Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  DRESDEN'DE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Dresden'de Araç Kiralama En iyi fiyat garantisiyle

  Seyahatinize Dresden'de araç kiralama ile özgürlük mü katmak istiyorsunuz? Auto Europe ile tüm araç kiralama firmalarının fiyatlarını ve sundukları avantajları karşılaştırabilirsiniz. Bu sayede size en uygun ve tam da ihtiyacınıza göre bir rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz. Mini kategoriden, 4x4'lere kadar tüm araç kategorilerini inceleyebilir; seyahatinizde size ve ailenize en uygun aracı tercih edebilirsiniz.

  Dresden'de araç kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra tüm belgelerin tarafınıza ulaştığından emin olunuz. Ehliyetinizle birlikte geçerli bir pasaport, kredi kartınız ve Auto Europe voucher belgenizle (Rezervasyon belgesi) birlikte araç alımı için istasyonda olmanız gerekmektedir. Aracı alırken aracı incelemenizi tavsiye eder ve her hangi bir hasar farketmeniz durumunda kiralayıcı firma çalışanlarını bilgilendirmenizi öneririz. Dresden'de kiralık araç deneyimini trafikte vakit kaybetmeden yaşamak için navigasyon rezerve etmenizi de tavsiye ederiz. Tüm araç kiralama işlemleriniz ve sorularınız için bize 0850 390 28 67 numaralı telefondan ulaşabilir, uzman ekibimize her konuda danışabilirsiniz.

  Trafik ve Ulaşım

  A4 otobanı ile Chemnitz-Erfurt yönünde beş adet bağlantı yolu bulunmakta ve şehrin kuzey batısına yönlendirmektedir. A4'ten bağlanabileceğiniz A13 ile Berlin ve Dresden'in batısından A14 ile Leipzig yönüne gidebilirsiniz. A17 otobanı Dresden'in batısında başlar ve aynı zamanda E55 adlı Avrupa otobanıdır. Bu otobanla Prag'a kadar gidilebilir. Dresden'de araç kiralama oldukça rahatlık sağlamaktadır. Yolların genişliği ve trafiğin genelde akıcı olması araç kullanımını rahatlatmaktadır.

  Otopark
  Şehir içinde cadde kenarlarında park yeri aramak oldukça vakit alabilmektedir. Ancak katlı otoparklar buna alternativ olarak yeterli sayıda park imkanı sağlamaktadır. Dresden Otopark'ı 480 park yeri ile hizmet vermektedir. Buraya araçlarınızı günlük veya haftalık olarak bırakabilirsiniz ve aracınızı 24 saat alabilirsiniz. Şehre 10 dakikalık yürüme mesafesinde aracınızı park edebileceğiniz çok sayıda müsait alan bulunabilir.

  Coğrafi Bilgiler

  Dresden, Saksonya eyaletinin başkentidir ve Elbe nehri kenarında bulunmaktadır. Mimari yapısı ve doğasıyla Floransa'yı andıran şehir Elbflorenz olarak da adlandırılmaktadır. Şehir, Prag ve güney doğu Avrupa ile Berlin ve kuzey Almanya'yı bağlayan otoban hattı üzerinde bulunduğundan çok fazla göç alarak gittikçe genişlemiştir. Örneğin güney doğu Avrupa'dan Hannover yönüne, ordan da Hamburg'a ulaşmak için Dresden'den geçmek gerekmektedir. Şehrin nüfusu 525.000 civarındadır.

  Dresden Havalimanı

  Uluslar arası bir havalimanı olan Dresden Havalimanı, şehrin 9 km kuzeyinde bulunmaktadır. Kiralık aracınızla havalimanından A4 ve A13 karayolları üzerinden B97'ye bağlanarak şehir merkezine ulaşmak mümkün. Havalimanında yaklaşık 3000 park yeri hizmet vermektedir.

  Adı: Dresden Uluslararası Havalimanı
  Website: www.dresden-airport.de
  Telefon: +49 351 881 3360

  Toplu Ulaşım

  Dresden yakın mesafe ulaşım hattı ile Almanya'nın en yoğun hatlarından birine sahiptir. Şehir içinde otobüs ve tramvaylar, daha uzak mesafeler için S-Bahn olarak adlandırılan banliyö hafif metroları hizmet vermektedir. Uzak mesafeler için iki adet tren istasyonu bulunmakta. Buralardan Almanya'nın çoğu şehrine direk veya aktarmalı olarak ulaşmak mümkün. Turistler için ideal olan, şehir içi ulaşımında Dresden Card alarak tüm ulaşım araçlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca bu kartla ulaşım araçları yanısıra; 12 müze ve daha birçok etkinliğe ücretsiz giriş yapabilirsiniz.

  Faydalı Linkler

  Almanya Seyahat Bilgisi