Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  VERONA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Verona'da Araç Kiralama ile tatile start verin

  Shakespeare'in Romeo ve Juliet'inin geçtiği şehir olarak ünlenen Verona tam bir aşk şehri. Dar sokakları, ünlü pazar meydanı, köprüleri, arenası ve ünlü Garda gölüyle hafızalarınıza kazınacak bir şehir burası. Verona'da gezilecek yerlerin başında Castel Vecchio yani eski kaleyi saymak gerekir. 14. yüzyılda inşa edilmiş olan kalenin sonradan ekleme köprüleri oldukça estetik. Burada sevdiklerinizle harika fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Sokak müzisyenlerinin enstromanlarından süzülen italyan ezgileri eşliğinde kendinizi daha sonra pazar meydanında bulabilirsiniz. Eski dönemlerde halkın toplanma yeri olan bu meydanda kurulan pazarlarda meyve, sebze, şarap, peynir ve hediyelik eşya satılmaktadır. Verona gezinizde ünlü Verona Arena'sına uğramadan dönmeyin. Milattan sonra 30 yılında inşa edilmiş bu harika eser dünyanın en büyük amfi tiyatrolarından biri. Açık havada, hiçbir elektronik ses düzeneği kullanmadan sergilenen tiyatro eserleri ve opera gösterileri Avrupa'nın birçok yerinden meraklılarını çekmektedir. Günümüzde açık hava konser sahnesi olarak da kullanılmakla birlikte şimdiye kadar sahne alan ünlüler arasında Whitney Houston, Pink Floyd ve Alicia Keys'i sayabiliriz.

  Verona'da araç kiralama ile uğramanız gereken en önemli noktalardan biri de Garda gölü. Şehrin batısında yakın konumda olan göl, etrafında bulunan dağlar ile harika manzaralar sergilemektedir. Feribot, irili ufaklı tekne ve kayıkların dolaştığı gölün kenarında bulunan şirin kafelerin birine uğramanızı tavsiye ederiz. Havaların ısındığı dönemlerde insanların serinelemek için girdiği göl kenarları küçük plajlarla dolu aynı zamanda. Göl kenarında, dağ eteklerinde sevdiklerinizle harika yürüyüşler yapabilirsiniz.

  Verona şehri diğer italyan şehirlerinden biraz farklı. Belki Romeo ve Juliet'ten, belki mimarisinden kaynaklanan farklı bir ruhu var diyebiliriz. Belki Romeo ve Juliet'i bu kadar etkileyici ve ölümsüz yapan da bu şehirdi; kim bilir?

  Auto Europe üzerinden kiraladığınız aracınızı havalimanı ofislerinden teslim alabilir ve hiç vakit kaybetmeden yola koyulabilirsiniz. Verona'da araç kiralama ile kısa yolculuklar yaparak turunuza birçok italyan şehrini ekleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece haritanıza bakmak ve gaza basmak.

  Trafik ve Otopark

  Kiralık aracınız ile araç trafiği yoğun olmayan Verona'da zorlanmak mümkün değil. Kiralık aracın verdiği rahatlık ile turunuza diğer şehirleri de ekleyebilirsiniz. Verona'dan Venedik'e araç ile E70 otoyolu üzerinden bir saat yirmi dakikada gidebilirsiniz. Tam ters istikamet olan batıya yapacağınız iki saatlik yolculuk ile Milano'ya ulaşabilir; hatta Milano yolu üzerinde olan Bergamo'ya da uğrayabilirsiniz.

  Otopark
  İtalya'nın diğer şehirlerinde olduğu gibi Verona'da da park yerleri renkler ile kategorize edilmiştir. Şehir içersinde kiralık aracınızı mavi park yerlerine ücretli olarak, beyaz park yerlerine de ücretsiz olarak park edebilirsiniz. Park yerlerinin yakınında bulunan tabelalarda park süreleri ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Sarı renkte park yerleri bedensel engelli sürücüler için ayrılmış olan park yerleridir. Park ücretlerini VeronaPark kartları ile ödeyebilirsiniz. Bu kartları tütün ürünleri satılan büfe, dükkan ve gazete bayilerinden alabilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  İtalya'nın kuzeyinde, Garda gölü ile dağ eteklerinde olan Verona'nın nüfusu yaklaşık 265.000'dir. Şehirden geçen Adige nehri de şehre önem katmaktadır. Yaz ayları çok sıcak olmamakla birlikte 23℃ ile 25℃ arasında geçmektedir. Şehirde İlkbahar ayları ile Sonbahar ayları serin olabilir. Kış ayları soğuk ve zaman zaman karlıdır.

  Verona Havalimanı

  Havalimanı şehrin yaklaşık beş kilometre güneybatısında yer almaktadır. Havalimanı istikametinden A4 ve A22 otoyolları ile birçok noktaya ulaşmak mümkün. Verona'da oto kiralama işlemi havalimanı terminalinden yapılabilir.

  Verona Uluslararası Havalimanı (VRN)
  Website: www.aeroportoverona.it
  Telefon: +39 045 809 5666

  Toplu Ulaşım

  Otobüs
  Verona'da iki çeşit otobüs hattı bulunmaktadır. Bunlardan biri Urbani olarak adlandırılan şehir içi otobüs hattı; diğeri ise Extraurbani olarak adlandırılan banliyö otobüs hattı. Otobüs biletlerini tütün ürünleri satılan dükkanlarda, turist bilgi merkezlerinden veya ATV (Azienda Transporti Verona) gişelerinden temin edebilirsiniz.

  Tren
  İsmi Verona Porta Nuova olan merkez tren istasyonundan her gün neredeyse her saat İtalya'nın birçok bölgesine demiryolu ulaşımı mümkündür. Verona'dan Venedik, Bologna, Milano ve aktarmalı olarak güney İtalya'ya seferler düzenlenmektedir.

  Faydalı Linkler

  İtalya Seyahat Bilgisi