Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  İTALYA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  İtalya'da Araç Kiralama ile Karışık Pizza Tadında Seyahat

  İtalya'da Araç Kiralama

  Güzel sahilleri, birbirine yakın turistik şehirleri, lezzetli mutfağı, sanatı ve mimarisiyle dünyanın önemli turizm ülkelerinden olan İtalya, gezi ve tatil dendiğinde ilk akla gelen destinasyonlardan diyebiliriz. Hem doğası hem de denizi ile plaj ve kültür tatilini birarada sunan İtalya her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilmektedir.

  Auto Europe uluslararası kiralık araç aracı kurumu olarak 65 yılı aşkın süredir sektörde hizmet vermektedir ve dünya çapında 24,000 üzeri oto kiralama istasyonu sunmaktadır. Auto Europe olarak, özellikle yüksek kalitede hizmet veren müşteri hizmetlerimiz ve piyasanın en uygun fiyatları gibi avantajları sunabilmekte olduğumuzdan gurur duymaktayız. İş birliği içersinde bulunduğumuz, dünya çapında tanınmış ve tabii ki yerel oto kiralama şirketleri sayesinde, siz müşterilerimize geniş çapta en uygun araç kiralama hizmeti sunabilmekteyiz. Fiat Punto’dan lüks kiralık araçlar arasından istediğiniz arabayı kiralayın. Esnek kalarak, İtalya’da araç kiralama alış istasyonunu kendi isteğinize göre, ister havalimanı, ister tren istasyonu ya da şehir merkezi olarak belirleyin.

  Dünyadaki diğer yerlerden daha geniş UNESCO Dünya Mirası'na sahip olan İtalya, Roma İmparatorluğu'nun merkezidir. Floransa'da bulunan Duomo Katedrali 600 yıllık inşaat süresiyle merak uyandırmaktadır. 12. yüzyıla ait ünlü Pisa Kulesi ve Roma'da bulunan ünlü Kolezyum gezilmesi gereken en ünlü noktalar. Roma'daki Kolezyum'un inşa tarihi M.S 70 ile 80 yılları arası.

  İtalya seyahatinde es geçilmemesi gereken diğer ünlü noktalar olarak Milano'daki Da Vinci ve Vatikan'daki Michalangelo tablolarını sayabiliriz. Etkileyici Gotik mimarisi ve harika Akdeniz sahilleri ve anakara yanısıra Sicilya ve Sardunya adaları ile göz dolduran bir ülke. Sicilya'nın önemli şehirleri olan Katanya ve Palermo gibi şehirlerde Akdeniz kültürünü tam anlamıyla yaşayabilirsiniz.

  İtalya seyahatinizi kiralık araçla daha konforlu hale getirmek isterseniz; dilerseniz 0850 390 28 67 nolu telefondan müşteri hizmetlerimize bağlanabilir veya İtalya'da araç kiralama ile ilgili merak ettiklerinizi internet sitemizde bulabilirsiniz. Kiralama işleminizi de her iki şekilde tamamlayabilir farklı seyahat planları üzerine fikirler alabilirsiniz.

  Geniş araç filolarını en uygun fiyatlarla size ulaştıran Auto Europe ile dilerseniz kısa mesafeler için ekonomi sınıfı veya uzun mesafeler için orta sınıf araç kiralayabilirsiniz. Konforlu ve farklı bir sürüş deneyimi için 4x4'lere göz atabilirsiniz. Auto Europe ile özel araçlar da kiralamak mümkün. Gösterişli bir Jaguar veya keyifli bir BMW 4 Cabrio ile farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. İtalya'da oto kiralama yaparak seyahatinizde dilediğiniz araçla keyifli anlar yaşabilirsiniz. Ülkenin gezilecek yerlerinin birbirine yakın oluşu sürüş keyfi ile turistik geziyi biraraya getiriyor.

  İtalya'da araç kiralama ile ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki konu başlıklarına tıklayabilirsiniz:

  Araç Kiralama Ortaklarımız Sık Sorulan Sorular Araç Opsiyonları

  İtalya'da Kiralık Araç Teslim Noktaları

  En uygun araç kiralama fırsatları sunan Auto Europe dünyanın en gözde seyahat noktalarından olan İtalya'da oto kiralama rezervasyonu ile havalimanı, şehir merkezi ve tren istasyonlarında araç teslimatı imkanı sunmaktadır. Aracı teslim alacağınız ve iade edeceğiniz noktayı kendiniz seçebilir ve ülkenin tadını baştan sonra çıkarabilirsiniz.

