Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  21 YAŞ ALTI ARAÇ KİRALAMA
  ÜCRET VE ŞARTLAR

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  21 Yaş altında araç kiralayabilir miyim?

  Eğer 18 ile 21 yaş arasındaysanız artık tek başınıza seyahat edebilirsiniz demektir. Yüksek öğrenim, gönüllü projeler veya gezi amaçlı nedenlerle yurt dışına çıkabilir ve dünyayı keşfedebilirsiniz. Üniversite eğitiminiz sırasında staj, erasmus veya work and travel gibi sebeplerle yurt dışında tecrübe kazanabilir ve kariyerinize farklı bir basamak ekleyebilirsiniz. Tüm bu fırsatlar göz önüne alındığında uygun şartlarda dünyaya açılmak günümüz global şartlarda mümkün. Gittiğiniz yerde çevre bölgeleri özgürce keşfedebilmeniz için en uygun opsiyon araç kiralama diyebiliriz. Arkadaşlarınızla birlikte keyifli ve eğlenceli bir gezi planlayabilirsiniz.

  21 Yaş aldında araç kiralama - Ücret ve Şartlar

  Kiralama şirketleri araçlarını güvenli bir şekilde araba kullanan müşterilerine vermeyi tercih etseler de bazı ek şartlarla 21 yaş altında araç kiralamaya izin vermeleri hiç de zor değil. Daha tecrüesiz sürücülere araba teslim etmenin artan risk faktörüne karşılık bazı araçlada yaş sınırlaması uygulanır. 26 yaşına kadar genç sürücü olarak değerlendirilirsiniz. Kiralanacak ülkeye göre bazı şartlar uygulanır. Bu şartlara çoğu durumda ek ücretler dahil edilir.

  Genç sürücülere uygulanan ek ücretler kiralama şirketlerine ve ülkelere göre farklılık gösterdiğinden kiralama sırasında kiralama şartlarına göz atarak emin olmanızı tavsiye ederiz. Böyle bir durum söz konusuyken Auto Europe 60 yılı aşkın tecrübesiyle müşterilerine araç rezervasyonu aşamasında söz konusu tüm ek ücretleri biraraya toplamaktadır ve görüntüleme imkanı vermektedir. Bu şekilde tüm kiralama şirketlerini ek ücretleri ile birlikte kıyaslayabilir ve size en uygun tercihi yapabilirsiniz. Bunun ücret ücret detaylarına tıklamanız yeterli. Burada tüm ek ücretleri, yaş sınırlamalarını, araç tiplerini ve diğer ücretleri görüntüleyebilirsiniz. Bu şekilde şeffaf ve güvenli araç kiralamanın tadını çıkarabilirsiniz.

  Arama motorumuzda yaşınızı ve diğer bilgileri girerek arama yaptığınızda kiralama şirketlerinin farklı şartlara sahip olduğunu göreceksiniz. Örnek olarak Roma'da araç kiralama için arama yaptığınızda ve 18 yaş sınırı olduğunu göreceksiniz. Burada 21 yaş altı sürücülerden örnek olarak günlük 19.49 Avro ücret uygulanır. Bu ücret en fazla 390 Avro olarak tahsil edilir. Böyle bir örnek İtalya ve İspanya'da birçok bölgede karşınıza çıkabilir. Genelde genç sürücü ücretleri 18 ile 24 yaş arası uygulanır ve uygulanacak ücretin tavan sınırı olur. Aksi taktirde uzun süreli kiralamalarda ücret yükü ağırlaşabilmektedir. Arama motorumuzu kullanarak tüm bu şartları görüntüleyebilir ve kıyaslayabilirsiniz.

  Ek Sürücü Ücreti

  Kiralama için araç rezervasyonunuzu yaparken kiralama şirketlerinin ek sürücü için ek ücret uyguladığını göreceksiniz. Ek sürücü ücreti kiralama şirketlerine göre farklılık göstermektedir. Kiralamanızı ek sürücü ile yapmak istiyorsanız tüm opsiyonları değerlendirmenizi ve daha sonra yüksek bir ücretle karşılaşmamanızı isteriz. Bu nedenle araç kiralarken yalnızca aracın kiralama ücreti değil diğer tüm koşullar da göz önünde bulundurulmalıdır. Dilerseniz Auto Europe kampanya ve fırsatlarını da inceleyebilir ve ek sürücü kampanyalarından faydalanabilirsiniz.

