Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  BORDEAUX'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Bordeaux'da Araç Kiralama Auto Europe kalitesi ile

  Bordeaux, 8. yüzyıldan bu yana dünyanın en ünlü şarap üretim noktalarından biridir. Ziyaretçilerine farklı tatlarda lezzetler sunan bu cömert şehir, Fransa'nın önemli limanlarındandır. Bordeaux'da araç kiralama ile şarap üretilen dağ yamaçlarını gezebilir veya UNESCO dünya mirası olan Bordeaux eski şehir merkezini ziyaret edebilirsiniz. Auto Europe ile yapacağınız kiralama için aracınızı Bordeaux havalimanında veya şehrin farklı noktalarından alabilirsiniz. Araç kiralama ile yalnızca Bordeaux şehriyle kalmazsınız; aynı zamanda çevredeki güzellikleri de keşfetme şansı elde edersiniz.

  Trafik ve Otopark

  Kent nüfusunun iyi dağılımı sayesinde trafik yoğunlaşmaları pek yaşanmamaktadır. Fakat Bordeaux'da araç kiralama ile yola çıktığınızda sizi farklı lokasyonlara bağlayacak olan ring yollar zaman zaman araç trafiğine sahne olmaktadır. Fakat bu yollar ile şehrin birçok yerine kolay ulaşabilirsiniz. Özellikle yaz sezonunda ana yollar da dışardan gelen ziyaretçilerin oluşturduğu yoğunlukla kalabalıklaşmaktadır ki bu durum en çok cumartesi günleri dikkat çekmektedir. Şehir içersinde birçok tek yönlü cadde mevcuttur. Bu yüzden gitmek istediğiniz noktaya kolay ulaşabilmeniz için navigasyon veya şehir haritası almayı unutmayınız. Fransa otobanları şehirler arası hızlı ulaşıma el verişlidir. Bordeaux'dan yola çıkarak A10 otobanı üzerinden Paris'e beş buçuk saatte ulaşabilirsiniz. Bir başka ünlü şehir olan Lyon'a da A89 otobanı üzerinden yine yaklaşık beş buçuk saatte ulaşmak mümkün. Konumu itibariyle İspanya'ya yakın olan Bordeaux'dan bu ülkeye de kiralık aracınızla gidebilirsiniz.

  Otopark
  Şehir içinde boş park yeri bulmak oldukça zor. Park yerleri pazartesiden cumartesiye saat 09:00 ile 19:00 arasında ücretlidir. Tarihi eski şehirde park süreleri bir saat ile kısıtlıyken diğer noktalarda iki saat ile sınırlandırılmıştır. Bu yüzden uzun süreli park ihtiyaçlarınız için katlı otoparkları tercih etmeniz gerekecektir.

  Coğrafi Bilgiler

  Liman şehri olan Bordeaux; Fransa'nın güneybatısında, Akitanya bölgesinde yer almaktadır. Bordeaux aynı zamanda Akitanya bölgesinin başkentidir. Şehrin ortasından geçen Garonne nehri şehri doğu ve batı yakası olmak üzere ikiye ayırmıştır. İklimi ve temiz havası şehri, gözde tatil mekanlarından biri haline getirmiştir. Atlas Okyanusu kıyısında yer alan Bordeaux, batı rüzgarları etkisindedir. Okyanus üzerinden aldığı bu rüzgarlarla şehir kış aylarını ılık, yaz aylarını ise sıcak geçirmektedir. Aynı okyanus iklimine sahip yakın şehirlere göre Bordeaux'da hava daha az bunaltıcıdır. Kış aylarında ortalama sıcaklık 7 dereceyken yaz aylarında ise ortalama sıcaklık 21 derecedir.

  Bordeaux Havalimanı

  Havalimanı şehir merkezine 8 km mesafede, Merignac'ta bulunmaktadır. İç hatlarda oldukça yoğun olan havalimanı dış hatlarda da bazı noktalarla karşılıklı olarak sık uçuş trafiğine sahiptir.

  Adı: Bordeaux-Merignac Havalimanı (BOD)
  Website: www.bordeaux.aeroport.fr
  Telefon: +33 55 63 45 050

  Toplu Ulaşım

  Kısaltılmışı TBC olan Bordeaux ulaşım hattı sabah saat 05:00 ile gece 01:00 arasında ulaşım hizmeti sunmaktadır. Biletleri duraklarda bulunan bilet otomatlarından ya da gişelerinden alabilirsiniz. Gişe ve otomatlardan kartla bilet alma imkanına sahipken; otobüs içinde şoförden de nakit para ile bilet temin edebilirsiniz. Fakat bu durumda yanınızda bozuk para bulundurmanızı öneririz. Bordeaux'da uzun kalmanız durumunda günlük veya haftalık biletler de alabilirsiniz.

  Tramvay
  Tramvay üzerinden elektrik hattı çekerek şehrin görüntüsünü bozmamak için tramvay altına bir ray daha eklenmiştir. Dünyada çok nadir kullanılan bu sistem burada yaşayanların şehrin özgün görünümüne ne denli önem verdiklerini göstermektedir. 44 kilometre uzunluğunda, 3 adet tramvay hattı hizmet vermektedir.

  Otobüs
  Gün boyu 75 otobüs hattı ile birlikte gece saatlerinde gece hatları hizmet vermektedir. Ayrıca şehir merkezinden havalimanına da otobüs hattı mevcuttur.

  Tren
  Merkez tren istasyonu olan Gare de Bordeaux Saint-Jean şehir merkezine yaklaşık 4 km mesafededir. Buradan yalnızca Fransa'nın diğer şehirlerine değil; Avrupa'nın birçok noktasına demiryolu ulaşımı sağlanmaktadır. Hızlı tren olan TGV ile Paris, Brüksel gibi şehirlere ulaşmak mümkün.

  Feribot
  Garonne üzerinde ulaşım hizmeti veren Le Bus du Fleuve feribotu, şehrin batı yakası ile doğu yakasını birbirine bağlamaktadır. Ücreti ise normal bir otobüs tarifesine eşit olan bu feribot yerel halk tarafından sıkça tercih edilmektedir.

  Faydalı Linkler

  Fransa Seyahat Bilgisi