Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  CAGLİARİ'DE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Cagliari'de Araç Kiralama Auto Europe kalitesiyle

  Sardinya adasının güneyinde bulunan Cagliari tarih boyunca konumu nedeniyle önemli bir askeri üs olmuş. Akdeniz'in iyi konumlu limanlarından biri olması nedeniyle deniz kuvvetlerini burada bulunduran devletler şehre kaleler ve saraylar inşa etmişler ve bugüne gelindiğinde Cagliari'nin önemli bir kültür turizm şehri olmasını sağlamışlar. Cagliari'de araç kiralama işleminizi tamamladıktan sonra hiç vakit kaybetmeden şehir turunuza başlamanızı öneririz. Zira bu şehrin harika denizi insanı şehir gezisinden adeta alıkoymaktadır. Şehir içinde gezilmesi gereken tarihi yerler yanısıra adanın diğer köşeleri de misafirlerine harika bir tatil sunmaktadır.

  Cagliari'ye geldiğinizde mutlaka Cagliari Kathedrali'ni gezmelisiniz. Şehrin merkezinde olan bu yapı 13. yüzyılda inşa edilmiştir. Şehir içinde sokaklarda dahi harika zaman geçirebilirsiniz. Kurulan küçük pazarlardan peynir ve şarap satın alabilir veya küçük bir kafeteryada oturup italyan kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Şehir gezinizi tamamladıktan sonra Sardinya adasının diğer uçlarına mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz. Bu noktada harika bir rahatlık ve özgürlük sunan kiralık araba avantajıyla, turlarınızı saat kısıtlaması olmadan planlayabilirsiniz.

  Cagliari'de araç kiralama için websitemizi kullanabilir veya 0850 390 28 67 nolu müşteri destek hattımızı arayabilirsiniz. Rezervasyonunuza dilerseniz GPS cihazı da ekleyebilirsiniz. 180 ülkede 24.000'in üzerinde lokasyonda uygun ve kaliteli araç kiralama hizmeti sunan Auto Europe ile tatilinizi şansa bırakmayın.

  Trafik ve Otopark

  Adanın güneyinde bulunan Cagliari'de oto kiralama işleminizi havalimanından yapabilir ve hiç vakit kaybetmeden tatilinize start verebilirsiniz. Şehir içi trafiği yaz sezonunda yoğunlaşmaktadır fakat diğer şehirlere ulaşmanızı sağlayacak olan otoyollarda durum daha rahat diyebiliriz. Otoyol ücretinin de bulunmadığı adanın tamamını otoyollar üzerinden rahatça gezebilirsiniz. Cagliari'den adanın kuzeyinde bulunan ve mutlaka görmeniz gereken diğer şehir Olbia'ya E25 otoyolu üzerinden üç saatte ulaşabilirsiniz. Otoyollarda sık sık hız kontrolleri yapılmakla birlikte; araç içinde bulunan tüm yolcuların emniyet kemeri takma zorunluluğu olduğunu unutmayınız. Aksi durumlarda trafik cezalarıyla karşılaşabilirsiniz.

  Otopark
  Özellikle Yaz mevsiminde oldukça kalabalık olan Cagliari şehir merkezinde kiralık aracınız için park yeri bulmak zaman zaman zorlaşabilir. Kimi sürücüler park yeri aramakla vakit kaybetmek yerine araçlarını şehir merkezinin biraz dışına park edip şehir içine yaya olarak ulaşmaktadırlar. Tüm İtalya'da olduğu gibi Cagliari'de de park yerleri renklerle kategorilere ayrılmıştır. Buna göre beyaz park yerlerine aracınızı ücretsiz olarak park edebilirsiniz. Mavi park yerleri ise ücretlidir. Aracınızı park etmeden önce park yerinin süre kısıtlamalı olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

  Coğrafi Bilgiler

  Sardinya adasının güneyinde bulunan Cagliari, yaz mevsimini oldukça sıcak geçirmektedir. Cagliari'nin doğu yönünde Sicilya kıyıları, güney yönünde ise Tunus kıyıları vardır. Kış aylarını yağışlı ve ılık geçiren şehrin turizm açısından en yoğun dönemi Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Bu aylarda sıcaklıklar 27℃'nin altına pek düşmemektedir.

  Cagliari Havalimanı

  Havalimanı Cagliari şehir merkezinin yaklaşık 8 kilometre uzağında bulunmaktadır. Toplu ulaşımın olduğu havalimanında bulunan araç kiralama ofislerinden Auto Europe ile kiraladığınız aracınızı teslim alabilirsiniz.

  Cagliari Mario Mameli Havalimanı (CAG)
  Website: www.sogaer.it
  Telefon: +39 070 211 211

  Toplu Ulaşım

  Cagliari'de toplu taşıma metro ve otobüs hatlarıyla sağlanmaktadır. Şehir içinde özellikle sayısı yüksek olan otobüs hatları, şehir içi ulaşımının yükünü çekmektedir. Dört hattı bulunan metro ise yoğun bölgelere alternatif sağlamaktadır. Tüm ulaşım araçlarının biletlerinin ortak olduğu Cagliari'de biletleri duraklardan ve durak yakınında bulunan büfelerden temin edebilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasında 30 dakikada bir otobüs seferleri düzenlenmektedir. Sabah 08:30'da başlayan bu seferler gece 23:00'e kadar devam etmektedir.

  Faydalı Linkler

  İtalya Seyahat Bilgisi