Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  NÜRNBERG'DE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Nürnberg'de Araç Kiralama Auto Europe kalitesi ile

  Bavyera'nın Münih'ten sonraki en büyük şehri olan Nürnberg, Almanya'nın önemli tarihi mekanlarından biridir. Özellikle noel zamanı şehrin merkezine kurulan noel pazarı, Almanya'nın en bilinen noel etkinliklerindendir. Nürnberg Bavyera eyaletinin önemli kültür ve finans merkezlerindendir. Görülmesi gereken birçok önemli noktası vardır. Buraları Nürnberg'te araç kiralama ile rahatça gezebilirsiniz. Dünya ticaretinde önemli yere sahip birçok markanın çıkış şehridir Nürnberg. Tarihi yapılarıyla ünlü bu şehir aynı zamanda önemli bir üniversite şehridir. Özellikle tıp fakültesi ile ünlü Friedrich Alexander Nürnberg-Erlangen Üniversitesi, birçok fakültesiyle şehrin her tarafına yayılmıştır. Auto Europe ile yapacağınız kiralama ile Nürnberg ve çevresinin hem doğal hem de tarihi dokusunu keşfedebilirsiniz. Nürnberg aynı zamanda Almanya'nın önemli fuar şehirlerinden birisidir. Nürnberg'te araç kiralama ile iş seyahatinizi daha konforlu hale getirebilir veya turistik gezinize özgürlük katabilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Toplamda yaklaşık 1150 km uzunluğundaki caddeleriyle Nürnberg ulaşım konusunda oldukça rahat bir şehir. Özellikle cuma akşam ve pazartesi sabahları şehre çalışmak için gelenlerin oluşturduğu yoğunluk dışında pek bir zorluk yaşanmamaktadır. Tramvay ve otobüslerin çokluğu şehri önemli fuar haftalarında oldukça rahat ulaşılabilir hale getirmektedir. Şehrin birçok yerinde katlı otoparklar mevcut. Nürnberg'te araç kullanımı oldukça kolay. Kiralık aracınızı Park&Ride (P+R) noktasına 48 saate kadar ücretsiz bırakabilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  Nürnberg, Frankonya'nın en büyük şehridir. Pegnitz, Avrupa kanalı gibi bazı nehirlerin kesiştiği noktadır. Avrupa kanalı ayrıca ulaşım ve nakliye için önemli bir nehirdir. Şehrin güneyinde bulunan ve doğa güzelliği ile dikkat çeken Seenland özellikle pazar günleri çok fazla misafir ağırlıyor. Tipik bir orta Avrupa ikliminin hakim olduğu Nürnberg'te kış ayları eksilere varan soğuk havasıyla dikkat çekmektedir. Yaz ayları ise nemsiz havanın verdiği kurulukla bunaltıcı değildir. Mevsim geçişlerinde sabah ve gece saatleri genelde sislidir.

  Nürnberg Havalimanı

  Nürnberg Havalimanı uluslar arası bir havalimanıdır. Çok yoğun olmayan ve diğer havalimanlarına kıyasla daha küçük ama kompakt olan Nürnberg Havalimanı'ndan Türkiye'ye haftada birçok uçuş gerçekleşmektedir. İstanbul kadar Antalya ve İzmir'e de uçuşların olduğu havalimanı uzun süreli otopark imkanı sağlamaktadır. İç hatlarda Almanya'nın birçok şehrine uçuşların yapıldığı havalimanı özellikle iş için şehre gelen misafirlerine merkezi konumu ile konfor sağlamaktadır.

  Adı: Nürnberg Albrecht Dürer Havalimanı
  Adresi: Flughafenstr. 100, 90411 Nürnberg
  Website: www.airport-nuernberg.de

  Toplu Taşıma

  Şehir ulaşımı; tren, metro, hafif metro, tramvay ve otobüslerle sağlanmaktadır. 5 tramvay hattı, 3 metro hattı ve 4 hafif metro hattının hizmet verdiği şehirde metro veya hafif metro hatlarının bulunmadığı noktalara 51 otobüs hattı ile toplu ulaşım hizmeti verilmektedir. Toplu ulaşımın tek bir kuruma bağlı olduğu Nürnberg'te alacağınız bir bilet her araçta geçerlidir. Ayrıca şehrin tren istasyonundan hareketle birçok şehre de ulaşım mümkün. Özellikle Frankfurt, Münih ve Stuttgart gibi merkezlere trenlerle ulaşmak mümkün.

  Faydalı Linkler

  Almanya Seyahat Bilgisi