Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  PİSA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Pisa'da Araç Kiralama ile özgürlüğün tadını çıkarın

  Tüm dünyada eğik kulesi ile ünlü Pisa şehri, İtalya'nın batısında yer almaktadır. Yaklaşık nüfusu 420.000 olan şehir görkemli yapıları ve ünlü bilim adamı Galileo Galilei'in burada doğmuş olmasıyla bilinmektedir. Yalnızca Pisa'nın değil tüm İtalya'nın sembolleri arasında olan Pisa kulesi görülmesi gereken en ünlü ve en önemli yapıdır. Alüvyonlar üzerine kısa bir temel üzerinde inşa edilmesiyle zamanla eğilen kule tamamen mermerdir. Auto Europe üzerinden Pisa'da araç kiralama ile gezilmesi ve görülmesi gereken diğer yerler Pisa Vaftizhanesi, ünlü kathedrali ve Şövalyeler Meydanı'dır. Avrupa'nın en turistik şehirlerinden biri olan Pisa'da tüm yapılar mermerden yapılmıştır. Bu da şehre ayrı bir ruh katmaktadır.

  Tam bir italyan şehri olan Pisa her ne kadar turistik bir şehir olsa da kendi özüne sahip olabilmiştir. Sokaklarında dolaşırken sizi saracak olan dokusu ile kendinizi romantik film sahnelerinde hissedebilirsiniz. Açık havada masaları bulunan italyan restaurantlarında enfes tatlar tadabilir ve sevdiklerinizle keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Yoğun bir öğrenci nüfusuna sahip olan Pisa, hareketli bir gece hayatı sunmaktadır. Gündüz yapmış olduğunuz gezinin yorgunluğunu atabileceğiniz barlarda eğlence tam anlamıyla doruklara çıkmaktadır. Konumu itibariyle oldukça pratik olan Pisa'da araç kiralama ile Roma, Floransa gibi şehirlere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  İtalya'nın diğer bölgelerinde de olduğu gibi Pisa'da da şehir içindeki bazı bölgelerin belirli gün ve saatlerde araç trafiğine kapanması araç kullanımını kısıtlamaktadır. ZTL (Zona a traffico limitado) adı verilen bu uygulama sayesinde yoğun yaya trafiğinin olduğu saatlerde ve tatil günlerinde kameralı denetim ile birlikte kısıtlamalar uygulanmaktadır. ZTL bölgeleri ve zaman dilimleri hakkında güncel bilgilere şehir merkezinde veya havalimanında bulunan turist bilgi merkezlerinden ve gişelerinden ulaşabilirsiniz.

  Şehir içi trafiğinde hız sınırı 50 km/saat'tir. Okul bölgeleri ve yayaların yoğun olduğu bölgelerde bu sınır 30 km/saat'e kadar düşmektedir. Aracınızla ilerlerken hız sınırlarına mutlaka uymanızı tavsiye ederiz. Araç içinde bulunan herkesin emniyet kemeri takma zorunluluğu vardır ve direksiyon başında alkol sınırı 0,5 promildir. Otoyolların ücretli olduğu İtalya'da otoyol girişlerinde gişelerden ödeme yapabilir veya Türkiye'de de olduğu gibi otomatik geçiş sistemlerini kullanabilirsiniz. Bunun için Pisa'da oto kiralama işleminizi yaparken kiralayıcı firma çalışanlarına danışabilir veya 0850 390 28 67 nolu ücretsiz destek hattımızdan ön bilgi alabilirsiniz.

  Otopark
  Park yerlerinin mavi ve beyaz olmak üzere ikiye ayrıldığı Pisa'da; mavi park yerleri ücretli, beyaz park yerleri de ücretsizdir. Ücretsiz olan park yerlerine park ederken süre kısıtlamalarına dikkat ediniz. Ayrıca belirli bir ücret karşılığında aracınızı açık otoparklara da bırakabilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  İtalya'nın batısında, Ligurya denizi kıyısında bulunan Pisa, sıcak bir iklime sahiptir. Kış ayları 2℃ ile 6℃ arasında geçen Pisa'da yaz ayları 23℃ ve 27℃ aralığında geçmektedir. Sıcaklıklar zaman zaman 30℃'yi bulsa da ferah bir havaya sahiptir ve bunaltmamaktadır. Şehrin genel geçim kaynağı turizm ve balık çiftlikçiliğidir. Zeytin ağaçlarının bolluğu ve ikliminin de elverişli olması sebebiyle zeytin ve zeytinyağı üretimi de oldukça fazladır.

  Pisa Havalimanı

  Şehrin yaklaşık iki buçuk kilometre güneyinde yer alan havalimanı Toskana bölgesinin en büyük havalimanıdır.

  Pisa Galileo Galilei Havalimanı (PSA)
  Website: www.pisa-airport.com
  Ulaşım: Pisa Mover adlı araç ile merkez tren istasyonundan havalimanına kısa sürede demiryolu üzerinden ulaşmak mümkün. Ayrıca her 30 dakikada bir otobüs seferi düzenlenmektedir.
  Telefon: +39 050 849 300

  Toplu Ulaşım

  Merkez tren istasyonundan Roma, Bologna ve Floransa şehirlerine ulaşmak mümkün. Tren seferleri yaklaşık olarak her saat düzenlenmektedir. Bu şehirlerden aktarmalı olarak daha uzak mesafelere de demiryolu ulaşımı mümkün. Şehir içinde hizmet veren otobüs hatları ile de havalimanı, tren istasyonu ve banliyöler arasında kara ulaşımı sağlanmaktadır.

  Faydalı Linkler

  İtalya Seyahat Bilgisi