Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  BERGAMO'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Bergamo'da Araç Kiralama - En uygun fiyatlarla

  Bergamo'da araç kiralama size turunuzda özgür olma ve konforlu bir seyahat geçirme imkanı sağlar. Şehrin farklı noktlarında bulunan etkinliklere yanısıra şehir dışında olan gezilecek yerlere de ulaşmanızı da kolaylaştırır. Auto Europe ile en uygun fiyatlara kiralık aracınızı seçebilir, sorularınızı 0850 390 28 67 nolu telefondan müşteri temsilcilerimize yöneltebilirsiniz. Dilerseniz kiralık aracınızı Bergamo'dan teslim alabilir ve seyahatinizi sonlandıracağınız faklı bir şehir veya ülkede iade edebilirsiniz. Bergamo'da araç kiralama ve farklı opsiyonlarla ilgili tüm detaylar websitemizde bulunmaktadır.

  Bergamo adeta iki yüzlü bir şehirdir. Citta Alta tepesi; eski ve barok mimari yapısıyla dikkat çekmektedir. Tarihi yapılarıyla dolu dar sokaklarında dolaşmak oldukça keyifli. Şehrin diğer yüzü ise Citta Bassa'dır. Yirminci yüzyılda gelişmeye başlayan şehrin bu bölümü oldukça düzenli ve yenidir. Şehrin iki bölümü birbirine teleferik hattı ve kıvrımlı karayolu ile bağlıdır. Şehrin bir yakasından diğer yakasına fotoğraf çekmek oldukça keyifli dakikalar yaşatacak; bundan eminiz!

  Trafik ve Otopark

  Şehrin alt kısmı olan Citta Bassa'da yolların yenilenmiş ve düzenli hale getirilmiş olması sebebiyle araç kullanımı oldukça rahattır. Şehrin yukarı kısmı olan Citta Alta'da ise bunun tam aksine yamalı asfalt yollar ve dar caddeler nedeniyle araç kullanımı zaman zaman zorlaşmaktadır. Bergamo'da uygun oto kiralama ile yakın konumda olan Milano'ya da gidebilir, turunuza bu ünlü şehri de ekleyebilirsiniz. Bergamo'dan Milano'ya A4 ve A51 otobanları üzerinden bir saat on dakikada ulaşabilirsiniz. Milano'nun Bergamo'ya olan mesafesi 62 kilometredir. Ayrıca oldukça yakın olan ve doğa güzelliği ile büyüleyen Como'yu da ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Yeşil dağları ve gölüyle harika resimler veren Como, İsviçre sınırına da oldukça yakındır.

  Otopark
  Bergamo'daki seyahatinizde Citta Bassa bölgesinde aracınızı rahatlıkla park edebilir ve yürüme yolları ile teleferiklere aktarma yapabilirsiniz ve şehrin merkezi olan Citta Alta'ya ulaşabilirsiniz. Kaldığınız otelde park imkanı ile ilgili detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Birçok otelin kendi müşterileri için ayrılmış park yerleri bulunmaktadır. Şehrin etrafında da hem cadde kenarları hem de otoparklar kullanılabilir. Şehrin etrafında bulunan bu park yerlerinin bir kısmı ücretli bir kısmı ise ücretsizdir.

  Coğrafi Bilgiler

  Alplere açılan birçok şehirden biri de Bergamo'dur. Şehrin kuzeyinde birçok doğa sporu imkanı vardır. Kayak, doğa yürüyüşü ve tırmanma bu sporlardan bazıları. Bergamo, ılıman iklime sahiptir. Yağış miktarı tüm yıl oldukça yüksektir. Yıllık ortalama sıcaklığı 12,5℃ olan şehrin en sıcak ayı Temmuz ayıdır. Bu ayda sıcaklıklar 22℃ civarında olur.

  Bergamo Havalimanı

  Yolcu sayısı ile İtalya'nın beş büyük havalimanı arasında olan Bergamo Havalimanı, saklı bir cevher niteliğinde olan Bergamo ve çevresine hava ulaşımı sağlamaktadır. Şehir merkezine çok yakın konumda olan havalimanı, Milano'ya da yalnızca 55 kilometre mesafede olduğundan; Milano Malpensa Havalimanı'na da alternatiftir.

  Bergamo Orio al Serio Havalimanı (BGY)
  Website: www.bergamo-airport.com
  Telefon: +39 (0) 35 326 323

  Toplu Ulaşım

  Havalimanı ile şehir merkezi arsında ulaşım imkanı çeşitlilik gösterirken aynı durum şehir içinde geçerli değildir. Tren ve otobüslerin hizmet verdiği ulaşım hattına bir de eski şehir bölgesi ile yeni şehir bölgesi arasındaki teleferik hattı destek sağlamaktadır. Özellikle turistler tarafından yoğun olarak tercih edilen teleferik ile harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

  Tren
  Bergamo Tren İstasyonu'ndan diğer İtalya şehirlerine tren bağlantıları mevcuttur. Buradan Roma, Milano, ve Venedik gibi turistik şehirlere bağlantılı hatlarla ulaşabilirsiniz.

  Otobüs
  Geniş ulaşım ağıyla Bergamo'da ulaşım yükünü çeken otobüsler hem turistlere hem de yerel halka yoğun bir şekilde hizmet vermektedir. Ayrıca Citta Alta ile Citta Bassa'yı teleferiğe alternatif olarak birbirine bağlayan bir adet otobüs hattı da mevcuttur.

  Faydalı Linkler

  İtalya Seyahat Bilgisi