Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  OTO KİRALAMA
  HERTZ

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Hertz Anonsu

  Araç Kiralama Hertz - Auto Europe22 Mayıs Cuma günü Hertz yönetim kurulu medya aracılığıyla Hertz şirketinin ABD İflas Koruma Yasaları uyarınca "Chapter 11" yani 11. maddeye başvurduğunu bildirdi. Bu başvuru şirketin ticari işlemlerine normal bir şekilde devam edebilmesine olanak sağlar ve aynı zamanda borçlarını yapılandırır. Daha önceki süreçlerde General Motors ve National/Alamo Car Rental şirketlerinin 11. madde başvurusu ile tekrar normal ticari hayatlarına döndüğünü biliyoruz.

  Bu durum yalnızca Hertz USA Business grubunu etkilemekle birlikte diğer ülkelerdeki Hertz faaliyetlerini ve bayi ofisleri etkilememektedir, bu gruplar normal ticari faaliyetlerine aynı şekilde devam etmektedirler.

  Auto Europe açısından ise bu durum gayet normal bir durumdur. Elbette ki Auto Europe durumu dikkatle takip etmektedir ve ihtiyaç olması halinde iflas nedeniyle müşterilerimizin kiralama şirketini değiştirmek için mecbur kalması durumunda uygun şartlar oluşturularak alternatifler sunulabilmektedir.

  Bir süredir gündemimizi meşgul eden Koronavirüs önlemleri kapsamında sağlık ve hijyen tedbirlerini buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

  Araç Kiralama Hertz: Yüksek Marka Değeri

  ABD'nin Chicago kentinde, Rent-a-Car Inc. adıyla ticarete başlayan Hertz ilk zamanlar T Ford araçları ile hizmet vermekteydi. Kısa sürede filosunu genişleten şirket 5 yılda 1 milyon (ABD) dolarlık değere ve 600 araçlık filoya ulaştı. Şirketin bugünkü adı Yellow kamyon ve otobüs şirketinin sahibi John D. Hertz'ten gelmektedir. John D. Hertz, adını verdiği şirketi 1923'te satın almıştır. İlk kiralık araç istasyonunu Chicago Midway havalimanında hizmete sokan Hertz, 1933'te General Motors ortaklığına satılmış oldu.

  1953 yılında eski sahibi John Hertz tarafından General Motors'tan satın alınan şirket Avrupa ve Güney Amerika'ya doğru genişleyerek The Hertz Corporation adını aldı. 1954'te New York borsasına ilk adımını atan Hertz, 1988'de New Jersey'e taşındı. Şirket daha sonraki yıllarda birkaç kez el değiştirdi ve bu süre zarfında 120 ülkede 400,000 araç teslim noktası ile uluslararası boyutta dünyanın sayılı araç kiralama şirketlerinden biri oldu. Hertz, 2006 yılının Kasım ayında Clayton, Dubilier ve Rice tarafından özellikle İngiltere olmak üzere Avrupa'da Dollar Thrifty Automotive Group ile ortaklığa sokularak 150 farklı ülkede 10,400 istasyona daha genişlemiş oldu. Hertz 2009 yılında Advantage Rent-a-Car şirketini daha ekonomik seçenekler için hizmete soktu ve günümüzde Hertz dünyanın en çok bilinen araç kiralama şirketlerinden birisi haline geldi. Dünya çapında bir şirket olmanın gerekliliği olarak bugün Hertz ile araç kiralama neredeyse dünyanın her noktasında mümkün.

  Dünyanın en önde gelen şirketlerini -ki bunların arasında Hertz'i en üst sıraya koymak mümkün, bünyesinde bulunduran ve bunları müşterilerine sunan Auto Europe uzun yıllara dayanan köklü ortaklıklar sayesinde en uygun fiyatlara birçok avantajı da içinde barındıran teklifler hazırlayabilmektedir. Aracı platform olarak müşterilerine tüm şirketleri kıyaslama imkanı veren kuruluşumuz ile 180 ülkede ve 24,000 noktada araç kiralamak mümkün.

  Hertz ile Oto Kiralama: Lider Marka Düşük Fiyatlar

  Her yıl birçok yeniliği sektöre kazandıran Hertz, düşük maliyetlere üst kalite araç kiralama imkanı vermektedir. Müşteri odaklı ticaret anlayışını uzman müşteri hizmetleri sayesinde müşterilerine yansıtan Hertz, global çapta marka olmanın sorumluluğunu her araç rezervasyonunda kanıtlamaktadır. Hertz ile yapacağınız araç kiralama ile siz de bu farkı hissedeceksiniz.

  Hertz; ABD, Afrika, Asya, Avustralya, Kanada, Avrupa, Latin Amerika, Orta Doğu ve Yeni Zelanda'da bayi ve kendi ofisleriyle hizmet vermektedir. Bayi ofisleriyle de kiralama destinasyonu sayını katlayan Hertz bu sayede birçok kıtada hizmet verebilmektedir.

  Dünya çapında yaklaşık 40,000 personelle hizmet veren Hertz şirketi yaklaşık 100 yıldır sektörün en tecrübeli şirketlerinden birisi. ABD merkezli şirket bünyesinde bulunan tüm şirketler, filosu ve işlem hacmiyle bugün 10 milyar dolarlık bir kapasiteye sahip. Bu anlamda yalnızca araç kiralama alanında değil tüm alanlarda sayılı şirketler arasındadır.

  Pürüzsüz Bir Kiralama Deneyimi: Hertz!

  Dünyanın en önde gelen araba markalarını filosunda bulunduran Hertz bu araçları neredeyse her 6 ayda bir yenilemektedir. Filosunda Mercedes, Cadillac, Mazda, Volvo, Toyota, Jeep ve Lincoln marka araçları bulunduran şirket uluslararası alanda tüm müşterilerin ihtiyacına cevap verebilmektedir. Doğa dostu elektrikli araçlar ile de hizmet veren Hertz ile araç kiralama yaparken tercih tamamen size ait. Dilerseniz büyük motorlu araçlar ile keyifli bir sürüş yapabilir dilerseniz de Toyota Prius, Toyota Camry gibi elektrikli araçlar ile farklı bir deneyim edinebilir ve ekonomik bir kiralama yapabilirsiniz. Tercih sizin!

  Hertz birçok yenilikle de araba kiralama sektöründe farklı alanlara öncülük etmektedir. Hertz One ile tek yönlü araç veya minibüs kiralama imkanı sunan şirket yalnızca yolculuk amaçlı kiralama tercih eden müşterilerine uygun fiyatlı kısa süreli tek yönlü kiralamalar sunmaktadır. Hertz Premium ile de müşterilerine lüks araçlar temin etmektedir ve dünyanın sayılı markalarını uygun fiyatlara kiralama şansı vermektedir. Hertz Premium ile yüksek teknolojili, lüks araçları kiralayabilir ve farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

  Dünyanın birçok büyükşehrinde özellikle 2005'ten sonra yüksek talep gören araç paylaşımı alanında da 2008'den beri hizmet veren Hertz, Hertz On Demand adı verdiği bu hizmete yüksek yatırımlar yapmıştır. Araç paylaşımı olan Hertz On Demand ile akıllı telefonunuzdaki uygulama üzerinden en yakın yerdeki aracı alıp dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde bırakabilirsiniz. Hızlı ve ekonomik bir araç kiralama sistemi olan araç paylaşımı ile aracı kullandığınız kadar ücret ödersiniz ve sadece parkedersiniz.