  İtalya gezinize başlangıç noktası mı arıyorsunuz? Dilerseniz Napoli'de dilerseniz de Venedik'te aracınızı teslim alarak turunuza başlayabilir ve sırasıyla birçok italyan şehrini ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz de aracınızı Sicilya'nın merkezlerinden olan Palermo'da teslim alıp, Akdeniz'in ilgi çekici adalarından olan Sicilya turunuza başlayabilirsiniz.

  Kiralık aracınızla herhangi bir ülkede seyahat ederken huzurlu ve sorunsuz bir deneyim geçirmeniz için birbirinden ilginç ve faydalı bilgileri seyahat fikirlerimizde bulabilirsiniz.

  İtalya'daki havalimanları ve tren istasyonlarındaki en uygun fırsatları karşılaştırın

  • Milan Merkez İstasyonu
  • Katanya Merkez Tren İstasyonu
  • Roma Termini İstasyonu
  • Napoli Merkez Tren İstasyonu
  • Palermo Merkez Tren İstasyonu
  • Pisa Merkez Tren İstasyonu
  • Venedik Piazzale Roma İstasyonu
  • Brindisi Tren İstasyonu
  • Verona Tren İstasyonu
  • Bologna Merkez Tren İstasyonu

  İtalya'da Aracınızı En İyi Kiralama Şirketleri ile Kiralayın

  60 yılı aşkın süredir Auto Europe'un bu sektörde başarıyla hizmet vermesinin ve dünya markası haline gelmesinin bir nedeni de; dünyanın en kaliteli ve en seçkin kiralama şirketleri ile çalışmasıdır.

  Auto Europe; Hertz, Europcar, Alamo, Budget, Avis, Dollar ve National gibi dünyanın en bilindik kiralama şirketleri ile eş zamanlı olarak gelişmiştir. Dünya çapında tanınan ve hizmet veren bu şirketler yanısıra diğer yerel markalarla da yapılan ortaklıklar ile müşterilere kaliteli hizmet sunulmaktadır. Özellikle İtalya gibi turistik bölgelerde Sicily by Car, Noleggiare, Maggiore ve Locauto gibi yerel kiralama şirketlerini bünyesinde bulundurmaktadır.

  Auto Europe ile İtalya'da araç kiralama işleminizi hangi şirketle gerçekleştirirseniz gerçekleştirin; daima en iyi hizmeti en uygun fiyatlara alacağınızı garanti ederiz.

  Sicily by Car - Kiralama Ortağımız Hakkında Dollar - Kiralama Ortağımız Hakkında Europcar - Kiralama Ortağımız Hakkında
  Hertz - Kiralama Ortağımız Hakkında Avis - Kiralama Ortağımız Hakkında Sixt - Kiralama Ortağımız Hakkında

  Araç kiralayacağınız şirket veya destinasyon ile ilgili merak ettiklerinize bizi arayarak yanıt bulabilirsiniz. İnternet sitemizde sık sorulan sorular bölümünde tüm sorularınıza yanıt bulabileceğiniz gibi müşteri hizmetlerimizle telefon veya e-posta aracılığıyla iletişime geçerek kiralama konusunda destek alabilirsiniz.


  İtalya'da Araç Kiralama ile İlgili Sık Sorulan Sorular

  İletişim Dünyanın birçok yerinde araç kiralama ile ilgili merak ettiklerinize Auto Europe internet sayfasında yanıt bulabilirsiniz. Aşağıda İtalya'da araç kiralama ile ilgili yaş sınırlamaları, ülke sınır geçişleri, yerel sürüş detayları, yol geçiş ücretleri, araç sigortaları, sürücü belgeleri ile ilgili gereklilikler ve ek sürücü şartları gibi en sık sorulan soruları ve yanıtlarını bulabilirsiniz. Gayet basit bir şekilde yanıt aradığınız soruya tıklayarak yanıta ulaşabilirsiniz. Bunlara ek olarak haftanın 6 günü müşteri temsilcilerimize de ulaşabilir ve İtalya'da oto kiralama ile ilgili tüm merak edilenleri cevaplandırabilirsiniz.


  İtalya'da araç kiralayabilmek için kaç yaşında olmam gerekiyor?

  İtalya'da araç kiralayabilmek için en az 18 yaşında olmanız yeterliyken neredeyse tüm kiralama şirketleri en az 1 yıllık sürücü belgesi talep etmektedir. Buna rağmen 21 yaş altı sürücüler için uygulanan veya bazı kiralama şirketleri için 26 yaş altı sürücülere de uygulanabilen genç sürücü ücreti ile karşılaşabilirsiniz. İnternet sayfamızda araç seçimi bölümünde kiralama koşullarına tıklayarak tüm genç sürücü kurallarını görüntüleyebilirsiniz. Yaş kuralları ile ilgili tüm detaylar için sayfamıza geçiş yapabilirsiniz.

