmet veren havalimanından; İstanbul, Ankara, İzmir ve sezonluk olarak da Düsseldorf, Frankfurt am Main ve Hannover'den uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

  Adı: Elazığ Havalimanı (EZS)
  Website: www.elazig.dhmi.gov.tr
  Ulaşım: Elazığ şehir merkezinden Cahit Dalokay Blv. üzerinden, Elazığ-Pertek yolunu takip ederek 33 dakikada ulaşılabilir. Havalimanının merkeze olan mesafesi 21 kilometredir.

  Toplu Ulaşım

  Elazığ'da toplu taşıma hizmeti otobüs ve dolmuşlarla sağlanmaktadır. 35 adet belediye otobüs hattına ek olarak bir o kadar da özel işletme otobüs hatları ile şehir içi ulaşımı başarıyla yürütülmektedir. Belediyeye bağlı toplu taşıma araçlarına El-Kart temin ederek binebilirsiniz.

  Otogar
  Sanayi Mahallesi mevkiinde olan otobüs terminalinden Türkiye'nin her bölgesine şehirler arası otobüs seferleri düzenlenmektedir.

  Faydalı Linkler

  Elazığ Turizm Bilgisi