Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  ALMANYA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Almanya'da Araç Kiralama En iyi fiyat garantisiyle

  Geçtiğimiz 60 yıl içersinde sürekli gelişmekte olan Auto Europe, küçük bir Kuzey Amerikalı şirket görünümünden uzaklaşarak, dünya çapında 180 ülkede 24.000 istasyonda en cazip fiyatlara yüksek kalitede araç kiralama hizmeti sunan, uluslararası oto kiralama aracı kurumu olarak hizmet vermektedir. Lider uluslararası ve yerel araç kiralama şirketleri ile olan ortaklığımız sayesinde, Almanya seyahatiniz için geniş filomuzdan seçebileceğiniz, birçok havalimanı, tren garı ya da şehir merkezlerinde bulunan istasyonlarımızdan teslim alabileceğiniz modern araçları sunabilmekteyiz. Böylece tercihleriniz doğrultusunda alış istasyonunu istediğiniz gibi seçebilme özgürlüğüne sahipsiniz. Auto Europe, Almanya'da Münih, Frankfurt ya da Berlin gibi büyük şehirler başta olmak üzere 327 üzeri il ve ilçede, araç kiralama hizmeti sunmaktadır. Sayfanın üst bölümünde bulunan arama motorunu kullanarak, tercihlerinize uyan cazip araç tekliflerimize göz atıp, Almanya’da araç kiralama fırsatlarından faydalanın.

  Trafik Kuralları ve Akaryakıt Dolumu

  • Sürücü dahil olmak üzere araç içinde bulunan tüm yolcuların emniyet kemeri takma zorunluluğu vardır.
  • 12 yaş ve boyları 150 cm altında olan çocukların, yaş ve kilolarına uygun olan çocuk koltukları ile seyahat etmeleri gerekmektedir.
  • Çocuk koltuğunun ön sağ koltukta kullanılması halinde hava yastığı kapatılmalıdır.
  • Akaryakıt istasyonlarının çoğunda ödemelerinizi kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz. Küçük şehirlerde ise bazı akaryakıt istasyonlarında kredi kartı ile ödeme yapılamamaktadır.
  • Almanya'da çoğu Avrupa ülkesinde olduğu gibi, akaryakıt dolumu müşteri tarafından yapılmaktadır. Akaryakıt istasyonlarında pompacıların bulunmaması Almanya için normal bir durumdur.
  • Almanya'da araç kullanırken hız limitlerine kesinlikle uyulması gerekmektedir.
  • Almanya otoyollarında, trafik levhaları aksi bir durumu belirtmemiş ise hız limiti yoktur. Araçların ortalama 130km hız ile kullanılması tavsiye edilmektedir. Yerleşim yerlerinde hız limitleri 30 km ile 50km olarak belirlenmiştir.
  • Kar zincirleri takılı olan araçlar ile 50km üzeri hız yapılması yasaktır.
  • Alkol sınırı %0,5 promil olarak belirlenmiştir. 21 yaş altında olan ya da sürücü belgesinin düzenlenme tarihi 2 yılın altında olan sürücülerin alkol kullanım oranı kesinlikle %0,0 promil üzerine çıkmaması gerekmektedir.
  • Almanya yasalarına göre oto kiralama şirketleri araçları Ekim - Mart ayları arasında kışlık lastikler ile donatılmalıdır. Bazı kiralamalarda kışlık lastik bedeli ana paket fiyatlarına dahil olsa da, çoğu oto kiralama şirketi aracı teslim alırken ek olarak kışlık lastik ücret tahsil etmektedir. Kiralama yaparken websitemizde, ana sayfa üzerinden genel şartlar ve koşullarda ya da Voucher üzerinde bu ücretler hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.
  • Çevre düzenlemesi bağlamında, Almanya'da "Yeşil Bölge" olarak adlandırılan çevre koruma bölgeleri oluşturulmuştur. Bu bölgelerde sadece yeşil etiketli araçların trafiğe çıkması serbesttir. Almanya'daki kiralık araçların çoğu bu etikete sahip olduklarından, tüm bölgelere rahatlıkla seyahat edilebilmektedir. Aracınızı Almanya dışında bir ülkeden kiralamış bulunuyorsanız ve çevre bölgesine giriş yapıyorsanız, bu bölgeler şehir girişlerinde “Umweltzone” (Çevre Bölgesi) yazılı trafik levhalarıyla gösterilecektir. Kiralık araçlarında etiketi olmayan kiracılar, bu bölgelere giriş yapmadan önce Trafik Ruhsat Daireleri’nden (Kfz-Zulassungsstelle), Teknik Denetim Daireleri’nden (Technische Prüfstelle) ya da otomobil tamirhanelerinden 5€ karşılığında yeşil etiketi (grüne plakette) temin edebilirler.

