Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  KATANYA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Katanya'da Araç Kiralama Auto Europe kalitesiyle

  Katanya'da araç kiralama mı arıyorsunuz? O halde Auto Europe'u tercih ederek doğru bir karar verdiniz. Yıllara dayanan araç kiralama hizmeti sunmaktayız: 1954 yılından bu yana dünyanın önde gelen oto kiralama şirketleri ile olan sıkı çalışmalarımız sayesinde, yüksek kaliteli hizmeti en uygun fiyatlara sunabilmekteyiz. Sol üst köşede bulunan arama motorumuz yardımı ile tatil planlamanıza uyan kiralık aracınızı isteğiniz doğrultusunda seçebilirsiniz. E-Bültenimiz üzerinden gerçekleştirilen rezervasyonlarda ek olarak cazip indirimlerimizden yararlanabilirsiniz!

  Katanya'da araç kiralama işleminizi online olarak gerçekleştirebilir veya dilerseniz müşteri temsilcilerimiz ile de rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Auto Europe ile dünya çapında 24,000 üzerinde lokasyonda olduğu gibi İtalya'nın birçok noktasında da araç kiralamanız bir tık uzağınızda..

  Trafik ve Otopark

  Katanya, Palermo, Trapani ve Siracusa gibi büyük şehirler otobanlarla birbirlerine bağlıdır. Sicilya'da hız limitleri yerleşim yerlerinde 50 km, yerleşim yeri dışında 90 km, otoyollarda ise 130 km (yağmurlu havalarda 110 km) olarak belirlenmiştir. Ön koltuklarda seyahat edenlerin (sürücü dahil) emniyet kemeri takma zorunluluğu vardır. Alkollü araç kullanımı 0,5 promil ile sınırlandırılmıştır, sürücü belgesi düzenleme tarihi 3 yılın altında olan kiracılarda ise bu 0,0 promil olarak belirlenmiştir. Lütfen Dikkat: Hız limitlerine uyulmadığı takdirde, yüksek trafik cezaları ödenmesi gerekebilmektedir.


  Otopark
  Palermo ya da Trapani'de olduğu gibi Katanya'nın merkezinde de renkli bir hayat hakimdir. Kesin olarak belirtilmiş otopark kuralları bulunmamaktadır. Araçlar genelde yol kenarlarında park edilmektedir. Ayrıca, bolca tek yön sokakların olması ve az sayıda bulunan trafik levhaları şehir merkezinde araç kullanımını zaman zaman zorlaştırmaktadır. Otopark arama stresinden uzak durmak isteyenler araçlarını plajlara ya da otoparklara park edebilirler.

  Coğrafi Bilgiler

  Katanya 300 000 kişilik nüfusu ile Palermo'dan sonra Sicilya'nın en büyük ikinci şehridir ve UNESCO tarafından dünya kültür mirası olarak tanınmıştır. Katanya'nın en belirgin özelliği dünyanın en büyük ve aktif yanardağının eteklerinde bulunmasıdır. Etna yanardağı şehir merkezine sadece 30 km mesafededir ve tam anlamıyla tarih boyunca izlerini şehir üzerinde bırakmayı bilmiştir. 17. yüzyılda Etna yanardağının patlaması ile büyük hasar gören Katanya, bu olaydan yaklaşık olarak 30 yıl sonra ise meydana gelen büyük bir deprem ile yerle bir olmuştur. Bu olaylardan sonra Katanya halkı her türlü zorluklarla göğüs gererek şehri tekrar inşa etmişlerdir. Şehrin yeniden inşa edilmesinde yanardağ püskürmesinden oluşan Lav taşlarından faydalanılmıştır. Bu nedenle Katanya Etna'nın kara kızı olarak anılmaktadır.

  Katanya Havalimanı

  Fontanarossa Havalimanı şehir merkezinin 5 km güneyindedir. Havalimanına şehir merkezinden SP70'i takip ederek ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden hareket eden servis araçları (Alibus) ile havalimanına gidilebilmektedir.

  Resmi Adı: Aeroporto di Catania-Fontanarossa Vincenzo Bellini
  Web Site: www.aeroporto.catania.it
  Telefon: +39 095 723 9111

  Toplu Taşıma Araçları

  Otobüs
  Katanya bir metro ağına sahip olmasına rağmen, otobüsler en uygun ulaşım aracıdır. Şehir içersinde 90 dakika ve sadece tek yön seyahatleri için geçerli olan yaklaşık olarak 80 Cent (0,80 €) karşılığında bilet alınabilmektedir.

  Tren
  Katanya'nın ada üzerinde bulunması ve İtalya anakarası ile doğrudan bir bağlantısının olmaması nedeniyle, yurt dışından ulaşılamamaktadır. Trenler Villa San Giovanni garından feribotlara yüklenerek, Messina'ya geçilmektedir. Trenlerin çoğu FS Stazione Centrale garına gitmektedir.

  İşlem Kalitenizi Geliştirin

  Tarafımızca desteklenmeyen bir tarayıcı kullanmaktasınız. İşlem kalitenizi ve güvenliğinizi artırmak için lütfen tarayıcınızı geliştiriniz.

  Chrome veya Firefox tarayıcılarının son sürümlerini tavsiye ederiz