Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  KİRALIK ARAÇ İLE DİĞER ŞEHİRLERE SEYAHAT

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Kiralık Aracınızla Uzun Mesafeli Yolculuklar

  Kiralık araç ihtiyacı bazen tatil noktalarında, bazen haftasonu planlarında, bazen düğün gibi organizasyonlarda; bazense uzun yolculuklar için ortaya çıkmaktadır. Hem kişi başına düşen uçak, tren veya otobüs bileti masraflarını tek araç ile daha ekonomik hale getirebileceğiniz gezilerinizi kiralık aracınızla özgürce yapabilirsiniz. Örneğin tüm sahil şeridini dilediğiniz yerde mola vererek veya konaklayarak gezebilirsiniz. Kişi sayısına, bütçenize veya mesafeye göre araç grubunu kendiniz belirleyebilirsiniz. Özellikle ülkemizde birçok bölgede bulunan harika gezi rotaları bulunmaktadır. Tüm bunları düşününce kiralık araçla uzun yolculuklar keyifli bir plan gibi gözükmüyor mu? Şimdi gelin bu rotaların bazılarını birlikte inceleyelim!

  Kiralık Araçla Ege ve Akdeniz'e Seyahat

  Avrupa ve yakın doğunun en çok tercih edilen tatil noklarını içinde barındıran ülkemizin Ege ve Akdeniz bölgeleri tüm sahil boyunca harika bir gezi rotası. Ege'nin kuzeyinde Çanakkale ve Akçay ile başlayan sahil şeridi Muğla'da Ege'nin sona ermesiyle Akdeniz'e devam etmektedir. Burada Kaş ile başlayan Akdeniz turu Mersin'e kadar devam edebilir. Bu iki eşsiz bölgenin güzelliklerini kiralık araçla uzun yolculuklar ile keşfedebilirsiniz. Egenin Assos, Çeşme, Kuşadası, Göçek, Bodrum, Marmaris gibi ünlü beldelerine günlük turlar ile geze geze uğrayabilirsiniz. Her uğradığınız noktada kiralık aracın vermiş olduğu özgürlük ile dilediğiniz kadar kalabilir, yine dilediğiniz zaman yolunuza devam edebilirsiniz.

  Auto Europe ile kiraladığınız aracınızla tatil yapacağınız beldeye yine sahil şeridini geze geze gidebilirsiniz. Yol üstünde bulunan köylerde duraklayabilir, harika lezzetler tadabilirsiniz. Yerel ürünlerden satın alabilir ve dinlenerek yolculuğunuzu keyifli hale getirebilirsiniz. Özellikle yurt dışından kiralama yapan birçok müşterimiz araçlarını Antalya, Bodrum veya Dalaman havalimanlarından teslim alarak sırasıyla Kaş, Finike, Tekirova, Kemer, Belek, Side ve Alanya'yı dolaşmaktadır.

  Kiralık Araçla Karadeniz'e Seyahat

  Doğa gezileri için ideal bir bölge olan Karadeniz'e kiralık aracınızla seyahat edebilirsiniz. Kendi memleketinizi veya turistik olarak doğu Karadeniz yaylalarını gezmek için ideal bir seçim olan araç kiralama ile yol üzerinde dilediğiniz noktada duraklayabilir ve yerel lezzetleri tadabilirsiniz. İstanbul'dan hareketle sırasıyla Bolu, Samsun, Ordu, Trabzon, Rize ve Artvin'i gezebilirsiniz. Karadeniz'in eşsiz doğasını görebilir ve ailenizle kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Ankara'dan hareketle de Samsun'dan itibaren tüm Karadeniz sahilini tek yönde görebilirsiniz. Dilerseniz aracınızı aldığınız yerden farklı bir noktada iade ederek geri dönüşünüzü uçakla yapabilirsiniz. Tek yönlü kiralama olarak bilinen bu yöntem ile bütün yolu geri gelmenize gerek kalmamaktadır.

  Kiralık Araçla Uzun Seyahatlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Uzun seyahatler veya uzun mesafeler için araç kiralamanız durumunda dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Kiralamanın her döneminde olduğu gibi Auto Europe tecrübesiyle yol göstermeye devam ediyor. Şimdi gelin dikkat edilmesi gerekenleri birlikte inceleyelim:

  Uzun mesafeler için sınırsız kilometre

  Uzun mesafelerde ne zaman ve nerede durmak isteyeceğinizi veya farklı nerelere gitmek isteyeceğinizi kestiremezsiniz. Göreceğiniz bir tabela farklı bir fikir sunabilir veya aniden yolunuzu uzatabilirsiniz. Tabiki yolunuzu kaybetme olasılığını da düşünmek lazım. Bunun için her zaman navigasyonla hareket etmenizi ödeniririz. Tüm bunları ele aldığımız zaman yolda kilometre hesabı yapmak gereksiz stres yaratabilir. Bu nedenle tamamen özgür hissedebilmeniz ve huzurla yola devam edebilmeniz için sınırsız kilometreli araç kiralama yapmanızı tavsiye ederiz. Sınırsız kilometreli araç kiralama ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

  Uzun mesafeli seyahatiniz için en ideal araç grubu

  Uzun yolculuklarda konforlu bir araç her zaman ilk akla gelendir. Fakat kişi sayısı ve bütçe araç grubunu seçmede önemli bir rol oynar. Sıcak havalarda klimalı bir araç rahat bir yolculuk yapmanıza, navigasyonlu bir araç da yolunuzu kolay bulmanıza yardımcı olur. Bagaj sayısınıza göre de aracın sedan veya steyşın olmasına karar verebilirsiniz. 60 yılı aşkın süredir kiralama sektöründe hizmet veren Auto Europe, dünyanın önde gelen kiralama şirketlerinin filolarını en uygun fiyatlara müşterilerine sunmaktadır. Auto Europe ile kiralayabileceğiniz tüm kiralık araç kategorilerini ve özelliklerini görüntüleyebilirsiniz.

  Uzun mesafeli seyahatler için ekipman ve aksesuarlar

  Uzun yolculuklarda işinizi kolaylaştırıcak ve gerekli ekipmanlar bulundurmanız daha rahat bir kiralama süreci geçirmenize yardımcı olur. Navigasyon ile bilmediğiniz yerlerde gezi rotanızı takip edebilir, çocuk koltuğu ile hem trafik yönetmeliklerine uygun hem de çocuğunuz için daha konforlu ve güvenli bir yolculuk ortamı hazırlayabilirsiniz. Kış lastiği gibi özellikle Karadeniz bölgesinde kilit bir ekipman güvenlik anlamında büyük fark yaratabilir. Kış lastiği ile sürüş güvenliğinizi garanti altına alabilirsiniz. Kiralamanız için seçebileceğiniz ekipman ve aksesuarlar için buraya tıklayınız.