Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  MARSİLYA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Marsilya'da Araç Kiralama - En İyi Fiyat Garantisiyle

  Marsilya'da araç kiralama ile Fransa'nın en eski ve en ünlü şehirlerinden birini rahatça gezebilir, yalnızca şehir merkeziyle kalmaz; doğa güzelliklerini de keşfedebilirsiniz. Bir tarafı dağlarla diğer tarafı da denizle çevrili Marsilya, fransız kıyılarının en görkemli şehridir. Akdeniz kıyısında bulunan Marsilya, Akdeniz'in en büyük ticaret limanıdır. Liman bölgesinde, sizi tarihe tanıklık ettirecek arkeolojik eserleri görebilir, liman boyunca dolaşabilir ve deniz manzarası eşliğinde balık çorbasının tadına bakabilirsiniz. Ünlü Notre-Dame de la Garde kilisesini görmenizi mutlaka tavsiye ederiz. Bu kilise ihtişamlı görünümü yanısıra konumu ile de tüm şehri kucaklamaktadır. Yılda yaklaşık iki milyon turistin ziyaret ettiği kilise 1853 yılında son şeklini almıştır. Marsilya'da araç kiralama ile şehri turladıktan sonra aracınızı limana parkedebilir ve kısa bir tekne turuyla Calanques Ulusal Parkı'nı gezebilirsiniz. Ayrıca aracınızla Marsilya'dan Cassis'e geçebilir; nefes kesen uçurumları zihninizde ölümsüzleştirebilirsiniz. Dünya'nın en ünlü plajlarına sahip olan Cannes ve Nice'e kolayca ulaşabilir, Auto Europe farkıyla Marsilya turunuza deniz, kum ve güneşi de katabilirsiniz.

  Auto Europe ile birbirinden farklı avantajlarla araç kiralamak mümkün. Bu avantaj ve fırsatlara buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca daha huzurlu bir kiralama geçirmek için iştirak payı iade paketini alabilir ve herhangi bir kaza veya hırsızlık durumunda ödeyeceğiniz iştirak payının iadesini sağlayabilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Marsilya caddeleri genelde dar ve tek yönlüdür. Trafik kurallarına tamamen uyulduğunu söylemek zor ve bu durum dışarıdan gelen ziyaretçiler için oldukça güçlük yaratmaktadır. Marsilya, Fransa'nın diğer şehirleriyle otobanlar ile çok iyi bağlanmıştır. Bu otobanlar ücretli ama geniş ve akıcıdır. Bu otobanlar ile Paris'e sekiz saatte ulaşmak mümkünken, Nice şehrine yalnızca iki saatte ulaşabilirsiniz.

  Otopark

  Diğer tüm turistik şehirlerde olduğu gibi Marsilya'da da genel bir park sıkıntısı vardır. Cadde ve sokakların araç trafiğine uygun olmaması ve dar oluşu park imkanını oldukça düşürmektedir. Bu yüzden aracınızı alternatif olarak şehir merkezinin biraz dışına parkedebilir ve şehri merkezine kısa bir yürüyüş veya kısa bir toplu taşıma yolculuğu ile ulaşabilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  Marsilya, fransız koyu olarak bilinen ve güney Fransa'da bulunan uzun sahil şeridinin önemli bir şehridir. Konum olarak Montpellier ile Cannes arasında yer almaktadır. Fransa'nın ikinci büyük şehri olan Marsilya, Lyon'un güney komşusudur. Nüfusu 850.000 civarında olan şehir, Avrupa'nın en büyük kara alanına sahip şehridir. Sahil şeridi kıvrımlı olan Marsilya, 70 km sahil uzunluğuna sahiptir.

  Marsilya Havalimanı

  Marsilya Havalimanı şehir merkezinin yaklaşık 27 km kuzey batısında yer almaktadır. Fransa'nın beşinci büyük havalimanı olan bu havalimanı aynı zamanda fransız milli havayolu olan Air France'ın önemli duraklarından biridir. Marsilya Havalimanı'na iç hatlarda Lille, Paris ve Strazburg şehirlerinden birçok uçuş yapılmaktadır.

  Adı: Marsilya Havalimanı (MRS)
  Website: www.marseille-airport.com
  Telefon: +33 820 81 14 14

  Toplu Taşıma

  Marsilya'da toplu ulaşım; Tren, otobüs, metro ve tramvaylarla yapılmaktadır.

  Tren
  Marsilya tren istasyonunun adı Marsilya St. Charles istasyonudur. Fransa'nın diğer şehirlerine de ulaşımın sağlandığı istasyonda; metro ve otobüs durakları da vardır.

  Otobüs, Metro ve Tramvay
  İki adet metro hattı, iki adet tramvay hattı ve 74 otobüs hattı ile şehir içi ulaşımı oldukça kolaydır. Toplu taşıma araçlarının biletleri istasyonlarda mavi-beyaz renkli RTM işaretlerinin olduğu yerlerde satılmaktadır.

  Faydalı Linkler

  Fransa Seyahat Bilgisi