   

  Aracımı İtalya'da teslim aldıktan sonra farklı bir istasyonda iade edebilir miyim?

  Evet bu mümkün. Aracınızı aldığınız yer ile iade edeceğiniz yer farklı olabilir. Buna kiralama sektöründe tek yönlü araç kiralama denir. Bu ülke içinde iki farklı istasyon olabileceği gibi; iki farklı ülkede bulunan araç teslim noktaları arasında da olabilir.

  Tek yön araç kiralamak son derece basit. Kiralamak istediğiniz yeri seçerken "farklı bir istasyonda iade etmek istiyorum" kutusuna tıklamanız yeterlidir. Buraya tıkladıktan sonra açılan iade detaylarında dilediğinizi seçebilirsiniz. Aracı ve kiralama şirketini de seçtikten sonra tek yön kiralama ücretini de mevcutsa eğer görüntüleyebilirsiniz.

  Auto Europe ödeme sonrası size gönderdiği voucher belgesinde tüm tek yön detaylarını mevcutsa ek ücretleri belirtmektedir. Bu ücretler vergiler dahil görüntülenir. Bu ücret eğer kiralama bedeline dahil edilmemişse, araç alımı sırasında kiralama şirketine ödenir.

  İtalya dışında alacağınız araç ile İtalya'ya giriş yaptıktan sonra orada iade etmek istemeniz durumunda kiralama şirketinden ön onay gereklidir. Bunun için Auto Europe kiralama şirketiyle iletişime geçip gerekli tüm işlemleri yürütmektedir.

  Başka bir ülkeden İtalya'ya veya İtalya'dan başka bir ülkeye yapılacak tek yönlü kiralama ile ilgili tüm kurallar kiralama şirketleri tarafından uygulanmaktadır. Diğer ülkelere seyahat gibi farklı detayları da sigorta ve ülkeler arası gümrük anlaşmalarına göre oluşturulmaktadır.

   

  İtalya'da araç kiralamak için kredi kartına ihtiyacım var mı?

  İtalya'da hem kredikartı hem de bankamatik kartı olarak bildiğimiz debit kartlar kullanılabilmektedir. Fakat araç teslimatı sırasında depozito işlemi için ana sürücü adına olan bir kredi kartı ibraz edilmelidir. Bu kredi kartından belirli bir miktar depozito olarak bloke edilir ve aracın iadesi ile birlikte blokaj kaldırılır.

  Bazı lüks sınıf araçlar için birden fazla kredi kartı istenebilmektedir. Bu durumda kiralama şirketi ana sürücü adına olan iki farklı kredi kartından depozito bloke etmektedir.

   

  İtalya'da bilinmesi gereken trafik kuralları hangileridir?

  İtalya'da araba kullanırken çok yabancılık çekeceğinizi sanmıyoruz. Trafik tıpkı Türkiye'de olduğu gibi biraz yoğundur. Araba içersinde otururken emniyet kemerinizi daima takılı bulundurmanız gerekmektedir. Yine araba kullanırken cep telefonu ile konuşmanız veya elinizde bulundurmanız trafik cezası sebebidir ve italyan otoriteler bu konuda oldukça katıdır. Otobanlarda 130 km/saat, ana yollarda 110 km/saat ve şehir içinde 50 km/saat hız sınırı mevcuttur.

  İtalya'da araba kullanmak için 18 yaşını doldurmuş ve geçerli bir sürücü belgesine sahip olmanız gerekmektedir. İtalya'nın AB'ye üye olduğundan bu nedenle sürücü belgenizin AB uyumlu olması gerektiğinizi unutmayınız. İtalya'da araç kiralayabilmek ve trafikte araba kullanabilmek için gerekli sürücü belgesi ve diğer detayları müşteri temsilcilerimizle görüşerek de öğrenebilirsiniz.

   

  İtalya'da araba kullanırken otoyol ücreti ödemeli miyim?

  İtalya'da tüm otobanlar ücretlidir. Otoyola girerken gişelerden nakit olarak yapılan ödeme için yanınızda Avro cinsinden nakit buludurmayı unutmayınız. Bazı noktalarda kredi kartı ile ödeme imkanı olsa da nakit bulundurmanızı tavsiye ederiz.

   

  İtalya'da kiralık aracım için hangi sigorta gereklidir?

