Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  İTALYA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  İtalya’da Araç Kiralama ile Karışık Pizza Tadında Seyahat

  Auto Europe uluslararası kiralık araç aracı kurumu olarak 60 yılı aşkın süredir sektörde hizmet vermektedir ve dünya çapında 24,000 üzeri oto kiralama istasyonu sunmaktadır. Auto Europe olarak, özellikle yüksek kalitede hizmet veren müşteri hizmetlerimiz ve piyasanın en uygun fiyatları gibi avantajları sunabilmekte olduğumuzdan gurur duymaktayız. İş birliği içersinde bulunduğumuz, dünya çapında tanınmış ve tabii ki yerel oto kiralama şirketleri sayesinde, siz müşterilerimize geniş çapta araç kiralama hizmeti sunabilmekteyiz. Fiat Punto’dan lüks kiralık araçlar arasından istediğiniz arabayı kiralayın. Esnek kalarak, İtalya’da araç kiralama alış istasyonunu kendi isteğinize göre, ister havalimanı, ister tren istasyonu ya da şehir merkezi olarak belirleyin.

  Auto Europe ile İtalya'da araç kiralama işleminizi tamamladıktan sonra aracınız ile birçok İtalyan şehrini gezebilirsiniz. Coğrafi olarak birbirine diğer ülkelere kıyasla daha yakın turistik şehirlere sahip İtalya'da örneğin Roma'da araç kiralayarak Pisa, Floransa gibi şehirleri de gezinize ekleyebilirsiniz. Veya daha kuzeyde Milano, Como, Bergamo ve Venedik şehirlerini kısa yolculuklarla gezmek mümkün. Uzun yol sever müşterilerimizdenseniz şayet; o halde tüm bu şehirleri aynı seyahate sığdırmak mümkün. Fakat uzun yol yorgunluğu yaşamamanız için küçük bir tavsiye olarak daha büyük bir araç kiralayabilir ve ek sürücü kaydettirebilirsiniz. Auto Europe ücretsiz ek sürücü kampanyalarını inceleyerek seyahat planlamanıza başlayabilirsiniz.

  Kiralık Araç Hakkında Tavsiye ve Bilgiler

  İtalya seyahatinizi keyifli bir biçimde geçirebilmeniz için, işinize yarayabilecek faydalı bilgileri burada bulabilirsiniz.

  Trafik ve Akaryakıt Bilgileri

  • Direksiyon başında, araç hareket halindeyken telefon ile görüşme yapmak İtalya yasalarına göre kesinlikle yasaktır. Sadece araç kitini kullanarak telefonla görüşülebilir.
  • Araç hareket halindeyken, sürücü ve tüm yolcuların emniyet kemerlerini takmaları zorunludur.
  • İtalya'da araç kullanırken hız limitine kesinlikle uyulması gerekmektedir. Hız limitleri otoyollarda genel olarak 130km, yerleşim yerlerinde ise 50km olarak belirlenmiştir.
  • İtalya’da alkol %0,5 promil ile sınırlandırılmıştır. Sürücü belgesinin düzenleme tarihi 3 yılın altında olan sürücülerde ise %0,0 promil olmalıdır. Kesinlikle alkol tüketiminden sonra direksiyon başına geçmemenizi tavsiye ederiz.
  • Akaryakıt istasyonları ana yollar üzerinde bulunmaktadır. Paralı otoyollarda, bir diğer adıyla "Autostrade"'lerde akaryakıt istasyonları genelde 24 saat hizmet vermektedir. Tüm diğer akaryakıt istasyonları genelde 07:00 - 19:00 saatleri arasında açıktır. Lütfen akaryakıt dolumu yapmadan, aracınızın hangi yakıt ile doldurulması gerektiğini kontrol edin.

  Otoyol Kullanım Ücretleri

  İtalya’daki otoyolların çoğunda otoyol kullanım bedeli tahsil edilmektedir. Otoyol kullanım ücretleri araç sınıfına ve katedilen mesafeye göre belirlenmektedir. Otoyol kullanım ücretlerini, otoyol işletmecilerinin kartları (Viacard) ya da gişelerde nakit para ile ödeyebilirsiniz. Bu nedenle yanınızda nakit para bulundurmayı unutmayınız. Ayrıca Telepass (Türkiye’deki HGS/OGS) geçişleri için özel şeritler bulunmaktadır.