  Yaş Sınırı ve Filo Durumu

  Hangi araca ihtiyacınızın olduğunu veya size en uygun araç tipinin hangisi olduğunu hala netleştiremediyseniz Auto Europe'un sizin için hazırladığı araç grupları sayfasını inceleyebilirsiniz. Kısa mesafeler için daha hafif ve küçük araçları tercih etmek ekonomik olurken uzun mesafelerde konforsuzluk ve yorgunluk anlamına gelebilir. Fakat hem uzun mesafelerde hem de kısa mesafelerde bütçenize göre yakıt giderleri de önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle özellikle 21 yaş altı araç kiralarken, araç ihtiyacınızın ne için olduğuna karar vermeniz ve ihtiyacınıza uygun araç belirlemeniz daha yararlı olacaktır. Tatil bölgelerinde üstü açık bir spor araba elbette herkesin hayali. Auto Europe ile tüm kategorilerde en uygun aracı bulmanız mümkün.

  Yirmi bir yaş altı araç kiralayanlar için ekstra sigorta

  Genelde sigorta şartları her yaş için aynıdır. Fakat bazı kiralama şirketleri sürücünün 21 yaş altında olması durumunda ek sigorta alınmasını istemektedir. Örnek olarak Almanya'da bazı kiralama şirketleri bunu kiralama şartı olarak sunmaktadır ve araç teslimatı öncesi talep etmektedir. Yine kredi kartına entegre olan yani kredi kartlarının sunduğu ek sigortaları da bazı kiralama şirketleri kabul etmektedir.

  Ana sürücü yaşı hakkında bildirimde bulunma

  İster Auto Europe websitesi üzerinden ister telefonla müşteri temsilcilerimizle olsun, araç rezervasyonunuzu yaparken gerçek sürücü yaşını bildirmeniz son derece önemlidir. Sürücü yaşı sigorta ve yaş sınırı bağlamında ödenecek ücreti etkileyebilmektedir. Netice itibariyle araç teslimatında ek ücret söz konusu olabilmektedir.

  Ehliyetinizi ne zaman aldınız?

  Genelde araç kiralamak için en az 1 yıllık sürücü belgesine sahip olunması gerekmektedir. Tabiki bu kural ülkeden ülkeye değişebilmektedir. Örneğin Britanya'da bazı kiralama şirketleri özellikle yurt dışından gelen müşterilerinden en az 2 yıllık sürücü belgesi bulundurmalarını beklemektedir. Bu nedenle sürücü belgesi ile ilgili tüm gerekliliklerin yer aldığı kiralama şartlarını incelemenizi tavsiye ederiz. Bu incelemeyi araç seçerken websitemiz üzerinde de yapabilirsiniz.

  Uluslararası sürücü belgesine ne zaman gerek olabilir?

  Bazı ülkeler ve kiralama şirketleri bazı sürücü belgelerini kabul etmemektedir. Özellikle batı ülkeleri latin alfabesinde olmayan sürücü belgelerine ek olarak uluslararası sürücü belgesi talep etmektedir. Aksi halde araç teslimatı gerçekleşmemektedir. Bu nedenle araç kiralayacağınız ülkenin trafik kurallarını ve kiralama şirketinin sürücü belgesi taleplerini de incelemenizi tavsiye ederiz. Gerekli görülmesi durumda uluslararaası sürücü belgesi almanız gerekebilir. Bununla ilgili tüm detayları websitemizde bulabilir, gerek duyarsanız müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

  Auto Europe ile 21 yaş altı araç kiralama

  Yaşınız 21 veya altındaysa ve araç kiralamak istiyorsanız Auto Europe size dünya çapında en uygun fiyatları sunmaktadır. En uygun fiyatlar yanısıra ödüllü müşteri hizmetleri ile kiralamanın her aşamasında yanınızda. Auto Europe ile iyi sürüşler dileriz!