Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  SİCİLYA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Sicilya'da Araç Kiralama - En uygun fiyatlarla

  Akdeniz'in en büyük adası olan Sicilya, İtalya'nın yirmi bölgesinden birisidir. Dört bir yanı eşsiz güzellikteki kıyılarıyla çevrili olan adada Avrupa'nın en yüksek aktif yanardağı bulunmaktadır. Hem doğa güzelliği açısından hem de tarihi güzellik bakımından tam bir turizm adası olan Sicilya, size hem kültür turu hem de yaz turizmini birlikte sunar.

  Araç kiralama sektöründeki 56 yıllık tecrübesiyle birçok yerel ve uluslar arası kiralama firmasının araç portföyünü hizmetinize sunan Auto Europe ile Sicilya'da harika bir tatil geçirebilirsiniz. Kiralık aracınızı tercihinize göre dilediğiniz şehrin dilediğiniz istasyonundan teslim alabilir ve yine dilediğiniz yere iade edebilirsiniz. Kiralamanızı Sicilya'da Palermo, Katanya veya Trapani şehirlerinde başlatabilirsiniz. Sicilya'da araç kiralama ile tatilizde tek bir şehri gezmekle kalmazsınız. Kiralık aracın sağladığı özgürlükle dilediğiniz şehri tur planlarınıza ekleyebilirsiniz. Üstelik farklı şehir turlarınıza dilediğiniz saatte başlayabilir dilediğiniz saatte son verebilirsiniz. Tatilinizde size eşlik edecek aracınızı farklı araç kategorileri arasından seçebilirsiniz. Bu seçiminizi ister kişi sayınıza göre yapın isterseniz de zevkinize göre. Sicilya'da araç kiralama için websitemizi kullanabilir veya 0850 390 28 67 nolu telefondan müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Büyük şehirlerde trafiğin yoğunlaştığı saatler olan sabah ve akşam saatlerinde trafikte biraz sıkılabilirsiniz. Bu yüzden yoğun trafik saatlerini göz önüne alarak yola çıkmanızı tavsiye ederiz. Tüm Avrupa'da olduğu gibi Sicilya'da da aynı kurallar geçerlidir. Şoförler için alkol sınırı 0,5 promildir ve direksiyon başında ellerinizi kullanarak telefonla konuşmak yasaklanmıştır. Adanın doğusunda bulunan Katanya'dan kuzeybatıda bulunan Palermo'ya iki saat yirmi dakikada ulaşabilirsiniz. Bu iki şehir arasındaki mesafe 208 kilometredir. İtalya anakarası çizmeden Sicilya'ya Messina-Villa San Giovanni arasındaki feribot seferleriyle geçebilirsiniz. Sicilya'da oto kiralama ile adanın birçok noktasına karayolları üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

  Otopark
  Sicilya'da üç çeşit park yeri mevcut. Beyaz park yerlerini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Mavi park yerleri ücretlidir ve park fişleri park yeri yanındaki otomattan temin edilebilir. Sarı park yerleri ise engelli sürücüler için tahsis edilmiştir.

  Coğrafi Bilgiler

  Akdeniz'in en büyük adası olan Sicilya, İtalya'nın güneyinde yer almaktadır. Ada genel olarak dağlıktır; Avrupa'nın en büyük yanardağı olan Etna da burada bulunmaktadır. 3000'e yakın farklı bitki çeşitleriyle Akdeniz'in en zengin bitki örtüsüne sahiptir. Bu yüzden birçok sebze ürününün menşei durumundadır ve neredeyse tüm dünyaya buradan ihracat yapılmaktadır. Akdeniz ikliminin hakim olduğu adada kış ayları ılık ve yağışlı, yaz ayları ise bol güneşli ve sıcak geçmektedir. Yaz aylarının bol güneşli geçmesi adayı önemli bir turizm noktası yapmaktadır.

  Havalimanı

  Adada üç tane büyük uluslar arası havalimanı hizmet vermektedir. Bu havalimanlarından İtalya'nın birçok şehrine ve Avrupa'nın farklı noktalarına uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Büyüklüklerine göre sıraladığımız üç havalimanı şunlar:

  Katanya-Fontanarossa Havalimanı (CTA)
  Website: www.aeroporto.catania.it
  Telefon: +39 095 723 9111

  Palermo Falcone-Borsellino Havalimanı (PMO)
  Website: www.gesap.it
  Telefon: +39 091 702 0273

  Trapani-Birgi Havalimanı (TPS)
  Website: www.airgest.it
  Telefon: +39 0923 842 502

  Toplu Ulaşım

  Sicilya'nın demiryolu kuruluşu olan Trenitalia ile adanın farklı noktalarına ulaşım mümkün. Ana tren hatları Messina'dan Palermo'ya ve Messina'dan Katanya'ya ve Sirakusa'ya gitmektedir. Sicilya'nın ana arterlerinden, Roma ve Napoli'ye de tren seferleri aktarmalı olarak kullanılabilmektedir. Metro hattı yalnızca Katanya'da bulunmaktadır. Messina'da da tramvay hatları şehir içi toplu taşıma hizmeti vermektedir. Tüm şehirlerde şehir içi otobüs hatları çalışmaktadır.

  Tren İstasyonu
  Palermo Tren İstasyonu (Stazione Centrale), Sicilya'nın ana tren istasyonudur. Aşağıdaki seferler Trenitalia şirketi tarafından gerçekleştirilmektedir:

  • Palermo-Messina
  • Palermo-Trapani
  • Palermo-Katanya
  • Palermo-Agrigento

  Faydalı Linkler

  İtalya Seyahat Bilgisi