Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  FRANSA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Fransa'da Araç Kiralama şimdi Auto Europe farkıyla

  Auto Europe 60 yılı aşkın süredir oto kiralama hizmeti sunmaktadır. Bu süre içersinde dünya çapında istasyonları bulunan ulusal ve uluslararası oto kiralama şirketleri ile geniş bir ağ oluşturmayı başarabildik. Böylece 24,000 üzeri kiralama istasyonlarında sunmuş olduğumuz hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Fransa’da araç kiralama mı arıyorsunuz? Marsilya, Paris, Cenevre ya da Korsika Adası.. hiç farketmez! 400 üzeri istasyondan aracınızı rahatlıkla teslim alabilir, Auto Europe en iyi fiyat garantisinden yararlanabilirsiniz. En iyi fiyat garantisi, seçmiş olduğunuz aracın ve tüm hizmetleri farklı bir aracı kurum ya da oto kiralama şirketi üzerinden, sunulan aynı hizmetleri daha uygun fiyata bulmanız halinde, seçmiş olduğunuz aracı daha uygun fiyata size sunma garantisidir. Her türlü ihtiyaçlara göre, ister iş seyahati, ister Fransa turu ya da Fransa tatili, seçebileceğiniz araç sınıflarını sunmaktayız. Fransa, birçok kale, Loire üzüm bağları, surf cenneti Biarritz ya da Cannes Uluslararası Film Festivali gibi sayısız değerleri sunmaktadır. Seyahat hazırlığı aşamasında işinize yarayabilecek bilgileri sizler için aşağıda derledik.

  Trafik kuralları ve yakıt dolumu

  • Direksiyon başında, araç hareket halindeyken telefon ile görüşme yapmak kesinlikle yasaktır. Sadece araç kitini kullanarak telefonla görüşülebilir.
  • Araç hareket halindeyken, sürücü ve tüm yolcuların emniyet kemerlerini takmaları zorunludur.
  • Fransa'da araç kullanırken hız limitlerine kesinlikle uyulması gerekmektedir. Hız limitleri otoyollarda genel olarak 130km, yerleşim yerleri dışındaki yollarda 90km, yerleşim yerlerinde ise 50km olarak belirlenmiştir.
  • Fransa’da alkollü araç kullanımı %0,5 promil ile sınırlandırılmıştır. Sürücü belgesinin düzenleme tarihi 2 yılın altında olan sürücülerde ise %0,2 promil olmalıdır. Araçların içersinde kesinlikle alkolmetre bulundurulması gerekmektedir .Kesinlikle alkol tüketiminden sonra direksiyon başına geçmemenizi tavsiye ederiz.
  • Akaryakıt istasyonları genelde 24 saat açıktır. Acil olmaması halinde, otoyollar dışındaki akaryakıt istasyonlarını uygunluk açısından tercih etmenizi tavsiye ederiz.
  • Auto Europe ile yapacağınız kiralamada iştirak payı iade paketinden yararlanabilirsiniz. Bu paket ile Fransa'da araç kiralama sırasında yaşanacak kaza veya hırsızlık gibi aksiliklerde kiralama şirketine ödeyeceğiniz iştirak payınızın iadesini alabilirsiniz. Bu paket hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

  Otoyol ücreti

  Fransa’da otoyol, köprü ve tünellerin çoğunun kullanımı ücretlidir. Otoyol kullanım ücretleri araç sınıfına ve katedilen mesafeye göre belirlenmektedir. Otoyol kullanım ücretlerini, gişelerde nakit para ile ödeyebilirsiniz. Ayrıca Eurocard/Mastercard ve Visa kredi kartları ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Yaş sınırlaması

  Fransa’da araç kiralama yaşı minimum 18 olarak belirlenmiştir ve oto kiralama şirketine göre değişiklikler gösterebilmektedir. Oto kiralama şirketlerinin çoğu 24 yaş altında olan sürücülerden ek olarak günlük ücretler talep etmektedir. Ek ücretler Voucher üzerinde belirtilecektir.

  Para birimi

  Fransa Euro bölge üyesi olduğundan para birimi Euro’dur. Şehir merkezlerinde bulunan ATM’lerden sadece Euro çekilebilmektedir. ATM'lerden para çekimleri ek ücretlere tabidir. Kredi kartınızı kullanmadan önce bankanız ya da kredi kartı kurumunuz ile iletişime geçerek, ek ücretler hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz.

  Zaman farkı

  Sözlük

  Merhaba - Salut
  Günaydın - Bonjour
  İyi günler - Bon après-midi
  İyi akşamlar - Bonsoir
  En yakın polis karakolu nerede? - Où se trouve le poste de police le plus proche?
  En yakın hastane nerede? - Où se trouve l'hôpital le plus proche?
  En yakın ATM nerede? - Où se trouve le guichet automatique le plus proche?
  Kredi kartı ile ödeyebilir miyim? - Puis-je payer par carte de crédit?
  Bankamatik kartı ile ödeyebilir miyim? - Puis-je payer par carte de débit immédiat?
  Bunun fiyatı ne kadar? - Combien ça coûte?
  Teşekkür ederim - Merci
  Para üstü kalsın - Gardez la monnaie

  Elektrik

  Fransa’da şebeke gerilimi 220 - 240 volt arasındadır. Prizler Türkiye’de kullanılan fişler ile uyumlu olduğundan dönüştürücüye ihtiyaç duyulmamaktadır.

  Vize & Büyükelçilik

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Fransa’ya seyahat edebilmeleri için schengen vizesine ihtiyaç duymaktadırlar. Bu nedenle seyahat planlamanıza vize başvurunuzu da eklemeyi unutmayınız. Vize başvurunuzu aşağıda belirtilen kurum üzerinden gerçekleştirebilir, Fransa seyahatiniz sırasında karşılaşabileceğiniz acil durumlarda ise aşağıda belirtilen Büyükelçiliğimiz ile iletişime geçerek bulunduğunuz bölgenin Başkonsolosluğu iletişim bilgilerini temin edebilirsiniz.

  VFS GLOBAL İstanbul
  Adres: Cumhuriyet Cad. Kök Apt. No: 193 34380 Harbiye/ISTANBUL
  Telefon: +90 212 373 58 10 -11
  E-Posta: info.frtr@vfshelpline.com
  Website: VFS GLOBAL İSTANBUL

  VFS GLOBAL Ankara
  Adres: Atatürk Bulvarı No/154 Kavaklıdere Çankaya – Ankara
  Telefon: +90 212 373 58 10 - 11
  E-Posta: info.frtr@vfshelpline.com
  Website: VFS GLOBAL ANKARA

  T.C. PARİS BÜYÜKELÇİLİĞİ
  Adres: 16, avenue de Lamballe 75016 Paris - France
  Telefon: +33 1 53 92 71 11 (3 hat)
  Faks: + 33 1 45 20 41 91
  E-Posta: ambassade.paris@mfa.gov.tr
  Website: T.C. PARİS BÜYÜKELÇİLİĞİ

  Fransa'da karavan

  Auto Europe üzerinden şimdi Fransa’da karavan aramanızı gerçekleştirin! Fransa’nın çok yönlülüğü tüm ülkeye yayılmıştır. Akdeniz kıyı şeridini kullanarak Marsilya’dan, Nant’a oradan Paris’e seyahat ederek ülkenin tüm güzellikleriyle tanışabilirsiniz. Bu macera dolu seyahatiniz için konaklama derdiyle uğraşmayın ve otelinizi yanınızdan ayırmayın.

  Faydalı linkler

  Fransa seyahat bilgisi