  Auto Europe ile araç kiralamanın bir güzel yanı da kiralayacağınız aracın Mali Mesuliyet Sigortası (CDW) yani temel sigortasının bulunmasıdır. Buna Hırsızlık Sigortası ve Yangın Sigortası da dahildir.

  CDW yani Mali Mesuliyet Sigortası lastiklere, camlara, dış aynalara, araç altı ve araç üstüne, motora ve kilitlere verilen hasarları kapsamamaktadır. CDW kısaca; araçta meydana gelen hasar durumunda sorumlu olduğunuz belirli bir tutarı kiralayandan tahsil etmektedir. Buna iştirak payı denir. Her aracın iştirak payı aracın değerine ve tercih edilen sigorta bedeline göre değişmektedir.

  Dilerseniz aracınızı tercih ederken iştirak payınızı indirgemek için daha üst paketler tercih edebilirsiniz. Dilerseniz ek sigorta paketini aracı tesilm alırken de yapabilirsiniz; fakat bu durumda sigorta ücreti daha yüksek olacaktır. Yapacağınız ek sigortalar veya diğer paketlerle iştirak payı iadesi, lastik-cam-araç altı gibi ek bölgeleri de sigorta kapsamına sokabilirsiniz. Fakat unutmayınız ki; Auto Europe'un sağladığı temel pakete ek olarak herhangi bir sigorta zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

  Aracınızı tercih ederken ücret detayları kısmında sigorta ile ilgili tüm detayları ve iştirak payı tutarını görüntüleyebilirsiniz. Araç tercihi ile birlikte tüm bilgiler tekrar gösterilmektedir. Burada sigorta paketini tercihen yetersiz bulmanız durumunda ek paket alabilirsiniz. Dilerseniz müşteri temsilcilerimizle görüşerek de detayları öğrenebilirsiniz.

  İştirak payları İtalya'nın bazı bölgelerinde diğer şehir ve bölgelere kıyasla daha yüksektir. Özellikle Katanya ve güney şehirlerinde iştirak payı ve hırsızlık iştirak payı daha fazla olabilmektedir.

   

  Türkiye'den alınmış sürücü belgesi ile İtalya'da kiralık aracımı kullanabilir miyim?

  Türkiye'den alınmış sürücü belgeleri latin alfabesinde ve üzerinde ingilizce çevirisi ile birlikte olduğu için Avrupa ülkelerinde geçici olarak kullanılabilmektedir. Ülkeye giriş yaptıktan sonra ilk 6 ay boyunca araba kullanabilirsiniz. Fakat bazı kiralama şirketleri araç teslimatını yalnızca uluslararası sürücü belgesi ile yapmaktadır. Nadiren yapılan bir uygulama olsa da kiralama koşullarını daima kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

   

  İtalya'da araç kiralarken kiralamaya ek sürücü dahil edebilir miyim?

  İtalya'da araç kiralarken kiralamanıza ek sürücü ekleyebilirsiniz. Ek sürücü normalde ek ücrete tabidir fakat bazı zamanlarda bazı lokasyonlarda ücretsiz ek sürücü kampayaları uygulanmaktadır. Auto Europe'a özgü bu kampanyaları takip ederek ücretsiz ek sürücüden yararlanabilirsiniz.

  İtalyan şehirlerini birbirlerine oldukça yakın konumdadır. Örneğin Roma'da kiralayacağınız araçla Floransa, Pisa gibi şehirleri de gezebilirsiniz. Fakat her ne kadar kısa mesafe olsa da ek sürücü ile yorulmadan dilediğiniz mesafeleri katedebilirsiniz. Bu nedenle özellikle şehirler arası sürüşlerde ek sürücüyü tavsiye ederiz.

   

  İtalya'daki ZTL bölgeleri nedir ve nasıl uygulanmaktadır?

  İtalya'da şehir içinde bazı bölgeler trafik yoğunluğunu önlemek amaçlı ZTL bölgesi ilan edilmiştir. ZTL nin açılımı "Zona a Traffico Limitato" yani kısılı trafik bölgesidir. Bu bölgeler İtalya şehirlerinin merkezinde olup yoğunluk sebebiyle trafiğin kısıtlandığı ve yalnızca bazı araçların giriş yapabileceği anlamına gelmektedir.