  Auto Europe ile Almanya'da araç kiralama işleminizi yapmadan önce hem yakıt kuralı hem de araç kiralama promosyonlarımız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Yaş Sınırlaması

  Almanya’da araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak isteyen kiracıların minimum 18 yaşında ve sürücü belgelerinin kira başlangıç tarihinden minimum 2 yıl önce düzenlenmiş olması gerekmektedir (yaş ve sürücü belgesi sınırlaması araç sınıfına ve oto kiralama şirketine göre değişebilmektedir). Aracı teslim alırken sürücü belgesinin ibraz edilmesi gerekmektedir. 25 yaş altında olan sürücülerden ek olarak genç sürücü hizmet bedeli tahsil edilebilmektedir. Yaş ve sürücü belgesi şartlarını rezervasyonunuzu gerçekleştirirken yetkilimizden öğrenebilirsiniz. Online rezervasyonlarda ise yaş ve sürücü belgesi sınırlamaları hakkında bilgiler görüntülenebilmektedir.

  Almanya'da kiralık arabanızın teslim alımı hakkında sorularınızın olması halinde Pazartesi-Pazar günleri arasında 0850 390 28 67 numaralı iletişim hattımızı arayarak bizimle irtibata geçiniz. Rezervasyon ekibimiz aklınızda olan tüm soruları memnuniyetle cevaplayacaktır.

  Otoyol Ücretleri

  Almanya’daki tüm otoyol ve köprü geçişleri ücretsizdir.

  Para Birimi

  Almanya'da ödemeler Euro ile gerçekleştirilmektedir. Genellikle havalimanlarında bulunan döviz bürolarında, Türk Lirası karşılığında Euro alabilirsiniz. Şehir merkezlerinde bulunan ATM’lerden sadece Euro çekilebilmektedir. Kredi kartları çoğu bölgede ödeme şekli olarak kabul edilse de, yine de kartınızı kullanmadan önce bankanız ile iletişime geçerek ek ücretler hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz.

  Saat Farkı

  Almanya UTC+1 saatini kullandığından, Türkiye’nin kullandığı UTC+3 saati ile arasında iki saat fark vardır. Almanya'da Mart ayının son Pazar günü, Ekim ayının son Pazar günü arasında yaz saati uygulaması uygulanmaktadır. Bu zaman diliminde saat farkı 1 saat olmaktadır.

  Sözlük

  Merhaba - Hallo
  Günaydın - Guten Morgen
  İyi günler - Guten Tag
  İyi akşamlar - Guten Abend
  En yakın polis karakolu nerede? - Wo ist die nächste Polizeiwache?
  En yakın hastane nerede? - Wo ist das nächste Krankenhaus?
  En yakın ATM nerede? - Wo ist der nächste Geldautomat?
  [konum] nerede? - Wo ist [Konum]?
  Kredi kartı ile ödeyebilir miyim? - Kann ich mit Kreditkarte bezahlen?
  Bankamatik kartı ile ödeyebilir miyim? - Kann ich mit EC-Karte bezahlen?
  Bunun fiyatı ne kadar? - Wieviel kostet das?
  Teşekkür ederim - Danke
  Para üstü kalsın - Behalten Sie das Wechselgeld

  Elektrik

  Almanya’da elektrik şebeke gerilimi çoğu Avrupa ülkelerinde olduğu gibi 220-240 volt arasındadır. C, E ve F tipi priz ve elektrik fişleri kullanılmaktadır. Türkiye ile aynı priz ve fişlerin kullanıldığı Almanya'da, dönüştürücüye ihtiyaç duyulmamaktadır.

  Vize & Büyükelçilik

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Almanya’ya seyahat edebilmeleri için schengen vizesine ihtiyaç duymaktadırlar. Bu nedenle seyahat planlamanıza vize başvurunuzu da eklemeyi unutmayınız. Vize başvurunuzu aşağıda belirtilen kurum üzerinden gerçekleştirebilir, Almanya seyahatiniz sırasında karşılaşabileceğiniz acil durumlarda ise aşağıda belirtilen Büyükelçiliğimiz ile iletişime geçerek bulunduğunuz bölgenin Başkonsolosluğu iletişim bilgilerini temin edebilirsiniz:

  iDATA İstanbul
  Adres: İnönü Mah. Cumhuriyet Cad. No:123 Giriş Kat Harbiye/Şişli - İstanbul
  Telefon: 0850 460 84 93
  Faks: 0850 460 12 96
  Web Site: randevu.idata.com.tr

  iDATA Ankara
  Adres: Remzi Oğuz Arık Mah. Atatürk Bulvarı No:231/A Çankaya - Ankara
  Telefon: 0850 460 84 93
  Faks: 0850 460 12 96
  Web Site: randevu.idata.com.tr

  T.C. Berlin Büyükelçiliği
  Adres: Tiergartenstr. 19-21 10785 Berlin
  Telefon: +49 30 275 85 0
  Faks: +49 30 275 90 915
  E-Posta: botschaft.berlin@mfa.gov.tr
  Web Site: T.C. Berlin Büyükelçiliği

  Almanya’da Karavan Kiralama

  Almanya'da karavan kiralayarak, ülkeyi bir ucundan diğer ucuna seyahat ederek keşfedin! Kuzeyde bulunan Sylt Adasından, doğa yolculuğuna doğru ülkenin güneyine Alp Dağlarına seyahat ederek yeni bir dünya ile tanışın. Berlin, Hamburg, Münih ya da Frankfurt gibi büyük şehirlerde bulunan istasyonlarımızdan karavanınızı teslim alabilirsiniz.

  Faydalı Linkler

  Almanya Seyahat Bilgileri