Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  DÜSSELDORF'TA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Düsseldorf'ta Araç Kiralama - En uygun fiyatlarla

  Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin başkenti olan Düsseldorf’ta araç kiralama teslim alış noktasını rezervasyonunuz sırasında Düsseldorf Havalimanı, dönüş istasyonu ise şehir ofislerinden biri olarak seçebilirsiniz. Ayrıca tren garlarında bulunan kiralama istasyonlarından birinde aracınızı teslim alabilir, dileğinize göre şehir içersinde bulunan farklı bir istasyonda kiralamanızı sonlandırabilirsiniz.

  Dünyaca ünlü ve Almanya'nın Paris'i olarak adlandırılan Düsseldorf'ta mağaza, restoran ve kafelerin bulunduğu "KÖ" olarak da bilinen Königsallee Caddesine kesinlikle uğramayı unutmayın. Auto Europe ile gerçekleştirdiğiniz araç kiralamanıza Düsseldorf'ta başlayarak, Almanya'nın birçok şehrine seyahatler düzenleyebilirsiniz. Düsseldorf'a olan yakınlığı ile bilinen Köln şehrinde bulunan Köln Katedrali'ni ziyaret ederek seyahatinize farklı bir yön katabilirsiniz.

  Düsseldorf'ta Trafik ve Otopark

  Düsseldorf trafiğinden sorumlu olan Trafik Dairesi, şehir içersinde trafiğin akıcı ve güvenli olması adına birçok önlemler almış bulunmaktadır.

  • Trafik lambalarının altında görebileceğiniz "yeşil ok", trafik lambasının kırmızı olmasına rağmen sağ dönüşlerde bekleme yapmadan dikkatlice geçilmesi gerektiği anlamına gelmektedir. Şehrin içersinde şu anda yaklaşık olarak 30 serbest geçiş okları bulunmaktadır.
  • Okulların önünde çocukların güvenliğini arttırmak için araç park etmek kesinlikle yasaktır ve durma yasağı uygulanmaktadır. Bu yasaklar Düsseldorf Belediyesinin Zabıta Müdürlüğü tarafından yoğun olarak kontrol edilmektedir.
  • Yerleşim yerleri içersinde genelde hız sınırları 30 km olarak belirlenmiştir. Hız sınırları levhalar ile belirtilmiştir. Yavaş araç kullanımı ile çocukların ve yaşlıların güvenliğini arttırmak amaçlanmıştır.
  • Levhalarda "Blaue Zone" olarak belirtilen alanlarda araçların park edilmesi ücret karşılığında serbesttir.

  Otopark

  Düsseldorf şehrinde gelişmiş bir otopark sistemi bulunmaktadır. Bilgi verici ve zaman kazandıran otopark sistemi sayesinde kiralık aracınızı kolaylıkla park edebilirsiniz.

  • Otoparklar renklerle işaretlenmiş olduğundan, otopark levhaları da otoparkların rengindedir.
  • Otoparkların doluluğu girişlerde bulunan ekranlardan görüntülünmektedir.
  • Otopark ücretleri 3 alana göre belirlenmektedir. Şehir merkezine daha yakın olan otoparklar genelde daha pahalıdır.
  • Otopark biletleri madeni para, ATM kartları ya da akıllı telefonlar ile satın alınabilmektedir.

  Coğrafi Bilgiler

  Köln'den sonra Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin en büyük ikinci şehri Düsseldorf'tur. Düsseldorf'ta yaklaşık olarak 600.000 kişi yaşamaktadır ve yerleşim yerleri ağırlıklı olarak Ren nehrinin sağ kıyısındadır.

  Düsseldorf kışları Almanya'nın en ılık havasına sahiptir. Kışları kar yağışının da pek görülmediği Düsseldorf'ta, yazları ise orta sıcaklıkta ve yağmurlu geçmektedir. Düsseldorf'ta araç kiralama ile ani bastıracak yağmurdan olumsuz etkilenmeden seyahatinize devam edebilirsiniz.

  Düsseldorf Havalimanı

  Yolcu kapasiteleri göz önünde bulundurulduğunda Almanya'nın en büyük üçüncü havalimanı konumunda olan Düsseldorf Havalimanının önünde Münih ve Frankfurt Havalimanları bulunmaktadır. Bu havalimanından hergün 77 havayolu şirketi 50 farklı ülkeye uçuşlarını gerçekleştirmektedir. Havalimanı Düsseldorf şehir merkezinin sadece 6 km kuzeyindedir.

  Düsseldorf Havalimanı (DUS)
  Website: www.dus.com
  Adres: Flughafenstraße 105, D - 40474 Düsseldorf, Almanya
  Telefon: +49 (0) 211 421-0
  Faks: +49 (0) 211 421-6666
  Ulaşım: Havalimanına A44 otoyolundan rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

  Toplu Ulaşım

  Düsseldorf havalimanın yanı sıra otobüs ve tren ile ulaşım imkanıda sunmaktadır.

  Tren
  Düsseldorf Havalimanı, Tren Garı ve terminaller arasında asma raylı tren olan "Skytrain" ile ücretsiz olarak ulaşımınıza sağlayabilirsiniz.

  Düsseldorf Havalimanı, Terminal S-Tren Garı S11 numaralı trenin son istasyonu olup terminal C'nin hemen altında bulunmaktadır.

  Otobüs
  SB51, 721, 760 ve 896 hat numaralı otobüslerle Düsseldorf Havalimanına rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

  Faydalı Linkler

  Almanya Seyahat Bilgisi