Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı
  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Blog Ara


  Blog arama......

  Kış Mevsİmİnde Araç Kİralama

  Araç Kiralama ve Kış

  Karlı yollarda araba kullanmayı hiç düşündünüz mü? Kiraladığınız aracın ağır kış şartlarına hazır olduğundan emin olun. Aşağıda işinize yarayacak bilgiler bulabilirsiniz.

  Araç Kiralama ve Kış Mevsimi - Kış şartlarının ağır yaşandığı şehirlerde araç kiralarken aracın kış şartlarına tamamen hazır olduğundan emin olmak istersiniz. Bu hazırlık aracın kışlık donanımlarının bulunmasıyla olur. Sürüş güvenliği kadar yasalarca bulunması zorunlu ekipmanlar ile para cezalarından kaçınabilirsiniz. Aşağıda bazı popüler kış destinasyonlarının kış mevsimi ve araç kiralama ile ilgili detaylarını paylaştık. Birçok şehirde kışlık donanım ücreti kiralama bedeline dahildir fakat bazı ülkelerde kış lastiği gibi kışlık donanımları kendiniz talep etmek durumunda kalabilirsiniz. Ek ekipmanlar daima kiralayan tarafından talep edilmelidir.

  Almanya, İsviçre ve Avusturya - Havaların soğuk olması sebebiyle kar yağmasa dahi buzlanma nedeniyle kış lastikleri Almanya ve Avusturya'da zorunludur. İsviçre'de ise yalnızca bazı bölgelerde kış lastiği zorunludur. Birçok kiralama şirketi zorunlu olduğu dönemde araçlarını kış lastikli olarak hizmete sunmaktadır ve bu kiralama bedeline dahildir. Fakat bazı kiralama şirketleri kışlık donanım bedeli olarak müşteriden ek ekipman ücreti tahsil etmektedir. Bununla ilgili detayları websitemiz üzerinde detaylar kısmında ve voucher üzerinde kiralama koşulları bölümünde bulabilirsiniz. Dilerseniz kar zincirleri de temin edilebilmektedir. Kar zincirine ihtiyaç duymanız durumunda bizimle iletişime geçip talebinizi iletebilirsiniz.

  Fransa ve İtalya - İtalya'nın kuzey bölgelerinde kış şartlarının ağır yaşanmasından ötürü ekim ayı ile nisan ayı arasında kış lastiği zorunludur. Birçok italya kiralama ofisleri kış lastiği olmadan araçları müşterilerine sunmaktadır. Bu, araçta 4 mevsim lastiği bulunduğu ve kaygan yollarda sıkıntı yaratabileceği anlamına gelmektedir. Kayak merkezlerine veya yüksek rakımlı bölgelerde bulunmanız durumunda araçta kar zinciri bulunup bulunmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Bulunmaması durumunda kiralama şirketinden araç teslim alırken talep edebilirsiniz. Fransa'da kış lastiği zorunludur. Yine yüksek rakımlı bölgelere tırmanışlar için kiralama şirketinden kar zinciri talep etmenizi öneririz.

  Kar Zinciri

  Genel İpuçlar - Kışlık donanım dahil kampanyasından yararlanmadan araç kiralamanız durumunda kiralama şirketinden kış lastiği talep etmenizi öneririz. Websitemiz üzerinde kışlık donanım ücretlerini, bu ücretlerin kiralama bedeline dahil olup olmadığını görebilirsiniz. Kiralama koşullarında aynı zamanda ek ekipman olarak geçen kar zinciri hakkında da bilgi bulunmaktadır. Dilerseniz bilgi için müşteri temsilcilerimizi de arayabilirsiniz. Kiralama uzmanlarımız ile 0850 390 28 67 nolu telefondan görüşebilirsiniz. Dilerseniz websitemiz üzerinde kiralama yaparken kayak taşıyıcı ve diğer ek ekipmanları da kiralamanıza dahil edebilirsiniz. Tüm bu ekipmanlar ile ilgili ek ücretleri kiralama koşullarında bulabilirsiniz. Şimdiden sağlıklı bir kış mevsimi ve güvenli sürüşler dileriz!