Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  HAMBURG'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Hamburg'da Araç Kiralama - Auto Europe

  Tüm dünyadan birçok insanın seyahat noktası ve bir liman şehri olan Hamburg, 1,8 milyon nüfusu ile Almanya'nın en kalabalık ikinci şehridir. Kuzey denizine kıyısı olan Hamburg'da araç kiralama ile farklı noktaylara seyahat edebilirsiniz. Ayrıca Almanya'nın en büyük deniz limanının bulunduğu Hamburg'da, sahilde yapacağınız zevkli yürüyüşler ile burada bulunan gemileri görebilir veya küçük bir gemi turuyla gününüze renk katabilirsiniz. Auto Europe ile Hamburg turunuza özgürlük katabilir; şehrin önemli noktalarına kolayca ulaşabilirsiniz. Michel, ünlü müzikal tiyatro sahnesi, Altona balık pazarı veya komşu şehir Lübeck'i Hamburg'da araç kiralama ile keşfedebilirsiniz. Şehrin birçok noktasında bulunan istasyonlardan kiralık aracınızı alabilir; seyahatiniz sonunda aracınızı havalimanına teslim edebilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Hamburg'da şehir içi yol ve şehirler arası otoban bağlantıları oldukça düzenlidir. Dört otoban ve altı karayolunun hizmet verdiği Hamburg'a batıdan A1 otobanı ile, güneyden A7 otobanı ile ve Berlin yönünden A24 otobanı ile ulaşabilirsiniz. Hamburg şehir merkezinde birçok yol 30 km/h ile sınırlanmıştır. Dolayısıyla şehir turunuz sırasında trafik cezasıyla karşılaşmamak için trafik işaretlerine ve hız limitlerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Şehir içinde çok sayıda park alanı bulunduğundan otopark arayışınız uzun sürmeyebilir. Hamburg'da uygun oto kiralama ile alacağınız aracı şehir içinde rahatlıkla ve vakit kaybetmeden parkedebilirsiniz. Hotellerin kendilerine ait park alanları mevcutken; şehir içinde de birçok katlı otopark hizmet vermektedir. Şehir içinde kiralık aracınız ile turlarken yol kenarlarında bulunan tabelalardan otoparklardaki müsaitlik durumunu görebilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  Hamburg, Almanya'nın kuzeyinde bulunmaktadır ve kuzey denizine de kıyısı vardır. Şehrin içinden veya yakınından geçen birçok nehir vardır ve bunlar kuzey denizine dökülmektedir. Bu nehirler nedeniyle şehir ve etrafı 2500 köprü ile donatılmıştır. Hamburg tamamen deniz iklimine sahiptir. Batıdan esen rüzgarlar kış aylarında havayı yumuşatmaktadır; yaz aylarında ise hava doğuya göre daha serindir. Hava oldukça nemlidir, dolayısıyla bu da hissedilen sıcaklığı etkilemektedir.

  Hamburg Havalimanı

  Hamburg Havalimanı (HAM), Almanya'nın en eski ama en iyi işleyen havalimanıdır. Şehir merkezinin yaklaşık 8,5 km kuzeyinde yer almaktadır. Ayrıca İstanbul'dan günde birçok uçuş yapılmaktadır. Yaz aylarında İzmir, Antalya uçuşları da mevcuttur.

  Hamburg Havalilmanı (HAM)
  Website: www.hamburg-airport.de
  Adresi: Flughafenstr. 1-3, 22335 Hamburg
  Telefon: +49 (0) 40 50 750

  Toplu Taşıma

  Hamburg ve çevresi geniş bir ulaşım ağıyla donatılmıştır. Trenlerle Neumünster ve Kiel gibi noktalara kolaylıkla ulaşılabilir. Şehirler arası ulaşım hızlı trenlerle yapılabilmekte ve şehir ulaşımı da tren, hafif metro ve metrolarla desteklenmektedir. Şehir merkezinden liman bölgesine demiryolu ulaşımı da mevcuttur. Demiryolu ve otobüs gibi ulaşım araçları yanısıra deniz ulaşımı da Hamburg'u özel kılmaktadır. Hamburg ve çevresi için günlük veya ya haftalık biletler almak mümkün. Ortak biletle Hamburg ulaşım hattı olan HVV'ye ait tüm ulaşım araçlarından yararlanılabilmektedir.

  Faydalı Linkler

  Almanya Seyahat Bilgisi