  Yaş Sınırlaması

  İtalya’da 18 yaşından itibaren araç kullanmak serbesttir. İtalya’da araç kiralayabilmek için sürücü belgesinin kira başlangıcından en az 1 yıl önce düzenlenmiş olması gerekmektedir. 25 yaş altında olan sürücülerden, genç sürücü hizmet bedeli tahsil edilmektedir.

  Para Birimi

  İtalya’nın resmi para birimi Euro'dur. Genellikle havalimanları ve tren istasyonlarında bulunan döviz bürolarında, Türk Lirası karşılığında Euro alabilirsiniz. Şehir merkezlerinde bulunan ATM’lerden sadece Euro çekilebilmektedir. Kredi kartları çoğu bölgede ödeme şekli olarak kabul edilse de, yine de kartınızı kullanmadan önce bankanız ya da kredi kartı kurumunuz ile iletişime geçerek, ek ücretler hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz.

  Sözlük

  Merhaba - Ciao
  Günaydın - Buongiorno
  İyi günler - Buon pomeriggio
  İyi akşamlar - Buonasera
  En yakın polis karakolu nerede? -Dov'è la stazione di polizia più vicina?
  En yakın hastane nerede? - Dov'è l'ospedale più vicino?
  En yakın ATM nerede? - Dov'è il bancomat più vicino?
  [konum] nerede? - Dov'è [konum]?
  Kredi kartı ile ödeyebilir miyim? - Posso pagare con la carta di credito?
  Bankamatik kartı ile ödeyebilir miyim? - Posso pagare con il bancomat?
  Bunun fiyatı ne kadar? - Quanto costa?
  Teşekkür ederim - Grazie
  Para üstü kalsın - Tenga il resto

  Elektrik

  İtalya’da şebeke gerilimi 220-230 volt arasında değişmektedir. İtalya’da kullanılan Schuko prizler genellikle daha geniş olduğundan dönüştürücü kullanmanız gerekebilir. Türkiye’de kullanılan C,E ve F tipi prizlere İtalyanlar ek olarak L tipi prizler kullanmaktadır.

  Vize & Büyükelçilik

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İtalya’ya seyahat edebilmeleri için schengen vizesine ihtiyaç duymaktadırlar. Bu nedenle seyahat planlamanıza vize başvurunuzu da eklemeyi unutmayınız. Vize başvurunuzu aşağıda belirtilen kurum üzerinden gerçekleştirebilir, İtalya seyahatiniz sırasında karşılaşabileceğiniz acil durumlarda ise aşağıda belirtilen Roma ve Milano’da konuşlandırılan ülkemizin birimleri ile ilteişime geçebilirsiniz:

  iDATA İstanbul
  Adres: İnönü Mah. Cumhuriyet Cad. No:123 Giriş Kat Harbiye/Şişli - İstanbul
  Telefon: 0850 460 VIZE (0 850 460 8493)
  Faks: 0 850 4601296
  Website: randevu.idata.com.tr

  iDATA Ankara
  Adres: Remzi Oğuz Arık Mah. Atatürk Bulvarı No:231/A Çankaya - Ankara
  Telefon: 0850 460 VIZE (0 850 460 8493)
  Faks: 0 850 4601296
  Website: randevu.idata.com.tr

  T.C. ROMA BÜYÜKELÇİLİĞİ
  Adres: Via Palestro 28 00185 Roma
  Telefon: +39 06 445 94 200 / +39 06 445 941
  Faks: + 39 06 494 15 26
  E-Posta: ambasciata.roma@mfa.gov.tr
  Website: T.C. ROMA BÜYÜKELÇİLİĞİ

  T.C. MİLANO BAŞKONSOLOSLUĞU>
  Adres: VIA LARGA 19 20122- MILANO
  Telefon: + 39 02 582 12 01
  Faks: +39 02 582 12 081
  E-Posta: consolato.milano@mfa.gov.tr
  Website: T.C. MİLANO BAŞKONSOLOSLUĞU

  Faydalı Linkler

  İtalya Seyahat Bilgisi