Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  FRANKFURT'TA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Frankfurt'ta Araç Kiralama Auto Europe kalitesiyle

  Almanya tatiliniz için mükemmel hizmet karşılığında uygun kiralık araç mı arıyorsunuz? O halde Auto Europe doğru tercih olacaktır! Tatilinizi Frankfurt'ta geçirmeniz ya da iş gezisinde bulunmanız hiç farketmez, Frankfurt'ta araç kiralama hizmetimizden faydalanarak şehri bağımsız ve kendi isteğinize göre keşfedin. Seyahatinizi daha esnek kılabilmemiz için Frankfurt'un farklı semtleri, tren garları ve havalimanlarından aracınızı teslim alabilmenizi sağlamaktayız. Frankfurt'ta araç kiralama rezervasyonunuzu web sitemizi kullanarak ya da 0850 390 28 67 numaralı iletişim hattımızı arayarak rezervasyon uzmanlarımız yardımı ile gerçekleştirebilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Frankfurt yolları genel olarak kolay anlaşılır ve bolca levhalandırılmıştır. Tüm büyükşehirlerde olduğu gibi buradada iş çıkış saatlerinde trafik çok yoğun olmaktadır. Kötü hava koşullarında ise trafiğin sıkışık olması kaçınılmaz bir durumdur. Belirtilen durumlarda aracınız ile trafiğe çıkmanız halinde, trafik nedeniyle gecikmeler yaşayabileceğinizi unutmayınız.
  Almanya'da araç kullanırken dikkat edilmesi gereken belirli husular aşağıda belirtilmiştir:

  • Tüm Almanya'da trafik sağdan akmaktadır.
  • Araç kullanımı sırasında kulaklık takılması yasaktır.
  • Araç seyir halindeyken sadece araç kiti kullanımı ile telefon görüşmeleri yapılabilmektedir.
  • Radar dedektörleri kullanımı kesinlikle yasaktır.
  • Tünel geçişlerinde güneş gözlükleri çıkarılıp, aracın farları açılmalıdır.
  • Trafikte araçların sıkıştırılması ağır cezalandırmalara yol açmaktadır.


  Alkol tüketimi sonrasında araç kullanımı ağrı cezalara yol açmaktadır. Alkollü araç kullanımı 0,5 promil ile sınırlandırılmıştır. Lütfen bu sınırı aşmamaya ve hatta alkollü araç kullanmamaya dikkat edin.

  Frankfurt birçok otoyolla bağlantılı olduğundan, diğer şehirlere kolaylıkla ve zaman kaybetmeden ulaşılabilmektedir. Tatillerini Frankfurt'ta geçiren tatilciler yaklaşık olarak 1 saatlik uzaklıkta olan Heidelberg'i de ziyaret etmektedir. Frankfurt'un güneyinde bulunan şehre A5 ya da A6 otoyollarını kullanarak ulaşılabilmektedir. Kuzeybatıda ise yaklaşık olarak 2 saatlik bir mesafede ve ünlü besteci Ludwig van Beethoven'in doğum yeri olan Bonn şehride ziyaret edilmesi tavsiye edilmektedir. Bonn şehrine seyahat edenler için ek olarak buradan sadece 30 dakikalık mesafede olan Köln'ü de ziyaret etmeden dönmemeleri önerilir. Roma'nın mirası olarak bilinen Köln, sanat müzeleri ve ünlü Köln Katedrali görülmeye değerdir.

  Otopark

  Ziyaretiniz sırasında, belirli zamanlarda şehir içinde araç kullanımından kaçınmanızı tavsiye ederiz. Özellikle Cumartesi günleri, pazar ilçesi Sachsenhausen'de park yeri bulmak çok zor olabilir. Araçların yanlış park edilmesinden ve özellikle çekilmesi durumlarında yüksek para cezaları talep edilmektedir. Buna ek olarak, şehir dışındaki otoparkların çoğu bölgenin sakinleri için ayrılmıştır. Bu alanlar belli zaman aralıklarında burada park edebilmek için özel izin gerektiği levhalar ile belirtilmiştir.
  Lütfen bu alanlarda belirtilen zaman dilimleri dışında park ediniz. Aksi takdirde para cezaları uygulanmaktadır.
  Güvenli ve yasal olarak Frankfurt'ta aracınızı park etmek istiyorsanız bir otopark tercih etmenizi öneriyoruz. Burada saatlik veya günlük makul bir fiyata aracınızı park edebilirsiniz. Bazı park yerlerinde aracın ön camından görünecek şekilde konulması gereken park saatleri gerekmektedir. Bunlar hemen hemen tüm benzin istasyonlarından satın alınabilir.

  Coğrafi Bilgiler

  Yaklaşık 701.000 nüfuslu (2013) Frankfurt Hessen eyaletinin en büyük şehridir. Şehir merkezi Main Nehri'nin kuzey tarafında yer almaktadır.
  Frankfurt ziyareti sırasında 46 kentin içersinden aşağıda sıralanan altısını kesinlikle keşfetmenizi tavsiye ederiz:

  -Bornheim: Kafe ve şık barlarla dolu canlı bir mahalle.
  -Sachsenhausen: Turistler için popüler bir bölge. Kaldırım parkeli ve yerel yemekler sunan restoranlarla dolu sokaklar buranın simgesidir.
  -Bockenheim: Burada Johann Wolfgang Goethe Üniversitesini bulabilirsiniz. Bu öğrenci semtinde çok güzel parklar ve bahçeler bulunmaktadır.
  -Westend: Frankfurt'un oldukça sessiz semtidir ve birçok harika açık hava kafesi ile Bisikletçilerin popüler uğrak yerlerdinden sayılır.
  -Stadtzentrum: Frankfurt'un ana merkezidir.
  -Altstadt: Eski Frankfurt'un merkezidir.

  Frankfurt Havalimanları

  Frankfurt Havalimanı (FRA)
  Adres: 60547 Frankfurt, Almanya
  Website: www.frankfurt-airport.com
  Telefon: +49 180 6 3724636

  Frankfurt Hahn (HHN) Havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 2 saat uzaklıktdadır. Bu havalimanı daha çok düşük maliyetli havayolu şirketleri tarafından tercih edilmektedir. Yılda yaklaşık olarak 3,5 Milyon yolcu buradan uçuşlarını gerçekleştirmektedir.

  Frankfurt Hahn Havalimanı (HHN)
  Adres: 55483 Hahn-Havalimanı, Almanya
  Website: www.hahn-airport.de
  Telefon: +49 6543 509200

  Toplu Ulaşım

  Rhein-Main Ulaşım Birliği farklı toplu taşıma imkanları sunmaktadır. S-Bahn hatları, şehir merkezine, havaalanına, stadyum ve en yerleşim bölgeleri arasında hizmet vermektedir.
  Metrolar, tramvaylar ve otobüsleri de tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız süreye ve kişi sayısına karşılık gelen doğru bilet satın aldığınızdan emin olun. Biletler bilet otomatiklerinden ya da çoğu tren istasyonunda bulabileceğiniz büfelerden temin edilebilmektedir.
  Frankfurt Merkez Tren Garı, ulusal ve uluslararası hızlı tren seferleri için önemli bir merkez olarak hizmet vermektedir. Günde, beş salona ayrılmış, 25 platformdan üzerinde 350.000'den fazla yolcu her gün buradan seyahat etmektedir.

  Faydalı Linkler

  Almanya Seyahat Bilgisi