Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  TOULOUSE'TA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Toulouse'ta Araç Kiralama - En uygun fiyatlarla

  Dünya havacılık endüstrisinin önemli noktalarından biridir Toulouse. Şehir içinde de görülmesi gereken birçok yeriyle ilgi çekici bir şehirdir. Saint Sernin basilikası, gotik katedral Saint Etienne, Augustin müzesi bunlardan bazıları. Toulouse'ta araç kiralama ile şehir içinde birçok noktaya istediğiniz zaman gidebilir; yalnızca Toulouse ile kalmaz, çevresini de keşefedebilirsiniz. Kiralamanızı Auto Europe ile ister websitemiz üzerinden isterseniz de müşteri hizmetlerimizi 0850 390 28 67 nolu telefondan arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

  Auto Europe araç kiralamalarında birbirinden avantajlı paketler sunmaktadır. Kiralamanız sırasında herhangi bir hırsızlık veye kaza yaşanması ve aracın hasar alması durumunda iştirak payı iade paketi ile size ait olan hasar sorumluluk tutarını iade alabilirsiniz. Bununla ve diğer paketlerle ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

  Toulouse'tan aracınız ile Akdeniz sahili olan Perpignan veya Narbonne'ye gidebilirsiniz. Kiralık aracın sağladığı özgürlükle gezilerinizi kendiniz planlayabilirsiniz. Fransa'nın dördüncü büyük şehri olan Toulouse, konum olarak İspanya'ya da çok yakındır. Günlük planlayacağınız bir geziyle bu ülkeyi de ziyaret edebilirsiniz. Toulouse'ta araç kiralama ile yalnızca tek bir şehirle kalmazsınız. Turunuza farklı şehirleri de eklemek sizin elinizde.

  Trafik ve Otopark

  Toulouse'ta araç trafiği yaz mevsimi dışında genel olarak sakindir. Yaz mevsiminde ise tatil için gelen ziyaretçilerin oluşturduğu yoğunluk yaşanmaktadır. Şehir merkezi dar sokaklarla doludur. Dar sokaklarda park yeri bulmak da oldukça zor olduğundan, aracınızı şehir merkezinin dışına bırakıp metro veya kısa bir yürüyüş ile merkeze ulaşabilirsiniz.

  Şehir merkezindeki park yerleri hem sayıca azdır hem de park süreleri iki saat ile kısıtlıdır. Şehir merkezi dışında ise park süreleri dört saattir. Birçok park yeri Pazartesi ile Cumartesi arası ücretlidir. Fakat yine de ücretsiz ve süre sınırlamalı park yerleri de mevcuttur.

  Ulaşım da Toulouse ve çevresinde rahattır. A61, A62, A64 ve A68 otobanları üzerinden diğer şehirlere ve farklı lokasyonlara ulaşmak mümkün. Örneğin Narbonne'ye 190 km mesafede olan Toulouse'tan bir buçuk saatlik yolculukla ulaşabilirsiniz. Daha uzak mesafe olarak örneğin diğer bir gözde şehir olan Marsilya'ya 4 saatlik araç yolculuğu ile gidebilir ve turunuza bir şehir daha ekleyebilirsiniz. Ya da iki buçuk saatlik yolculukla 250 kilometre mesafedeki Bordeaux şehrini ziyaret edebilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  Toulouse, Midi-Pyrenees bölgesindedir ve Atlantik okyanusu ile Akdeniz'e hemen hemen eşit mesafededir. Fransa'nın dördüncü büyük şehridir. Tüm güney Avrupa'da olduğu gibi burada da yaz ayları sıcak, kış ayları da ılık geçmektedir. Kış aylarında hava sıcaklığı nadir olarak tek haneli rakamlara düşmektedir; ancak yaz ayları yüksek nem oranı nedeniyle bunaltıcı olabilmektedir. İkliminin getirdiği avantajla Toulouse'u ilkbahar veya sonbahar aylarında da gezmek mümkün.

  Toulouse Havalimanı

  Toulouse'un kuzeybatısında yer alan havalimanı yıllık ortalama 6 milyon yolcuya hizmet vermektedir. Şehir merkezinden ulaşımı son derece kolay olan havalimanı Blagnac'tadır. İç hatlarda Paris ile sık uçuş bağlantısı olan havalimanından hem diğer Fransa şehirlerine hem de dünyanın birçok noktasına hava ulaşımı mümkündür.

  Adı: Toulouse-Blagnac Havalimanı (TLS)
  Website: www.toulouse.aeroport.fr
  Telefon: +33 825 38 00 00

  Toplu Ulaşım

  Toulouse'ta otobüs ve metro hatları ulaşım hizmeti vermektedir. Şehirde iki adet metro hattı vardır. Bunlar A ve B olarak adlandırılmıştır ve Jaures istasyonunda kesişmektedirler. Pazar gününden Perşembe gününe kadar sabah 05:15 ile gece yarısına dek hizmet veren metro; Cuma ve Cumartesi günleri gece 01:00'a kadar ulaşım sağlamaktadır. Tarihi noktaları şehir turu benzeri bir otobüs ile gezmek mümkün. Bu otobüsler ücretsiz olup, yol kenarından el işareti ile durdurabilirsiniz. Toulouse merkez tren istasyonu olan Toulouse-Matabiau istasyonundan hem Fransa'nın diğer şehirlerine hem de aktarmalı olarak Avrupa'nın farklı noktalarına demiryolu ile ulaşabilirsiniz.

  Faydalı Linkler

  Toulouse Seyahat Bilgisi