  İtalyan şehirlerinin ZTL bölgelerinde daima tabelalarla uyarılar bulunmaktadır. Tabela beyaz arkaplanlı kırmızı bir daire olarak diğer trafik tabela ve işaretleri şeklinde yerleştirilmiştir. Tabela üzerinde Zona a Traffico Limitado yazmaktadır. Tabela üzerinde ayrıca kısıtlama ile saat detayları bulunur. Örneğin; "07.30 - 19.30" yazısı bu saatler arası bölgenin trafiğe kısıtlı olduğunu belirtmektedir. Bu bölgelerde ayrıca kameralarla izleme de yapılmaktadır.

  Hotelinizin ZTL bölgesi içinde olması durumunda hotel yetkililerine plakanızın kaydı için talepte bulunabilirsiniz. Bu kayıt genelde ücretsiz olarak yapılmakta olup, hotel rezervasyonu öncesi bu durumu onlara bildirmenizde fayda var. Bu kayıt tamamlanmadan aracınızla ZTL bölgesine girmemenizi tavsiye ederiz. Hotelinizin ZTL bölgesinde yer alması ve kaydın tamamlanması durumunda yine de şehrin tüm ZTL bölgelerine girebileceğiniz anlamına gelmemektedir.

  İtalya'da ZTL bölgeleri ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. ZTL bölgeleri ile ilgili sorularınız mevcutsa dilerseniz İtalya'da rent a car uzmanı ve eğitimli müşteri temsilcilerimizle de görüşebilirsiniz.


  İtalya'da Farklı Kiralık Araç Opsiyonları

  Auto Europe üzerinden İtalya'da uygun fiyata araç kiralamak istediğiniz şehirdeki tüm kiralama şirketlerini ve onların filolarını görüntüleyebilirsiniz. Tüm kiralama şirketlerini ve araçlarını kıyaslayabilir ve size en ugun olanını tercih edebilirsiniz. Birbirinden farklı özelliklere sahip araç kategorisini bütçenize, kişi sayınıza veya bagaj büyüklüğünüze göre belirleyebilirsiniz.

  Tek başınıza kısa mesafeler için araç kiralayacaksanız mini veya ekonomi kategori araçlar yeterli olacaktır. Fakat aileler için en az kompakt kategori hatta orta sınıf araçları tavsiye ederiz. Hem bagaj hacmi bakımından hem de konfor açısından daha rahat bir kiralama süreci geçirebilirsiniz.

  İtalya'da Lüks Araç Kiralama İtalya'da Minibüs Kiralama İtalya'da Motokaravan Kiralama

  İtalya'da Lüks Araç Kiralama - Auto Europe ile dilediğiniz tarzda performans ve spor araçlar kiralayabilirsiniz. Yüksek tork gücü ve sivri hatlarıyla iki kişilik bir Jaguar oldukça tatmin edici olacaktır. Lüks araç kategorilerimize göz atarak seyahatinize renk katabilir ve eşsiz bir deneyim yaşabilirsiniz. Özellikle Olbia gibi tatil cennetlerinde oldukça dikkat çekici olan bu araçlar ile tüm gözler üzerinizde olacak.

  İtalya'da Minibüs Kiralama - Kalabalık bir grup ile seyahat ediyorsanız veya büyük bir aileyseniz dilerseniz minibüs kiralayarak da seyahatinizi birlikte keyifle geçirebilirsiniz. 7 ile 12 koltuklu minivan veya minibüs araçlar ile geniş bir iç hacim ve birlikteliğe sahip olursunuz. Minibüs araçlar boyutlarına göre düşük yakıt tüketimi yapan araç gruplarıdır. Kişi sayısını ele aldığınızda tüketilen yakıt miktarı ve onun maliyeti binek araçlara göre daha düşük olmaktadır. Aynı şekilde van araçlar da yakıt maliyeti olarak düşüktür. Örneğin 9 kişilik bir grubun iki araç ile yapacağı bir tur; kiralama ücreti, sigorta maliyetleri, yakıt tüketimleri ve yol ücretleri bakımından her şekilde daha maliyetli olacaktır. Bunun yerine kiralanacak bir minibüs ile tek araçta tüm maliyetleri %30 oranında düşürebilirsiniz.

  İtalya'da Motokaravan Kiralama - Auto Europe üzerinden birbirinden klas ve konforlu motokaravan seçenekleri bulabilirsiniz. İtalya'da oldukça keyifli olan motokaravanlar ile dilediğiniz noktada konaklayabilir, dilerseniz kamp noktalarında keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Dilerseniz 2 kişilik dilerseniz de bütün ailenize yetecek kadar yeri olan birbirinden farklı özelliklere sahip motokaravanlarla konforlu ve farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.


  Faydalı Linkler

  İtalya Seyahat Bilgisi

  İtalya Seyahat Rehberi

  Kış Mevsiminde Araç Kiralama