Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  ORTA SINIF ARAÇ KATEGORİSİNİ KEŞFEDİN

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Auto Europe ile Orta Sınıf Araç Kiralama

   Auto Europe ile Orta Sınıf Araç Kiralama Geniş aileler ve fazla bagajlı gruplar için oldukça ideal olan orta sınıf araç kategorisi hem şehir içi kullanımda geniş alan ihtiyacınızı karşılar hem de şehirler arası konforlu yolculuklar yapmanıza yardımcı olur. Sedan ve steyşın modellerin bulunduğu orta sınıf araçlar geniş bagaj ve iç hacmiyle arkada oturan yolcular için de konforlu yolculuk imkanı sağlamakadır. Orta sınıf araç kiralamada en popüler modeller Ford Mondeo ve VW Passat'tır. Araç kiralama şirketlerinin filolarında bulunan ve son yıllarda üretilen bu gruptaki araçların yeni teknoloji motor hacimleri 1,8l ile 3,0l arasında değişmekte olup yakıt bakımından motor büyüklüğü ne olursa olsun önceki yıl üretimlere göre daha az yakıt tüketmektedir. Özellikle uzun mesafeli yolculuklarda yüksek viteste düşük devir ile yakıt tüketimi ortalaması oldukça düşmektedir.

  Orta Sınıf Araçlar ve Araç Kiralama?

  Orta sınıf araçlar ile uzun mesafeli yolculukları en konforlu şekilde yapabilirsiniz. Geniş bagaj hacimleri bu araçların kiralama sektöründe tercih edilmesinin bir diğer nedenidir. Düğün veya benzeri organizasyonlar öncesi kısa süreli kiralama veya şehirler arası yolculuk için uzun süreli kiralama olarak tercih edilmektedirler. Özellikle şirketlerin üst düzey yöneticileri için de uzun süreli veya kısa süreli olarak kiralama yaptığı orta sınıf araç kategorisi, otomatik ve düz vites seçenekleri bulunmaktadır.

  Sedan ve Steyşın Modeller

  Özellikle son 15 yılda 90 ve 80'li yıllarda üretilen aynı seri araçlara göre boyutların ve iç hacmin genişletildiği orta sınıfta hem sedan hem de steyşın modeller yoğun şekilde tercih edilmektedir. Steyşın modellerinin çok geniş olan bagaj hacmi tamamen tercih sebebidir. Aksi halde sedan modellerin tercih edildiği bu grupta tüm araçlar konfor ve genişlik sağlamaktadır.

  Steyşın Vagon Araçların Avantajları

  Sedan modellere göre iç hacmi ve iç dizaynında hiçbir fark bulunmayan steyşın modeller yalnızca görsel ve bagaj hacmi bakımından farklılık göstermektedir. Bebek arabalı aileler veya ikiden fazla bagajı bulunan 4-5 kişilik gruplar için ideal olan steyşın modeller özellikle avrupa ülkelerinde sıkça karşımıza çıkmaktadır. İstanbul'da araç kiralama yaparak şık bir steyşın model tercih edebilir ve konforlu bir şekilde örneğin Uludağ'a gidebilirsiniz. Ya da uzun süreli tatile mi çıkıyorsunuz? O halde steyşın model kiralayarak aracınızı örneğin Ankara'da teslim alabilir ve Antalya'da iade edebilir; yolculuğunuzda geniş bagajın avantajından yararlanabilirsiniz.

  Daha önce bu grupta steyşın model araç kullanmadıysanız sürüşünüzün ilk birkaç kilometresinde aracın boyutunu iyice idrak etmenizi sağlayacak şekilde dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Özellikle park ederken aracın uzunluğunu dikkate almanız gerekmektedir.

  Orta Sınıf Aracınızı Auto Europe ile Kiralayın

  Auto Europe ile orta sınıf araç kategorisinde dünyaca ünlü kiralama şirketlerinin birbirinden farklı seçeneklerinden birini en uygun fiyata bulabilirsiniz. Örneğin; bu kategoride Opel Insignia veya Skoda Octavia kiralayabilir ve keyifli bir sürüş yapabilirsiniz. Ya da daha büyük ve bir o kadar da şık olan bir VW Passat veya Ford Mondeo tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

  Türkiye'de daha çok sedan modellerin görüldüğü bu kategoride avrupa yollarında steyşın modellere sıkça rastlayabilirsiniz. Siz de bir sonraki kiralamanızda geniş bagaj hacmine ve konfora ihtiyaç duymanız halinde orta sınıf araç kategorisinde bir steyşın kiralayın ve avrupalıların neden bu modeli tercih ettiğini keşfedin. Arama motorumuzu kullanarak size en uygun aracı en hızlı şekilde bulabilirsiniz.

  Popüler Orta Sınıf Kiralık Araçları

  Aşağıda filolarda bulunan en popüler orta sınıf kiralık araçları görebilirsiniz.

  Audi A3 Sportback Kiralama Citroen C4 Picasso Kiralama Ford Grand C Max Kiralama
  Audi A3 Sportback Citroen C4 Picasso Ford Grand C Max
  Hyundai i40 Kiralama Jeep Compass Kiralama Mercedes B Class Kiralama
  Hyundai i40 Jeep Compass Mercedes B Class
  Opel Insignia Kiralama Opel Zafira Kiralama Peugeot 3008 Kiralama
  Opel Insignia Opel Zafira  Peugeot 3008
  Renault Kadjar Kiralama Renault Scenic Kiralama Skoda Octavia Estate Kiralama
  Renault Kadjar Renault Scenic Skoda Octavia Estate

  Diğer Araç Kategorileri Hakkında

  Mini Ekonomi Compact
  Büyük SUV Minibüs/Van
  Lüks Cabrio